Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: nie pisz tak o fryzjerstwie, bo niektore 'NIedoszle Panie Fryzjerki' moga tutaj czuc sie obrazone...:) Ucza sie, ucza... po prostu jest tyle firm, ze ciezko to wszystko w ich malych rozumkach zapamietac...ehh tyle tej teorii w ich podrecznikach, ze niejeden inzynier mialby problem...

nikt nie powinien sie obrazac, bo wiadomo w kazdym zawodze znajda sie osoby znajace sie na rzeczy i te, ktore w zawodzie pracowac nie powinny :)
no niby jest duzo marek, ale to chyba jedna z popularniejszych tych z wyzszej polki :woot:

annjamaica
annjamaica: amazon jest cool, gratisa ostatnio dostalam fajnego to nie moge zlego slowa powiedziec...

zamowilam kiedys takiego slicznego ptaszka z opalami (tzn wisiorek) i pozniej mi spamowali o kij wie czym, nawet nie zwiazane to bylo z tym, co zamawialam :lol2:
ale moze mialam pecha :lol:
agoosiaaa
agoosiaaa
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: zdaj relacje szybko jak juz doczekasz sie paczki i wypielegnujesz wloski...

oki, jak tylko wyproboje to napisze :)

annjamaica
annjamaica: bo tez musze zamowic reconstructor, wiec poczekam na Twoja opinie co do reszty

no ja pare tygodni temu zamowilam z tej strony rekonstructor w sprayu, bez splukiwania i dziala rzeczywiscie bardzo dobrze, przy czym nie obciaza wlosow :tak:
i jeszce zamawialam taka odzywke czy cos chroniacego przed zniszczeniami, jak sie przyciska papke to wychodzi taka pianka :lol2: w sumie nie wiem czy dziala, bo niedawno podcinalam koncowki, przekonam sie za jakis czas, bo zazwyczaj mi sie szybko zaczynaja rozdwajac :/ ale mam nadzieje ze chociaz to opozni :)
+ mam odzywke z tej serii, uzywam jej juz paru miesiecy i wlosy sa po niej boskie - mieciutkie, pelne zycia, po umyciu wydawaloby sie, ze nie przeszly tego wszystkiego, co przeszly :lol2:

annjamaica
annjamaica: Dzieki z gory

z gory nie ma za co :P
mmaryjka
mmaryjka
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to drogo, ja jak lecialam w pazdzierniku do polski i z powrotem to jakos 35 funtow zaplacilam, czyli jakos ze 160

no patrzę na kwiecień i rezerwuję. może wyciągnę chłopa, bo już mu się od tej nauki w głowie przewraca

Konto usunięte
Konto usunięte: to najwyzej sie przekonam jak cos zamowie, ale mam nadzieje, ze na nic smierdzacego nie trafie

polecam taką kostkę do masażu, peelingi i szampony w kostce. cukry do ust też są obłędne;d
agoosiaaa
agoosiaaa
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no patrzę na kwiecień i rezerwuję. może wyciągnę chłopa, bo już mu się od tej nauki w głowie przewraca

w sumie w kwietniu chyba wielkanoc jest, moze dlatego drozej :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: polecam taką kostkę do masażu, peelingi i szampony w kostce. cukry do ust też są obłędne;d

w peeling musze sie wkrotce zaopatrzyc, bo mi sie konczy, wiec zamowie :)
szampony w kostce? rozpuszcza sie je jakos przed nalozeniem?? :)
ich maski do twarzy mnie zaciekawily :)
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nikt nie powinien sie obrazac, bo wiadomo w kazdym zawodze znajda sie osoby znajace sie na rzeczy i te, ktore w zawodzie pracowac nie powinny :) no niby jest duzo marek, ale to chyba jedna z popularniejszych tych z wyzszej polki

niektore tez pozjadaly wszystkie rozumy...:mrgreen:
w sumie joico slyszalam juz wczesniej pomimo, ze z fryzjerstwem nie mam nic wspolnego, takze masz racje

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

agoosiaaa
agoosiaaa
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: niektore tez pozjadaly wszystkie rozumy...

:mrgreen:

annjamaica
annjamaica: w sumie joico slyszalam juz wczesniej pomimo, ze z fryzjerstwem nie mam nic wspolnego, takze masz racje

no ja juz z 2 lata temu o niej uslyszalam, jednak wtedy bawilam sie z matrixem i myslalam, ze to on byl super... a do joico sie nawet nie umywa :nie:
mmaryjka
mmaryjka
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w sumie w kwietniu chyba wielkanoc jest, moze dlatego drozej

znalazłam w kwietniu przed wielkanocą do londynu za 89zł i powrót za 169zł więc kupiłam.

Konto usunięte
Konto usunięte: szampony w kostce? rozpuszcza sie je jakos przed nalozeniem

bierzesz w ręce, mydlisz jak zwykłe mydło w kostce i dłońmi myjesz włosy. są naprawdę bardzo wydajne i świetnie się pienią
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak sie przyciska papke to wychodzi taka pianka

brzmi fascynujaco... nie opowiadaj mi tylko bo mi smaka robisz na te produkty... :mrgreen:
Zrobie teraz drugie farbowanie w tak krotkim okresie czasu takze odbudowa mi sie przyda i to na pewno... nie wytrzymam, chyba zaraz zamowie te bajery...:lol:
Tymczasem lece, milo sie rozmawialo, buzka wlosomaniaczki mihihii...:*

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

agoosiaaa
agoosiaaa
  22 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bierzesz w ręce, mydlisz jak zwykłe mydło w kostce i dłońmi myjesz włosy. są naprawdę bardzo wydajne i świetnie się pienią

bede musiala wyprobowac, bo mydla do wlosow jeszcze nigdy nie mialam :D
tzn jakos jak tydzien temu skonczyl mi sie szapon kiedy namoczylam juz glowe uzylam mydelka dla dzieci z johnsona, ale tego lepiej nawet nie wspominac :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: znalazłam w kwietniu przed wielkanocą do londynu za 89zł i powrót za 169zł więc kupiłam.

to calkiem dobra cena :tak:
agoosiaaa
agoosiaaa
  22 marca 2011
annjamaica
annjamaica: brzmi fascynujaco... nie opowiadaj mi tylko bo mi smaka robisz na te produkty...

na poczatku myslalam ze przez przypadek pianke do wlosow zamowilam :lol2:

annjamaica
annjamaica: Zrobie teraz drugie farbowanie w tak krotkim okresie czasu takze odbudowa mi sie przyda i to na pewno... nie wytrzymam, chyba zaraz zamowie te bajery...

mam to samo jak slysze o czyms dobrym :mrgreen:

annjamaica
annjamaica: Tymczasem lece, milo sie rozmawialo, buzka wlosomaniaczki mihihii...:*

papa, milej nocki :bye: :*
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: google mi go nie znajduje do kupienia lipa, albo cos zrypalam jak szukalam

a na stonie artego?
agoosiaaa
agoosiaaa
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a na stonie artego?

no wlasnie jest, ale nie widze jak zamowic :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie jest, ale nie widze jak zamowic

http://lokikoki.pl/firm-pol-1235129237-Artego.html
agoosiaaa
agoosiaaa
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: http://lokikoki.pl/firm-pol-1235129237-Artego.html

dzieki, zapisze sobie i bede zamawiac jak bede leciec do Polski :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dzieki, zapisze sobie i bede zamawiac jak bede leciec do Polski :)

pewnie większe zakupy będziesz robić? :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.