Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja bym chętnie pozbyła się Treatment Wax, paskudztwo stoi mi w domu od chyba grudnia i nie uzywam w ogole

Hmm, napiszę do Ciebie na PW, ale to jakoś jutro:P

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 marca 2011
Elph06
Elph06: Hmm, napiszę do Ciebie na PW, ale to jakoś jutro:P

oki :-) znaki.
Paulinessa
Paulinessa
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Warto kupić szampon aloesowy z Ziaji?


No ja go teraz używam, o ma wysoko aloes. Silikonu nie ma, ale pq.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No ja go teraz używam, o ma wysoko aloes. Silikonu nie ma, ale pq.

a było napisane 'silica', to chyba silikon nie?
Paulinessa
Paulinessa
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a było napisane 'silica', to chyba silikon nie?


Nie, silica to jakaś pochodna krzemu.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, silica to jakaś pochodna krzemu.

na pewno? :woot:
Paulinessa
Paulinessa
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na pewno?


Masz nawet tabletki o nazwie Silica, które są oparte na krzemie :)
To krzemionka dokładnie.
Krzemionka

(INCI: Silica (Silicon dioxide))

Krzemionka Ze względu na swoje właściwości jest niezwykle popularnym wypełniaczem w kosmetykach mineralnych i tradycyjnych. Krzemionka to substancja mineralna pochodzenia naturalnego. Bardzo lekka i pylista, dlatego przy wykonywania z niej kosmetyków zalecane jest użycie maseczki. Ma barwę białą, ale po aplikacji na skórze staje się całkowicie transparentna. Jest bardzo gładka i jedwabista w dotyku. Dodana do pudru lub podkładu zwiększa jego sypkość i powoduje, że kosmetyk rozprowadza się bardzo przyjemnie. Krzemionka może być stosowana w primerach, pudrach i pudrach wykańczających.

Silnie adsorbuje sebum oraz wilgoć. Dodawana jest m.in. do kosmetyków polecanych dla cery tłustej i mieszanej, z nadprodukcją sebum. Zastosowana w kosmetykach do cery suchej może prowadzić do jej przesuszania, należy więc zastanowić się nad zasadnością jej użycia lub stosować takie kosmetyki jedynie w szczególnych przypadkach - na "wielkie wyjścia" lub w okresach wysokich temperatur i wysokiej wilgotności powietrza.

Można ją stosować samodzielnie jako puder wykańczający. Jest głównym (a niekiedy jedynym) składnikiem mineralnych pudrów wykańczających dostępnych w sklepach jako produkty gotowe. Ma silne właściwości matujące.

Niezwykle ciekawą cechą krzemionki jest zdolność rozpraszania światła. W efekcie zastosowanie jej prowadzi to do optycznego zmniejszenia zmarszczek i drobnych defektów skóry oraz daje efekt soft focus, dlatego też jest często stosowana samodzielnie przez fotografików, charakteryzatorów i wizażystów.

Wadą krzemionki jest niestety to, że nie należy do najtańszych półproduktów kosmetycznych.

Mimo nazwy, raczej nie zaliczyłabym tego do silikonów typu dimethicone :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mimo nazwy, raczej nie zaliczyłabym tego do silikonów typu dimethicone :)

aha, to kupie był w promocji po 6 coś...
Paulinessa
Paulinessa
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aha, to kupie był w promocji po 6 coś...


Bardzo fajny jest :)
Co do krzemionki to ma koić w szamponie, ale jest tak nisko, że mało ważna jest :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bardzo fajny jest :) Co do krzemionki to ma koić w szamponie, ale jest tak nisko, że mało ważna jest :)

a przez PQ będzie blokować działanie mask?
Paulinessa
Paulinessa
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a przez PQ będzie blokować działanie mask?


Może zostawać trochę na włosach na wzór silikonu, więc jest takie ewentualne prawdopodobieństwo :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Co do rekonstruktora Joico to jak będę miała kieedyś kasę to też sobie kupię. Nawet może i bez hydratora, bo w sumie mam mask, która mi dobrze nawilża ;) Dużo podcięłaś włosy?

jakos z 3 cm podcielam :woot:
ogolnie mi na razie dobre kosmetyki sa potrzebne, bo mam jeszcze z jakos 10cm wlosow, ktore kiedys mialam czarne, a one sa po przejsciach, dopoki nie zetne ich (a byc moze wkrotce to zrobie) to musze pracowac nad poprawa ich wygladu :)

Konto usunięte
Konto usunięte:

i co?? mnie tam to nie szokuje ani nie przeraza :D
Paulinessa
Paulinessa
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i co?? mnie tam to nie szokuje ani nie przeraza :D


Mnie też ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: jakos z 3 cm podcielam ogolnie mi na razie dobre kosmetyki sa potrzebne, bo mam jeszcze z jakos 10cm wlosow, ktore kiedys mialam czarne, a one sa po przejsciach, dopoki nie zetne ich (a byc moze wkrotce to zrobie) to musze pracowac nad poprawa ich wygladu :)


Rozumiem :) mi się na przykłąd wykruszają końce :nie:
agoosiaaa
agoosiaaa
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mnie też ;)

skladnik jak skladnik, a ze pochodzenia ludzkiego... no coz, krew w szpitalach tez jest pochodzenia ludzkiego, a jakos nikt nie narzeka :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Rozumiem :) mi się na przykłąd wykruszają końce

no wlasnie ja mam to samo :/
mmaryjka
mmaryjka
  23 marca 2011

przecież doczepiane włosy też są ludzkie, a obcinane są kobietom w krajach trzeciego świata które dostają za to w najlepszym razie dolara.

Konto usunięte
Konto usunięte:

jest jakiś szampon, dostępny w polsce taki super oczyszczający? za granicą to się nazywa 'przed farbowaniem', ale nie widziałam czegoś takiego u nas i się zastanawiam czy zamawiać przez internet czy gdzieś dostanę?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.