Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
sebc
Posty: 39 (po ~111 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 22
sebc
  22 marca 2011
FRYZURY ŚLUBNE
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011

Hej, pierwszy raz w moim zyciu od 1,5 tyg mam ciemny braz na wlosach (dotychczas mialam zawsze jasny blond, moj naturalny kolor to takze blond). I stad tez moje pytanie... czy to normalne, ze kolor mi sie wyplukuje... po trzech myciach nie mam juz ciemnoczekoladowego pieknego odcienia tylko taki sloneczny braz...?? Dodam, ze zaplacilam dosc drogo za ta koloryzacje, wlosy byly potraktowane marka redken i jestem strasznie rozczarowana, tym bardziej, ze mam przedluzone wlosy i one zaczynaja sie powoli farba juz odrozniac od moich...
Co mi polecacie...??
Powinnam jeszcze raz pomalowac...??
Czy zawsze ciemne farby sie wyplukuja...??
Nie mam zadnego doswiadczenia z ciemnymi wlosami takze prosze o rady. Dzieki z gory! Pzdr

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

Babsy
Babsy
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: Czy zawsze ciemne farby sie wyplukuja

no niestety maja to do siebie, ale po raptem trzech myciach nie powinna zaczac sie az tak bardzo razaco roznic... a czym myjesz wlosy? sprawilas sobie szampon do farbowanych wlosow? podobno przeciwlupiezowe wyplukuja kolor.
pijana
pijana
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: annjamaica

Jeżeli miałaś wcześniej rozjaśniane włosy to myślę, że to może być przyczyną.
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  22 marca 2011

Będąc w drogerii natknęłam się na :

kompresy z apteczki babuni

jantar, mgiełka do włosów

Ziaja, odżywka.

Co z tych produktów miałyście, co ew. polecacie i czy mają dobry skład?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnie, ja zazwyczaj tyle trzymam, jakoś mnie "chwila" nie przekonuje :)

aa, to jutro zostawie :woot:

annjamaica
annjamaica: I stad tez moje pytanie... czy to normalne, ze kolor mi sie wyplukuje... po trzech myciach nie mam juz ciemnoczekoladowego pieknego odcienia tylko taki sloneczny braz...??

Tak, przypuszczam, że blond ten co miałaś wcześniej był robiony rozjaśniaczem lub farbą rozjaśniającą - w takich sytuacjach, a szczególnie na blondzie kolor wypłukuje się bardzo szybko. Ale nie przejmuj się! To tylko pierwsze dwie, trzy koloryzacje aż pigment dobrze wniknie, później kolor będzie się trzymał :-)

annjamaica
annjamaica: Co mi polecacie...?? Powinnam jeszcze raz pomalowac...??

1. Pielęgnacja - kupuj wszelkie szampony do włosów farbowanych - zakwaszają one włos co domyka łuski włosa - dzięki temu pigment podczas mycia 'nie ucieka' aż tak bardzo jak przy szamponach bez silikonów. Używaj mask do włosów ciemnych, po koloryzacji, zabiegach chemicznych itp. To wszystko pomoże utrzymac kolor :-)
Ja bym poczekała, chyba, że aż tak bardzo Ci przeszkadza ten kolor to zafarbuj jeszcze raz, ale pierwsze koloryzacje po blondach zazwyczaj szybko się wypłukują - to normalne :-)

gagulina
gagulina: Co z tych produktów miałyście, co ew. polecacie i czy mają dobry skład?

kompres - świetny jest :-)
Babsy
Babsy
  22 marca 2011

mialam (i mam) kompres joanny, calkiem, calkiem:) dziewczyny go tez chwalily bodajze:)
czym zmyc farbe z czola? robilam dzis odrosty i tak mi sie spieszylo do tego farbowania, ze zapomnialam sie posmarowac kremem. zmywacza juz probowalam- nie dziala;P

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
Babsy
Babsy: czym zmyc farbe z czola?

spirytus salicylowy :-) ew. 12% woda utleniona ale nie wiem czy taką posiadasz, i ostrożnie bo jak masz ranki może bardzo piec i 'wypalić', zostaną takie białe ślady itp ale zagoi się.
Babsy
Babsy
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: spirytus salicylowy :-) ew. 12% woda utleniona

juz sprawdzam moje zapasy:)
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Pielęgnacja - kupuj wszelkie szampony do włosów farbowanych - zakwaszają one włos co domyka łuski włosa - dzięki temu pigment podczas mycia 'nie ucieka' aż tak bardzo jak przy szamponach bez silikonów. Używaj mask do włosów ciemnych, po koloryzacji, zabiegach chemicznych itp. To wszystko pomoże utrzymac kolor :-) Ja bym poczekała, chyba, że aż tak bardzo Ci przeszkadza ten kolor to zafarbuj jeszcze raz, ale pierwsze koloryzacje po blondach zazwyczaj szybko się wypłukują - to normalne :-)

Ok, w takim razie jaka farbe aby uzyskac cemny czekoladowy braz w cieplej tonacji, bez kkolorou bordo...
bo nie zamierzam zaplacic kolejnych 100 euro takze musze zrobic to w domu...
profesjonalna czy z drogerii moze byc... z reguly na blondzie bym nie kombinowala, ale braz to braz, nie widac bedzie podejrzewam jak cos spapre...

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: Ok, w takim razie jaka farbe aby uzyskac cemny czekoladowy braz w cieplej tonacji, bez kkolorou bordo...

Na blondach nie ryzykuj, udaj się jeszcze raz do fryzjera i niech to zrobi profesjonalnie, z blondów czerwony wypłukuje się na różowo, rudy na pomarańczowo, brązy na rudo, a szczególnie sklepowe, prawie wszystkie są rudawe...
Paulinessa
Paulinessa
  22 marca 2011
gagulina
gagulina: Co z tych produktów miałyście, co ew. polecacie i czy mają dobry skład?


Kompresy i odżywki Ziaja są fajne i dobre skłądowo. Jantar w sprayu ma chyba alkohol :woot:
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na blondach nie ryzykuj, udaj się jeszcze raz do fryzjera i niech to zrobi profesjonalnie, z blondów czerwony wypłukuje się na różowo, rudy na pomarańczowo, brązy na rudo, a szczególnie sklepowe, prawie wszystkie są rudawe...

nie wazne z jakiego koloru wyplukuje sie na jaki...
pytam jaka farbe zeby czekoladowy braz byl cieply, a nie z odcieniem czerwonego... ???np z redkena... chodzi mi o numer
nie jest fajnie co 2 tygodnie ponad 500 zl na samo farbowanie... jakoze dwoch lewych rak nie mam poradze sobie sama - figa z makiem...

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Paulinessa

wez cos pomoz...:mrgreen:
co mam zrobic zeby mi wlosy sie nie plukaly i byly nieustannie ciemnobrazowe...??

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: pytam jaka farbe zeby czekoladowy braz byl cieply, a nie z odcieniem czerwonego... ???np z redkena... chodzi mi o numer

a Ty myślisz, że ja mam wszystkie numery wszystkich firm świata w głowie?
u nas chyba nie ma RedKena, poszczególne firmy mają swoją numerację, ja Ci nic nie pomogę bo nie pracuję na redkenie.

annjamaica
annjamaica: co mam zrobic zeby mi wlosy sie nie plukaly i byly nieustannie ciemnobrazowe...??

pisałam wyżej.

annjamaica
annjamaica: jakoze dwoch lewych rak nie mam poradze sobie sama - figa z makiem...

jesteś pewna? a wiesz jaki dobrać oksydant i w jakiej proporcji pomieszać?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.