malami81
malami81
  12 kwietnia 2011 (pierwszy post)
Czyli hulaj dusza - bana nie ma
(możecie tu nawet nabijać o tych Waszych lodach sojowych)

Jedyne o co proszę - to o zachowanie kultury i brak kłótni
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  18 kwietnia 2011

Dobra, a teraz ja :ninja:

Był ktoś w TURCJI lub TUNEZJI?

Co Waszym zdaniem lepsze?
- ciekawsze?
Tunezja - Afryka
Turcja - Azja (i kawałek europy)

pijana
pijana
  18 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Co Waszym zdaniem lepsze?

Akurat w tych krajach nie byłam, ale wiem od wielu osób, że lepsza jest Turcja - zarówno od Tunezji jak i Egiptu. Zresztą pewnie widać po cenach.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  18 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Akurat w tych krajach nie byłam, ale wiem od wielu osób, że lepsza jest Turcja - zarówno od Tunezji jak i Egiptu. Zresztą pewnie widać po cenach.

Moim marzeniem była jakoś Tunezja :and: ale facet w biurze podróży na podróż poślubną polecił właśnie Turcje. Cenowo... Czy ja wiem? Ceny zaczynają się w Turcji od 2.100 (hotel 3 i 4 gwiazdkowy, 4 gwiazdkowy ale z gorszą lokalizacją np. z dala od centrum czy dalej od plaży), głównie cena zależy właśnie od hotelu, w Tunezji od 1500 za hotele 3 gwiazdkowe, 4 gwiazdkowe tez jakoś 2.000...

Ale Turcja kojarzy mi się z Turkami i kebabem (jakie banalne) i jakoś tak z brudem nie wiem dlaczego :woot: od razu widzę takie tureckie ulic, powiedzmy cos takiego:

a Tunezja z afryką i palmami :lol:


I nie wiem na co zwracać uwagę, znalazłam fajny hotel w Turcji, cena prawie 2.800, ale nie wiem czy patrzeć na hotel bardziej czy na położenie.
pijana
pijana
  18 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18

W większości krajów arabskich tak będzie jak Ci się kojarzy Tunezja - brud... A nieopodal piękne hotele. Na hotel patrz na pewno, żebyś była zadowolona, bo tam będziesz spać, jeść i spędzać sporo czasu. Dla mnie najlepsze położenie to nie w samym centrum, ale też nie nie wiadomo jak daleko od niego - tak na obrzeżach miast. Żeby można było wyskoczyć na wycieczki po mieście, ale też mieć spokój. Chyba, że od razu jesteś nastawiona na spędzanie większej ilości czasu na zwiedzaniu miasta to może centrum będzie dobrym wyborem.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  18 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W większości krajów arabskich tak będzie jak Ci się kojarzy Tunezja - brud... A nieopodal piękne hotele. Na hotel patrz na pewno, żebyś była zadowolona, bo tam będziesz spać, jeść i spędzać sporo czasu. Dla mnie najlepsze położenie to nie w samym centrum, ale też nie nie wiadomo jak daleko od niego - tak na obrzeżach miast. Żeby można było wyskoczyć na wycieczki po mieście, ale też mieć spokój. Chyba, że od razu jesteś nastawiona na spędzanie większej ilości czasu na zwiedzaniu miasta to może centrum będzie dobrym wyborem.

własnie Tunezja kojarzy mi się dobrze, Turcja - źle, nie przeczytałaś albo przekręciłaś :P

wiem, hotel jest ważny ale nie wiem czy sugerować się opinią innych ludzi (co wystawiają opinię o hotelu) kolega mi mówił, że Polacy są skąpi, on był w hotelu 3 gwiazdkowym w Grecji i miał zawsze czysto bo zostawiał 2-3 Euro dla sprzątaczki, a podbno Polacy za małe pieniądze wymagają luksusów. No i nie wiem...
pijana
pijana
  18 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: własnie Tunezja kojarzy mi się dobrze, Turcja - źle, nie przeczytałaś albo przekręciłaś :P

Aaa kurde, dobrze przeczytałam, źle napisałam ;d
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem, hotel jest ważny ale nie wiem czy sugerować się opinią innych ludzi (co wystawiają opinię o hotelu) kolega mi mówił, że Polacy są skąpi, on był w hotelu 3 gwiazdkowym w Grecji i miał zawsze czysto bo zostawiał 2-3 Euro dla sprzątaczki, a podbno Polacy za małe pieniądze wymagają luksusów. No i nie wiem...

