Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: wez cos pomoz... co mam zrobic zeby mi wlosy sie nie plukaly i byly nieustannie ciemnobrazowe...??


Wiesz co, to jest mega ciężko uzyskać, żeby te o kolory się nie płukały. Jak jak chciałam bordo to mi się momentalnie do kasztanowego potrafił spłukać :Nie:

Najbardziej ciemno wychodzi Palette, trzyma długo i wyżera włosy w większości przypadkó, więc też nie polecam ;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak jak chciałam bordo to mi się momentalnie do kasztanowego potrafił spłukać

ale bordo i czerwony to całkiem osobny przypadek i nie nalezy go porównywac do brązów.
Paulinessa
Paulinessa
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale bordo i czerwony to całkiem osobny przypadek i nie nalezy go porównywac do brązów.


Brązy też mi się tak wypłukiwały, z ciemnego do rudawego.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Brązy też mi się tak wypłukiwały, z ciemnego do rudawego.

tak, ale ogólnie czerwienie wypłukują się szybciej, bo mają mniejsze prekursory koloru, w sensie mniejsze cząsteczki, w dodatku szybko płowieje pod wpływem UV, brązy tak nie mają :-)
mmaryjka
mmaryjka
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: pytam jaka farbe zeby czekoladowy braz byl cieply

ciepłe odcienie ma l'oreal
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a Ty myślisz, że ja mam wszystkie numery wszystkich firm świata w głowie? u nas chyba nie ma RedKena, poszczególne firmy mają swoją numerację, ja Ci nic nie pomogę bo nie pracuję na redkenie.

myslalam, ze masz...szczerze mowiac:lol:
nie..?? najwidoczniej moglobyc pytanie skierowane rowniez do innych osob, ktore istnieja na tym forum. Ale dzieki...

Konto usunięte
Konto usunięte: pisałam wyżej.

pozwólmy również innym mi pomóc.
zawsze z obu stron jakas rada pozwala nam na bardziej zlozona ocene

Konto usunięte
Konto usunięte: jesteś pewna? a wiesz jaki dobrać oksydant i w jakiej proporcji pomieszać?

pewna nie jestem, o ile znam tajniki kunsztu fryzjerstwa, ktore sa banalnie proste... w kazdym profesjonalnym cieszacym sie dobra opinia sklepie znajde palete, ktora mowi jaki numerek z jakim numerkiem o jakim stopniu nascycenia polaczyc aby utrzymac zadany kolor, myle sie...?? nie.

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ciepłe odcienie ma l'oreal

ona nie do konca wie o co chodzi, bo kazdy 'ciepły' brąz wypłukuje się na rudy, jedynie chłodne brązy nie mają rudych refleksów, np popielate :D dlatego denerwuje mnie takie pisanie
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz co, to jest mega ciężko uzyskać, żeby te o kolory się nie płukały. Jak jak chciałam bordo to mi się momentalnie do kasztanowego potrafił spłukać Najbardziej ciemno wychodzi Palette, trzyma długo i wyżera włosy w większości przypadkó, więc też nie polecam ;)

Dlaczego ja nie widzialam, ze ciemne kolory sie wyplukuja...:(
Cale zycie tylko w blondach, i teraz mam za swoje spontaniczne decyzje... eh...
Moze ja sprobuje jeszcze raz nie tak szkodliwa farba, 2 tyg odstepu od ostatniego farbowania powinno wystraczyc, hm..??

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: myslalam, ze masz...szczerze mowiac

niestety nie, znam to na czym pracuje
Artego, Matrix, Goldwell, Alcina, La Strada, Joanna, Londa, ;-)
poza tym nie wiesz co dokłądnie chcesz, każdy 'ciiepły' brąz wypłukuje się na rudo, ciepły ma refleksy rudego, złota, czerwieni, kasztan, miedź
musiałabyś mieć chłodny brąz, popiel, srebro lub natura.

annjamaica
annjamaica: w kazdym profesjonalnym cieszacym sie dobra opinia sklepie znajde palete, ktora mowi jaki numerek z jakim numerkiem o jakim stopniu nascycenia polaczyc aby utrzymac zadany kolor, myle sie...?? nie.

tak, na palecie niestety nie pisze jaki dobrać oksydant i jak pomieszać, w palecie są tylko numery kolorów, oksydant dobiera się indywidualnie do włosów, koloru itp
mmaryjka
mmaryjka
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ona nie do konca wie o co chodzi, bo kazdy 'ciepły' brąz wypłukuje się na rudy

teraz doczytałam, że chodzi o czekoladę, a czekolada zazwyczaj nie ma odcieni. przynajmniej w tych farbach jakie oglądałam
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ciepłe odcienie ma l'oreal

no wlasnie... wlasciwie wszedzie znajde te cieple odcienie...
ale jesli chodzi o sklepowe to pewnie na loreal bym sie skusila, dzieki

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: teraz doczytałam, że chodzi o czekoladę, a czekolada zazwyczaj nie ma odcieni. przynajmniej w tych farbach jakie oglądałam

czekolada to jest odcien :woot:
natura nie ma odcieni, czekolada to inaczej brązowy z czekoladowym (brązowym) refleksem
mmaryjka
mmaryjka
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: wlasciwie wszedzie znajde te cieple odcienie

zależy jeszcze czy chcesz tą czekoladę
mmaryjka
mmaryjka
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czekolada to jest odcien

chodzi mi o to, że nie ma np. 'złotej czekolady', tak jak brązu. zresztą jeszcze nie widziałam ładnej czekolady na włosach
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chodzi mi o to, że nie ma np. 'złotej czekolady', tak jak brązu. zresztą jeszcze nie widziałam ładnej czekolady na włosach

no nie ma, to tak samo jakby napisać złote złoto :woot: nie wiem o co Ci chodzi... jest brąz czekoladowy, brąz złoty... ale w sumie, czekolada może być 'gorzka' lub 'mleczna', to są dwie jej głębie :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.