Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 marca 2011
Używacie ostatnio jakiegoś (godnego uwagi i polecenia) szamponu ale profesjonalnego?
Oprócz Joico - nie przepadam za nimi.
i Artego - bo te znam, i mam parę.

Matrix, Loreal professionel itp?
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  26 marca 2011
Co sądzicie o tym wynalazku? :)

http://www.youtube.com/watch?v=h79GrupvhS4
mmaryjka
mmaryjka
  26 marca 2011

ile ml ma przeciętna farba do włosów? te 'profesjonalne' są bardziej/mniej wydajne?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Co sądzicie o tym wynalazku? :)

Lipa.

Konto usunięte
Konto usunięte: ile ml ma przeciętna farba do włosów? te 'profesjonalne' są bardziej/mniej wydajne?

Zależy, sklepowe mają przeważnie 40 g, profesjonalne od 60 g, Yellow ma 100 g, Artego 150, Londa profesional ma 60 g - zazwyczaj te profesjonalne są większe, to też zależy od proporcji mieszania ale przeważnie 1:1 więc z 40 g farby otrzymujesz 80 g mieszanki.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 marca 2011

Fajną kupiłam sobie odżywkę :zakochany:

Garnier - olejek z awokado i masło karite

Skład: Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Elaeis Guineensis Oil/Palm Oil, Behentrimonium Chloride, Cl 15985/Yellow 6, Cl 19140/Yellow 5, Stearamidopropyl Dimethylamine, Chlorhexidine Dihydrochloride, Persea Gratissima Oil/ Avocado Oil, Citric Acid, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Hexyl Cinnamal, Glycerin, Parfum/Fragrance (FIL C39789/1). (03.07.2010)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: te 'profesjonalne' są bardziej/mniej wydajne?

wiesz co, teraz tak mysle :woot:
te profesjonalne są bardziej wydajne, stanowczo, lepiej się rozprowadzają, lepsza konsystencja, ogolnie są lepsze.
mmaryjka
mmaryjka
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: te profesjonalne są bardziej wydajne, stanowczo, lepiej się rozprowadzają, lepsza konsystencja, ogolnie są lepsze.

czyli jak normalnie kupuję dwie sklepowe, to dwie takie profi powinny mi starczyć z zapasem? bo już postanowiłam kupić takie i chce wiedzieć jak już tam pójdę.
na stronie mają l'oreala, welle, goldwell, intercosmo, matrix, subrina i schwarzkopf, ale ta ostatnia na pewno odpada. kolory najbardziej mi odpowiadają goldwell i l'oreal, ale l'oreal jest droższy przy mniejszej pojemności i tak nie wiem. któreś są faworytami?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli jak normalnie kupuję dwie sklepowe, to dwie takie profi powinny mi starczyć z zapasem?

to zalezy jak sie rozprowadza i jaka konsystencja, gramatura.

Konto usunięte
Konto usunięte: któreś są faworytami?

goldwell :mrgreen:
mmaryjka
mmaryjka
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: goldwell

właśnie mają fajne kolory, a są tańsze troszkę od l'oreala, a mają większą pojemność.
no dobra, to chyba na tym pozostanie
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie mają fajne kolory, a są tańsze troszkę od l'oreala, a mają większą pojemność. no dobra, to chyba na tym pozostanie

dobry wybór, a kiedys mialas kupic farbe artego i co? jednak sie nie skusilas?
mmaryjka
mmaryjka
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jednak sie nie skusilas?

no nie, bo akurat była w rossmanie promocja na tą którą zawsze farbuje i wzięłam, a ostatnio przechodziłam koło sklepu z artykułami fryzjerskimi i się przejdę i kupię.
mój jedyny problem jest taki, że końce mam ciemniejsze - niedużo, ale jednak. nawet mi to nie przeszkadza, ale jakby się dało coś z tym zrobić to zrobię, a te sklepowe farby na pewno nie podołają. zobaczę, najwyżej się ogolę
pijana
pijana
  27 marca 2011

Kupiłam odżywkę Ziaja w tym nowym opakowaniu, różową, intensywne odżywianie... ALE ŚMIERDZI, no porażka kompletna :-/ Jakąś chryzantemą czy uj wie czym. Ble...

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakąś chryzantemą czy uj wie czym. Ble...

:ninja:

znaaaaaaki
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: najwyżej się ogolę

high five, mi juz sie znudzilo chyba walczyc z zakolami i też t robię.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

mmaryjka
mmaryjka
  27 marca 2011
Prinz
Prinz: high five, mi juz sie znudzilo chyba walczyc z zakolami i też t robię.

ja też mam zakola, ale w sumie od dziecka miałam dlatego prawie zawsze miałam grzywkę. uznałam, że jak nie wyjdzie mi farbowanie to zamiast na łyso to zrobię dredy;d
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.