Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym nie wiesz co dokłądnie chcesz, każdy 'ciiepły' brąz wypłukuje się na rudo, ciepły ma refleksy rudego, złota, czerwieni, kasztan, miedź musiałabyś mieć chłodny brąz, popiel, srebro lub natura.

chłodny braz rowniez sie wyplukuje tylko nie na rudo...
moim problemem nie jest rudy:)
moim problemem jest ogolne 'wyplukiwanie sie koloru'
ktorego, jak juz wiem niczym nie dam rady zniwelowac

Konto usunięte
Konto usunięte: tak, na palecie niestety nie pisze jaki dobrać oksydant i jak pomieszać, w palecie są tylko numery kolorów, oksydant dobiera się indywidualnie do włosów, koloru itp

oksydant z firmy xyz ma rowniez ulozona swoja broszurke, w ktorej jak dla przedszkolaka JEST NAJPISANE w jakiej proporcji do jakiego numeru abvy otzrymac odpowiedni kolor z jakimstam odcieniem

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

agoosiaaa
agoosiaaa
  22 marca 2011
hej :) wlasnie zamawiam sobie kosmetyki do wlosow i tak sobie mysle, jakie dobre serum moglybyscie polecic?
mmaryjka
mmaryjka
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jest brąz czekoladowy

właśnie takiego nigdy nie widziałam w tych sklepowych farbach, ani w profesjonalnych l'oreala. na inne nie patrzyłam.

Konto usunięte
Konto usunięte: czekolada może być 'gorzka' lub 'mleczna', to są dwie jej głębie :-)

mi się zawsze czekolada kojarzyła z ładnym, dość jasnym brązem czyli mleczną, ale zazwyczaj jak mi ktoś mówił, że ma na głowie 'czekoladę' to widziałam nieciekawą kupę, tak szczerze mówiąc, ale to moje odczucia:]
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: ktorego, jak juz wiem niczym nie dam rady zniwelowac

to jest błąd, brąz wcale nie musi się wypłukiwać!
wystarczy, że będziesz po trzech koloryzacjach, jedna to za mało aby było wystarczająco duzo pigmentu

annjamaica
annjamaica: w ktorej jak dla przedszkolaka JEST NAJPISANE w jakiej proporcji do jakiego numeru abvy otzrymac odpowiedni kolor z jakimstam odcieniem

nie wiem skad to wymyśliłaś, ale proporcje są do każdej farby takie same... różnią się tylko stężeniem...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: hej :) wlasnie zamawiam sobie kosmetyki do wlosow i tak sobie mysle, jakie dobre serum moglybyscie polecic?

BioVax lub Artegp argan oil :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie takiego nigdy nie widziałam w tych sklepowych farbach, ani w profesjonalnych l'oreala. na inne nie patrzyłam.

bo to potocznie nazywa się czekoladą...

Konto usunięte
Konto usunięte: mi się zawsze czekolada kojarzyła z ładnym, dość jasnym brązem czyli mleczną, ale zazwyczaj jak mi ktoś mówił, że ma na głowie 'czekoladę' to widziałam nieciekawą kupę, tak szczerze mówiąc, ale to moje odczucia:]

czekolady są raczej ciemne i bardzo sztuczne :nie:
agoosiaaa
agoosiaaa
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi się zawsze czekolada kojarzyła z ładnym, dość jasnym brązem czyli mleczną, ale zazwyczaj jak mi ktoś mówił, że ma na głowie 'czekoladę' to widziałam nieciekawą kupę, tak szczerze mówiąc, ale to moje odczucia:]

ja kiedys wlasnie chcialam taka ladna mleczna czekolade, a wyszla wlasnie taka nieciekawe kupa, od tamtej pory sie zrazilam do wszelkiego rodzaju czekolad jesli chodzi o farby :ninja:
agoosiaaa
agoosiaaa
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BioVax lub Artegp argan oil :-)

za vaxem nie przepadam ogolnie, zobacze na ten artego, jesli uda mi sie znalezc :)
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chodzi mi o to, że nie ma np. 'złotej czekolady', tak jak brązu. zresztą jeszcze nie widziałam ładnej czekolady na włosach

moja byla ladna do pierwszego mycia...:(
tzn nie wiem jak jest w polsce, ale moje przedluzane wlosy tlumaczac maja odcien
4 - gleboka ciemna czekolada z odblaskami zlota:)
tak tez powiedzialam dla mojej fryzjerki, ktora pokazala mi pare odcieni CZEKOLADY WPADAJACEJ W ZLOTO... najwidoczniej tylko taka nazwa, jak z lakierami opi - dla samej nazwy je kupuje:lol:

