Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
mmaryjka
mmaryjka
  20 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem czy takie nie kupic zamiast prawdziwych kwiatów

moja przyjaciółka na ślubie miała żywe różyczki we włosach. wyglądały nieziemsko, na pewno sto razy lepiej niż sztuczne.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moja przyjaciółka na ślubie miała żywe różyczki we włosach. wyglądały nieziemsko, na pewno sto razy lepiej niż sztuczne.

wiem, żywe kwiaty pięknie wyglądają we włosach, ale ja mam białą suknie i srebrne dodatki, nie wiem czy znajde cały biały kwiat
mmaryjka
mmaryjka
  20 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem czy znajde cały biały kwiat

przecież farbują te kwiatki. moja koleżanka nie miała różyczek, a kalie - popatrzyłam na zdjęcie i myślałam jedno, a napisałam drugie. chyba 3 małe we włosach i 5 dużych w ręku, obwiązanych białą taśmą. bez żadnych dodatków, więc może dlatego był tak genialny efekt.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przecież farbują te kwiatki. moja koleżanka nie miała różyczek, a kalie - popatrzyłam na zdjęcie i myślałam jedno, a napisałam drugie. chyba 3 małe we włosach i 5 dużych w ręku, obwiązanych białą taśmą. bez żadnych dodatków, więc może dlatego był tak genialny efekt.

wpisalam w gogle, piekne :zakochany:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  21 marca 2011
http://artego.pl/aktualnosci.asp?id=35&archive=

Formuła serum ARGAN OIL artègo
Konto usunięte
Konto usunięte: Po dogłębnym zbadaniu pierwotnych cech oleju arganowego i właściwości jego naturalnych składników laboratoria Artego opracowały niezwykle zbilansowaną formułę serum, które zachowuje główne cechy samego oleju i może być stosowane zarówno na wilgotne włosy przed ich suszeniem oraz na suche włosy - nawet codziennie. W obu przypadkach serum ARGAN OIL artego otacza trzon włosa, uszczelnia jego łuski i eliminuje irytujący efekt kręcenia się włosów. Jest szybko wchłaniane przez włosy, zwiększając ich grubość, elastyczność i nawilżenie. Butelka jest wykonana z zabarwionego na brązowo materiału w celu skuteczniejszego zabezpieczenia niezwykle wrażliwych i niezbyt fotostabilnych składników przed wpływem światła. Szczegółowa analiza składu ARGAN OIL jest dość łatwa, ponieważ produkt ten składa się wyłącznie z olejów. Unikalne cechy i właściwości oleju arganowego wynikają oczywiście z naturalnego składu chemicznego,w którym dominują kwasy tłuszczowe. 80% kwasów tłuszczowych w oleju arganowym stanowią kwasy nienasycone, które działają jak bariera dla skóry i włosów blokująca nadmierne parowanie wody i utrzymująca zrównoważony, średni poziom ich wilgotności, dzięki czemu są one odpowiednio nawilżone. Wśród kwasów tłuszczowych zawartych w tym oleju szczególne znaczenie ma kwas linolowy, czyli witamina F. Jest on określany jako kwas egzogenny, ponieważ nie może być syntetyzowany w organizmie i musi być dostarczany z zewnątrz poprzez pożywienie lub kosmetyki. Powoduje on zwiększony wzrost pewnych rodzajów komórek kluczowych dla organizmu, z których najważniejsze znajdują się i funkcjonują w cebulce włosowej (keratynocyty i melanocyty). Ponadto witamina F wspomaga liczne czynności komórek, będąc integralną częścią wielu enzymów, zwłaszcza tych, które odpowiadają za syntezę białek we włosach. Ma ona także podstawowe znaczenie dla skóry, ponieważ wchodzi w skład jej błon komórkowych, zwiększając ich płynność i elastyczność, a przez to sprawiając, że skóra jest bardziej miękka i jędrna. Olej arganowy jest szczególnie bogaty w gamma tokoferol, który jest bardziej wydajnym odpowiednikiem witaminy E (alfa-tokoferolu). Związek ten jest znany ze swoich doskonałych właściwości stabilizujących i blokujących utlenianie wywoływane przez wolne rodniki tlenowe. Ponieważ utlenianie jest procesem chemicznym odpowiedzialnym za zmniejszanie ilości białek we włosach - zarówno keratyny jak i melaniny - zatem tokoferole można uznać za istotny element chroniący ogólne zdrowie włosów. To samo dotyczy skóry, w przypadku, której procesy utleniania zachodzące w warstwie rogowej skóry powodują powstawanie zmarszczek i bruzd…jednym słowem - starzenie. Wśród przeciwutleniaczy zawartych w oleju arganowym znajduje się specjalny rodzaj kwasów tłuszczowych (tzw. delta-7-sterole) mających kluczowe znaczenie ze względu na zdolność blokowania działania enzymu alfa-5-reduktazy, który umożliwia przekształcanie męskiego hormonu - testosteronu - na dihydrotestosteron. Hormon ten wpływa na wiele obszarów, m.in. pogarsza stan mieszków włosowych, powodując wypadanie włosów. Omawiając związki występujące w oleju arganowym, należy jeszcze wspomnieć o retinolu, znanym również jako witamina A. Witamina A neutralizuje wolne rodniki w organizmie będące jedną z przyczyn starzenia się skóry, występowania pewnych zwyrodnieniowych zmian nowotworowych i prawdopodobnie przyczyniających się do wypadania włosów. Najnowsze badania dowodzą, że działanie witaminy A pomaga i wpływa na regulację rozmnażania się keratynocytów w cebulce włosowej, a w efekcie na powstawanie włókien budujących włosy. Zapach serum ARGAN OIL artego powstaje z połączenia dwóch charakterystycznych wyciągów wywołujących zmysłowe, orientalne doznania i nastrój. Zapach niebieskiej orchidei jest otrzymywany w wyniku obróbki pąków tego słynnego kwiatu. Ma charakterystyczny, waniliowy zapach, który z jednej strony wywołuje uczucie odprężenia i dobre samopoczucie, a z drugiej powoduje zwiększenie atrakcyjności seksualnej w oczach płci przeciwnej. Bób tonka jest zapachem otrzymywanym w wyniku obróbki nasion drzewa o tej samej nazwie, występującego w Wenezueli, Kolumbii i Brazylii, który przypomina świeżo skoszoną trawę i tytoń. Dzięki niemu produkt ma charakterystyczny „czysty” zapach ze słodką nutą (kumaryna), który dobrze łączy się z wanilią.


