Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Oj, źle napisałam. Miało być że rzadkie oczywiście, bo tak jak Ty napisałaś to oczywiście :)

aha, to faktycznie też jakaś kretynka :/ niektorzy tak plotą bo chcą się podlizać.

Konto usunięte
Konto usunięte: a tak z technicznej strony bo jestem ciekawa. jak to wygląda z taką szkołą fryzjerską? dajmy na to, że dziecko kończy gimnazjum i idzie do takiej szkoły czy później czy jak to jest?

Jak się konczy gimnazjum to ma się 16 lat, to już nie takie dziecko :ziober2:
To zależy, po gimnazjum można iść do szkoły zawodowej 3 letniej lub technikum 4 letnie. Ale technikum jest gorsze pod względem nauczenia zawodu, mają bardziej rozwiniętą teorię ale mniej praktyk.
Ewentualnie jak ktoś pójdzie np do liceum, czy tam skonczy studia itp to zawsze moze isc do szkoły fryzjerskiej zawodowej dla dorosłych o 2letnim okresie nauczania, ale są to szkoły zazwyczaj prywatne, które oczywiście chcą zebrać kasę a poziom wiedzy jest minimalny... Mogłabym taką szkołę porównać do dwumiesięcznego kursu.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja raz byłam u fryzjera na szybko, przed wyjazdem podciąć końcówki i się zapytała kto mi je tak obciął wcześniej bo coś jej nie pasowało - ona sama

:crylol:
fajny wstyd...
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aha, to faktycznie też jakaś kretynka :/ niektorzy tak plotą bo chcą się podlizać.


Nie no ona była jakaś "wścieknięta" wtedy. Byłam tam z moją bratową, przed weselem. I najpierw moją bratową zjechała za rzadkie włosy, a potem mnie postawiła na równi z nią, co jest bzdurą, bo mamy kompletnie inne włosy, pod każdym względem.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Aha, jeszcze są dwa egzaminy, jeśli ma się praktykę u mistrza, który jest zrzeszony w CECHU, to wtedy ma się egzamin czeladniczy w CECHU, a jeśli mistrz nie ma zrzeszenia, to ma się egzamin w OKE, okręgowej komisji egzaminacyjnej i wtedy nie jest się tzw czeladnikiem, tylko po prostu fryzjerem, oba egzaminy różnią się od siebie ale tytuły są równorzędne, nie ma tak, że ktoś jest gorszym fryzjerem a ktoś lepszym, chociaż zazwyczaj wolą czeladników.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie no ona była jakaś "wścieknięta" wtedy. Byłam tam z moją bratową, przed weselem. I najpierw moją bratową zjechała za rzadkie włosy, a potem mnie postawiła na równi z nią, co jest bzdurą, bo mamy kompletnie inne włosy, pod każdym względem.

Omg, jak ja nienawidzę, kiedy ktoś ma zły dzień i wyżywa się na klientach :/ takie sprawy zostawia się w domu i za drzwiami salonu...
Nelciiia
Nelciiia
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyny tutaj ciągle się rozpisują, co nie kupiły (z ciuchów, kosmetyki la roche posay i inne drogie) a nie stać je, aby dać te 150 zł u fryzjera i zafarbować włosy profesjonalnie. Dla mnie to trochę żenada.

widzę, że piszesz ogólnie o wszystkich dziewczynach. ja jakoś nie rozpisuje się co niby kupiłam, może i mnie nie stać, w sumie to jest moja sprawa. chodziło mi raczej o to co to jest koloryzacja progresywna? widzę, że jesteś fryzjerką. wydaje mi się, że jako fryzjerka powinnaś wiedzieć