Grecja (ogólnie Europa), a kraje arabskie to pod względem hoteli dwa różne światy, w arabskich duży nacisk jest na wystrój i efekciarstwo. Choć akurat z Grecją nie mam własnego porównania, na Majorce mieszkałam w hotelu 3,5 gwiazdkowym i było bez rewelacji, co prawda czysto ale tak bardzo normalnie. W Egipcie byłam w 4 i 5 gwiazdkowych i byłam z obu bardzo zadowolona, obsługa w razie problemów była natychmiast, czysto, na nic nie mogłam narzekać. Ale wiadomo, że hotel hotelowi nierówny, liczba gwiazdek może być taka sama, a jakość usług różna...
pijana
pijana
  18 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W Egipcie byłam w 4 i 5 gwiazdkowych i byłam z obu bardzo zadowolona,

I oba były efekciarskie pod względem wystroju, stylizowane na jakieś pałace albo coś w ten deseń.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  18 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Grecja (ogólnie Europa), a kraje arabskie to pod względem hoteli dwa różne światy, w arabskich duży nacisk jest na wystrój i efekciarstwo. Choć akurat z Grecją nie mam własnego porównania, na Majorce mieszkałam w hotelu 3,5 gwiazdkowym i było bez rewelacji, co prawda czysto ale tak bardzo normalnie. W Egipcie byłam w 4 i 5 gwiazdkowych i byłam z obu bardzo zadowolona, obsługa w razie problemów była natychmiast, czysto, na nic nie mogłam narzekać. Ale wiadomo, że hotel hotelowi nierówny, liczba gwiazdek może być taka sama, a jakość usług różna...

no właśnie :woot: chyba postawię na coś lepszego :-) żeby całe wakacje spędzić w spokoju, bo nie chce sie denerwować, że nie ma klimatyzacji, że jedzenie nie takie, że obsługa nie miła. w Grecji ładnie? bo nad grecją też myślę. ale coś z wysp...
pijana
pijana
  18 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba postawię na coś lepszego :-) żeby całe wakacje spędzić w spokoju, bo nie chce sie denerwować, że nie ma klimatyzacji, że jedzenie nie takie, że obsługa nie miła.

Racja :))
Konto usunięte
Konto usunięte: w Grecji ładnie? bo nad grecją też myślę. ale coś z wysp...

Jeszcze nie byłam, planowałam kiedyś ale stanęło na Majorce... Może kiedyś zawitam, ale póki co mam inne plany więc nieprędko :D
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  18 kwietnia 2011

@pijana:
tez bylem na Majorce w 3,5 gwiazdkowym, w nocy zobaczylem jaszczurki na scianach to zaraz w gaciach wrzasku narobilem w recepcji, od razu mnie przenieśli do sąsiedniego hotelu 4* i już bylo lepiej :rotfl:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

ImaDrug
ImaDrug
  18 kwietnia 2011

A jeśli macie do porównania Egipt lub Tunezja?Co polecacie?Zastanawiam się nad wakacjami.

pijana
pijana
  18 kwietnia 2011
Prinz
Prinz: @pijana: tez bylem na Majorce w 3,5 gwiazdkowym, w nocy zobaczylem jaszczurki na scianach to zaraz w gaciach wrzasku narobilem w recepcji, od razu mnie przenieśli do sąsiedniego hotelu 4* i już bylo lepiej

Też miałam kiedyś jaszczureczkę, ale chyba w Egipcie :woot: Ale mama ją ubiła i więcej się nie pojawiło :D
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  18 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Też miałam kiedyś jaszczureczkę, ale chyba w Egipcie Ale mama ją ubiła i więcej się nie pojawiło :D

no tutaj niestety były i to dosyc duze, musieli miec niezly ubaw widzac mnie w gaciach skladajacego reklamacje :rotfl:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

ImaDrug
ImaDrug
  18 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Też miałam kiedyś jaszczureczkę, ale chyba w Egipcie Ale mama ją ubiła i więcej się nie pojawiło :D

gdybym zobaczyła coś takiego w pokoju chyba bym na zawał od razu padła :)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  18 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: gdybym zobaczyła coś takiego w pokoju chyba bym na zawał od razu padła :)

no wlasnie ja tak mialem wiec od razu wypryslem z pokoju :lol: nie lubie zabijac zwierzat, poza tym nie bylem pewny czy to jadowite, a moze nie :woot:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.