MUSZĘ TO MIEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Paulinessa
Paulinessa
  21 marca 2011

Ja wolałabym czysty olej arganowy

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  21 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja wolałabym czysty olej arganowy

nie wiem czy czytałas, ale jest to mieszanka czystych i samych oleji :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  21 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Szczegółowa analiza składu ARGAN OIL jest dość łatwa, ponieważ produkt ten składa się wyłącznie z olejów.


znaaaaaaaaaaaaaaaaaaki
Paulinessa
Paulinessa
  21 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem czy czytałas, ale jest to mieszanka czystych i samych oleji


Nie czytałam :mrgreen: myślałam, że to jakieś serum

Konto usunięte
Konto usunięte: Formuła serum ARGAN OIL artègo


jak nazwa wskazuje z dodatkiem oleju.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  21 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak nazwa wskazuje z dodatkiem oleju.

w typowo profesjonalnych fryzjerskich produktach wszystko jest uporządowane i ma swoją nazwę np. kremy, serum, jedwab, pomady, mgiełki/spraye itp, nie ma czegoś takiego jak olej :D więc pewnie stąd nazwa serum, we fryzjerstwie ogólnie raczej wszystkie takie płynne kondycjonery itp są nazywane jako serum, np 'jedwabiste serum z Joanny' itp
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  21 marca 2011

zresztą jakby siedziała typowa klientka na fotelu (nie znająca się aż tak) i powiedziałabym do uczennicy: podaj mi olej i zaczęła go wcierać we włosy to pewnie by się wystraszyła. :ziober2:

Paulinessa
Paulinessa
  21 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zresztą jakby siedziała typowa klientka na fotelu (nie znająca się aż tak) i powiedziałabym do uczennicy: podaj mi olej i zaczęła go wcierać we włosy to pewnie by się wystraszyła.


No na pewno. :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
Czy opłaca się zwykłą odżywkę zostawiać np na 30 min?
Mam na myśli np. wzmacniającą odżywkę Joanna z Apteczki babuni
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011

w ogóle świetne są włosy po tej odżywce, a jak jeszcze dam Jedwab z BioVax'u to są meeeega lekkie, miękkie i gładkie :zakochany:

Paulinessa
Paulinessa
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy opłaca się zwykłą odżywkę zostawiać np na 30 min? Mam na myśli np. wzmacniającą odżywkę Joanna z Apteczki babuni


Pewnie, ja zazwyczaj tyle trzymam, jakoś mnie "chwila" nie przekonuje :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.