Konto usunięte
Konto usunięte: z dekoloryzacją np poszłam do fryzjera bo takich rzeczy nawet ja nie robię na własną ręke, a co dopiero ktoś, kto się nie zna? Ale jak słyszę, że ktoś chce sobie rozjaśniacz nałożyć, albo ma na włosach to i to i nie wie co mu wyjdzie itp to mnie szlag trafia :]

o dekoloryzacji nawet nie wspomniałam,ani o tym, że nie wiem co mi na włosach wyjdzie. więc nie ma co narzekać
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chodziło mi raczej o to co to jest koloryzacja progresywna? widzę, że jesteś fryzjerką. wydaje mi się, że jako fryzjerka powinnaś wiedzieć

Owszem wiem, przecież nie napisałam, że nie wiem. Koloryzacja progresywna nie jest pojęciem zawodowym i właściwie może oznaczać różne rzeczy u różnego producenta.
Jak miałam kurs z pewnej znanej firmy fryzjerskiej, u nich pojecie koloryzacja progresywna oznaczało, że jest to koloryzacja trwała, ale która po pewnym czasie zmienia się, zazwyczaj z każdym myciem: włosy jaśnieją ale mogą też ciemnieć.
mmaryjka
mmaryjka
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i powiedziałaś jej oczywiście, że ona?

powiedziałam 'pani' i już się nie odzywałam. ogólnie nie lubię chodzić do fryzjera, bo zawsze mi te baby coś pieprzą za uszami. miałam kumpla fryzjera, ale wyjechał do londynu i od tamtej pory niestety jeszcze nie trafiłam na nikogo godnego pozostania u niego dłużej:and:
mmaryjka
mmaryjka
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To zależy, po gimnazjum można iść do szkoły zawodowej 3 letniej lub technikum 4 letnie.

ale są też normalne lekcje? typu chemia, biologia, matematyka, fizyka, polski?
kurde, alleluja, że wprowadzili obowiązkową maturę z matematyki, może niektórzy w końcu się dowiedzą, że 10cm to więcej niż 3.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale są też normalne lekcje? typu chemia, biologia, matematyka, fizyka, polski?

w szkole zawodowej? no oczywiście :-) przecież szkoła zawodowa to nie jest sam zawód, jeśli ktoś nie zda egzaminu zawodowego to musi mieć przecież jakieś wykształcenie.
w zawodowej jest j.polski. matematyka, religia, historia, p.o, fizyka, geografia, ale większość jest w 1 i 2 klasie, w trzeciej jest tylko polski, mata religia i same przedmioty zawodowe typu podstawy przedsiebiorczosci, podstawy dzialanosci uslugowej, techologia z tego wzgledu, ze praktyki sa 3 razy w tyg i przez dwa dni majac wszystkie przedmioty trzeba by bylo siedziec do 18 od rana, a poza tym w 3 klasie są same powtórki i przygotowanie do egzaminów.
w technikum maja jeszcze biologie i chemie a w zawodowej zamiast chemi są tzw materiały fryzjerskie.
mmaryjka
mmaryjka
  19 marca 2011

i normalnie później możesz zdać maturę?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i normalnie później możesz zdać maturę?

po zawodówce nie, tzn zawodówka nie konczy się maturą, musisz isc do technikum uzupełniającego ja aktualnie robie, trwa dwa lata, po ukonczeniu mogłabym miec dwa zawody i mature ale poszłam dalej na fryzjerstwo, a moglam np na handel czy hotelarstwo itp.
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Omg, jak ja nienawidzę, kiedy ktoś ma zły dzień i wyżywa się na klientach :/ takie sprawy zostawia się w domu i za drzwiami salonu...


Tak jest w każdym zawodzie. Urzędnik, ekspedientka itd...
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mature ale poszłam dalej na fryzjerstwo, a moglam np na handel czy hotelarstwo itp.


Dobrze zrobiłaś, skoro to jest Twoim przeznaczeniem to cały czas fajnie jest się o tym uczyć :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze zrobiłaś, skoro to jest Twoim przeznaczeniem to cały czas fajnie jest się o tym uczyć :)

w sumie nic nowego w szkole się nie uczę... moze działy są szerzej rozwinięte, ale wolę słuchać o fryzjerstwie no i jest mi łatwiej bo nie trzeba tyle wkuwac.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.