Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  27 marca 2011

ile maski z elseve mozna trzymac na wlosach ?

Paulinessa
Paulinessa
  27 marca 2011
POCALUJ
POCALUJ: ile maski z elseve mozna trzymac na wlosach ?


Myślę, że godzina wystarczy naprawdę :)
jaka masz maskę Elseve?
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  27 marca 2011

elseve total repair 5 ;)

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  27 marca 2011

Cześć!

1) Preparat (najlepiej w spray'u) "likwidujący" elektryzowanie się włosów. Myślałam, że do tej pory jest to spowodowane czapkami, szalikami, zimowymi ubraniami, samą zimową aurą - pomyliłam się. ;/
2) Preparat (również najlepiej w spray'u ;D) do układania włosów prostownicą/lokówką. Jakaś pianka do stosowania na gorąco, jedwab... jestem otwarta na propozycje. :)

Cena do 25-30zł (to górna granica ;D). Jeżeli znacie coś droższego, ale bez mrugnięcia okiem godnego polecenia, to chętnie zobaczę propozycje.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! ;* Kinga.

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  27 marca 2011
Kiniowska
Kiniowska: również najlepiej w spray'u Jakaś pianka

Wyklucza się, przepraszam. :ninja:
Paulinessa
Paulinessa
  27 marca 2011
POCALUJ
POCALUJ: elseve total repair 5 ;)


Kocham ją :zakochany:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 marca 2011
Kiniowska
Kiniowska: 1) Preparat (najlepiej w spray'u) "likwidujący" elektryzowanie się włosów.

GlissKur z kaszmirem i masłem shea.

Kiniowska
Kiniowska: 2) Preparat (również najlepiej w spray'u ;D) do układania włosów prostownicą/lokówką.

Nie polecam i nie przyłożę ręki do twojego gotowania włosów :ziober2:
tylko w kremie/paście.
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie polecam i nie przyłożę ręki do twojego gotowania włosów

troche dziwi mnie to, ze gadasz cos takiego, kiedy takimi preparatami mozesz popryskac wlosy i poczekac az wyschna i dopiero wtedy prostowac/krecic, wiec beda dzialaly na takiej zasady jak kremy/pasty.

Kiniowska
Kiniowska: 2) Preparat (również najlepiej w spray'u ;D) do układania włosów prostownicą/lokówką. Jakaś pianka do stosowania na gorąco, jedwab... jestem otwarta na propozycje. :)

tresemme, zielony albo czerwony.
studio hot costam z loreala tez jest ok.
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: GlissKur z kaszmirem i masłem shea.

Kremowe opakowanie z fioletowymi elementami (wujek Google, grafika ;P)? Mogłabyś coś więcej na jego temat napisać? Znajdę ten preparat w spray'u (w grafice dojrzałam jedynie dozowniki)? Ile, mniej-więcej, kosztuje? Stosuje się go przed/po spłukiwaniu?

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie polecam i nie przyłożę ręki do twojego gotowania włosów tylko w kremie/paście.

Haha! ;D Włosy gotuję raz na ruski rok, ale jeżeli już ten raz nastąpi, to chciałabym je jakoś ochronić... Co mogłabyś polecić? Mogą być jakieś kremy, jeśli już. :) Jednak zależy mi na spray'ach - nienawidzę taplać się w kremach. Nigdy, przenigdy, nie potrafię nałożyć ich tak, żeby było dobrze. ;/
mmaryjka
mmaryjka
  27 marca 2011

help, jaką suszarkę kupić? właśnie miałam sobie wysuszyć włosy, upadła mi i chyba skończył się jej żywot. najlepiej jakąś dobrą, żeby miała trzy stopnie ciepła + guzik który chłodzi

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tresemme, zielony albo czerwony. studio hot costam z loreala tez jest ok.

Dziękuję, poszukam ich. :)

(znowu nie odświeżyłam w porę i nie napisałam w jednym poście, przepraszam :ninja:)
mmaryjka
mmaryjka
  27 marca 2011
Kiniowska
Kiniowska:

moja koleżanka poleca fluid wella, prostuje od wielu lat praktycznie codziennie i włosy ma bardzo ładne
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: fluid wella

Powiedz, że istnieje w spray'u... ;D
mmaryjka
mmaryjka
  27 marca 2011
Kiniowska
Kiniowska: Powiedz, że istnieje w spray'u.

szczerze mówiąc, to nie wiem. ona poleca ten fluid, a skoro fluid to pewnie jest to jakieś mleczko/coś takiego
http://perfecthair.pl/wella-straightaway-fluid-prostujacy-wlosy-200ml-p-480.html
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: help, jaką suszarkę kupić? właśnie miałam sobie wysuszyć włosy, upadła mi i chyba skończył się jej żywot. najlepiej jakąś dobrą, żeby miała trzy stopnie ciepła + guzik który chłodzi

ta wydaje mi sie calkiem fajna


Kiniowska
Kiniowska: Dziękuję, poszukam ich. :) (znowu nie odświeżyłam w porę i nie napisałam w jednym poście, przepraszam )

nie ma za co :D

ps. tez czasem pisze kilka postow pod soba :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.