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: za vaxem nie przepadam ogolnie, zobacze na ten artego, jesli uda mi sie znalezc :)

ja go dzisiaj dostałam od dostawcy, super jest :lol: jak dla mnie teraz nr 1
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: CZEKOLADY WPADAJACEJ W ZLOTO.

:ziewa:
fajne bzdury, i jeszcze 500 zł zapłaciłaś :lol:
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to jest błąd, brąz wcale nie musi się wypłukiwać! wystarczy, że będziesz po trzech koloryzacjach, jedna to za mało aby było wystarczająco duzo pigmentu

Ok, luzik... teraz wszystko wiem... to jesczze dwa razy przede mna i bedzie na stale...
Tzn. ze teraz po pierwszym brazie latwiej mi jeszcze zejsc na blondy niz po tych trzech hm...??

Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem skad to wymyśliłaś, ale proporcje są do każdej farby takie same... różnią się tylko stężeniem...

wiec widzisz, jakie to banalnie proste... :)

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

mmaryjka
mmaryjka
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja kiedys wlasnie chcialam taka ladna mleczna czekolade, a wyszla wlasnie taka nieciekawe kupa, od tamtej pory sie zrazilam do wszelkiego rodzaju czekolad jesli chodzi o farby

tak jak ja. zresztą teraz mam jaśniejsze włosy i mi całkiem z tym dobrze.
a do czego ci to serum? kurdeeeeeeeee, ja to mam ochotę na zakupy w lushu i chyba w ten weekend wybiorę się do londynu!

annjamaica
annjamaica: moja byla ladna do pierwszego mycia

ja akurat nie cierpiałam jak mi się wymyła 'kawa latte', która wyszła mi właśnie czekoladowo-gówniana
agoosiaaa
agoosiaaa
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja go dzisiaj dostałam od dostawcy, super jest jak dla mnie teraz nr 1

no ja ogolnie do tej pory johna frieda'y uzywalam, ale teraz szukam czegos innego, bo w sumie lubie probowac nowych rzeczy :)
zamowilam sobie Joico K-Pak Split End Mender i rekonstructora, i tak mysle co mi jeszcze potrzebne :)
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: :ziewa: fajne bzdury, i jeszcze 500 zł zapłaciłaś

Nie przeczytalas dokladnie... to przedluzane - nie moje, wiec nie wiem dlaczego Cie dziwi. Wlosy nieeuropejskie tj. azjatyckie itd... maja inne oznaczenia.
E...:lol:
500zl nie zaplacilam za przedluzanie, mowilam tu o koloroyzacji, gdzie na niemieckie klimaty cut&go all incl. 128 euro za wlosy za ramiona, z samodzielnym suszeniem i ukladaniem.
Przedluzanie kosztuje duzo wiecej, ale to juz inny temat

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

agoosiaaa
agoosiaaa
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak jak ja. zresztą teraz mam jaśniejsze włosy i mi całkiem z tym dobrze.

no wlasnie mi tez teraz w jasnych dobrze, ale wiesz, kiedys eva longoria miala taki ladny braz na wlosach, ze i mi sie zachcialo :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: a do czego ci to serum? kurdeeeeeeeee, ja to mam ochotę na zakupy w lushu i chyba w ten weekend wybiorę się do londynu!

ogolnie chce, zeby pelnilo role ochronna - najlepiej zeby chronilo przed goracem, wprawdzie wlosow nie prostuje ostatnio, ale jak myje glowe rano to zeby wyjsc musze wysuszyc, a mimo ze suszarke mam z regulacja ciepla to po dluzszym suszeniu jednak ten strumien powietrza jest cieplejszy :)

kurcze, czemu ja dopiero teraz pierwszy raz slysze o tym sklepie :woot:
widze na stronie, ze ciekawe rzeczy maja :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.