Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem czy byłas już tu na forum jak jedna dziewczyna z czarnych chciała mieć platynę i nałożyła rozjaśniacz przynajmniej 10 razy w ciągu 2 tygodni...

Zmienie temat, zobacz sobie to i wypowiedzi moje i moniczka 90
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=25822821&posted=1#post25822821

ona mysli, ze po dwuletniej szkole dla dorosłych bedzie miec mistrza z fryzjerstwa, w dodatku gada, ze od niej nauczyciele piszą podręczniki do zawodu, a ostatnio pisała, że jej nauczycielka powiedziała, że amoniak w farbie to tylko zapach...
:and:
i dlatego fryzjerki zamiast 1 cm strzygą 10 cm...
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ona mysli, ze po dwuletniej szkole dla dorosłych bedzie miec mistrza z fryzjerstwa, w dodatku gada, ze od niej nauczyciele piszą podręczniki do zawodu, a ostatnio pisała, że jej nauczycielka powiedziała, że amoniak w farbie to tylko zapach...


:crylol: no z tym amoniakiem to jazda. :zonk:
Skoro tacy mają być mistrzowie fryzjerstwa to ja dziękuję...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro tacy mają być mistrzowie fryzjerstwa to ja dziękuję...

słuchaj, to nie jest śmieszne, to jest niezgodne z prawem! nie można mieć od razu mistrza, aby ubiegać się o tytuł mistrza trzeba mieć min 3 lata pracy w zawodzie (poza praktykami oczywiscie) u innego mistrza lub rzemieslnika lub 6 lat we własnej działalności, poza tym najpierw trzeba mieć zwykły zawód fryzjer tzw czeladnik

wiem, bo aktualnie ja się przygotowuję do egzaminu (mimo, ze to dopiero gdzies za dwa lata), zobacz sobie standart praktycznego:
http://www.irlodz.home.pl/dok/ms_fryzjer.pdf
jest to nie mozliwe, aby po samej szkole mieć taką widzę to raz, a dwa jest to niezgodne z prawem.
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:


No to ja naprawdę nie wiem co to ma być :and:
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2011

A jak oni tam dobierają kosmetyki w ogóle... Patrząc na włosy i na napis na opakowaniu do jakich jest włosów...

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A jak oni tam dobierają kosmetyki w ogóle... Patrząc na włosy i na napis na opakowaniu do jakich jest włosów...

ona kiedyś w wątku o farbach bez amoniaku napisała, że amoniak w farbie to tylko zapach, ja ją objechałam skąd ma taką wiedzę, a ona, że pytała babke z technologi o to, i powiedziała, że to tylko zapach a ona tego nie sprawdziła... co to za szkoła?
gdyby amoniak był tylko zapachem to po co go dodawac do farby, skoro śmierdzi?
ciśnienie mi skoczyło.
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i dlatego fryzjerki zamiast 1 cm strzygą 10 cm...


Tego nigdy nie rozumiałam. Uczą się do zawodu, a tak prostej rzeczy jak wymierzenie nie potrafią zrobić.
Ja mam teraz dobrą fryzjerkę, ostatnio chciałam podciąć 3 cm to podcięła mi mniej, bo powiedziała że tyle nie ma potrzeby (wie, że zapuszczam) :rotfl:
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: gdyby amoniak był tylko zapachem to po co go dodawac do farby, skoro śmierdzi?


I po co by robić farby bez (czy tam z mniejszą zawartością jego) amoniaku i robić taki szum wokół tego :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tego nigdy nie rozumiałam. Uczą się do zawodu, a tak prostej rzeczy jak wymierzenie nie potrafią zrobić. Ja mam teraz dobrą fryzjerkę, ostatnio chciałam podciąć 3 cm to podcięła mi mniej, bo powiedziała że tyle nie ma potrzeby (wie, że zapuszczam)

tak najlepiej idzie zdobyć klienta :-) też tak zawsze robię, klienci to bardzo cenią, a podobno nie lubią, kiedy się pyta gdzie się strzygli bo mają np dziurę wyciętą ;d czytałam w YourHair sonde :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: I po co by robić farby bez (czy tam z mniejszą zawartością jego) amoniaku i robić taki szum wokół tego :)

ja nie wiem, skad się tacy ludzie biorą
'po dwuletniej szkole będę miała mistrza wiec chyba nie jest aż taka zła?'
:crylol:

niech mnie ktoś walnie młotkiem
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak najlepiej idzie zdobyć klienta :-) też tak zawsze robię, klienci to bardzo cenią, a podobno nie lubią, kiedy się pyta gdzie się strzygli bo mają np dziurę wyciętą ;d czytałam w YourHair sonde


Kiedyś byłam u jednej fryzjerki 2 razy się czesać. Raz mi powiedziała, że mam strasznie cienkie włosy, a potem że bardzo gęste :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja nie wiem, skad się tacy ludzie biorą 'po dwuletniej szkole będę miała mistrza wiec chyba nie jest aż taka zła?'niech mnie ktoś walnie młotkiem


:mlotek: :ziober2:
Co zrobić, pewnie to jakaś płatna szkoła :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedyś byłam u jednej fryzjerki 2 razy się czesać. Raz mi powiedziała, że mam strasznie cienkie włosy, a potem że bardzo gęste

Nie zonkaj, bo to jest możliwe.
Ja też mam gęste włosy, ale cienkie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co zrobić, pewnie to jakaś płatna szkoła

płatna czy nie płatna, jest to niezgodne z prawem i nie moze tak byc, pewnie chciała błysnąć i kity cisnie ;d
dzięki za młotek ale nie pomogło :-(
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: płatna czy nie płatna, jest to niezgodne z prawem i nie moze tak byc, pewnie chciała błysnąć i kity cisnie ;d


No bardzo możliwe...

Konto usunięte
Konto usunięte: dzięki za młotek ale nie pomogło :-(


:(

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zonkaj, bo to jest możliwe. Ja też mam gęste włosy, ale cienkie.


Oj, źle napisałam. Miało być że rzadkie oczywiście, bo tak jak Ty napisałaś to oczywiście :)
mmaryjka
mmaryjka
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

a tak z technicznej strony bo jestem ciekawa. jak to wygląda z taką szkołą fryzjerską? dajmy na to, że dziecko kończy gimnazjum i idzie do takiej szkoły czy później czy jak to jest?
mmaryjka
mmaryjka
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Raz mi powiedziała, że mam strasznie cienkie włosy, a potem że bardzo gęste

ja raz byłam u fryzjera na szybko, przed wyjazdem podciąć końcówki i się zapytała kto mi je tak obciął wcześniej bo coś jej nie pasowało - ona sama
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja raz byłam u fryzjera na szybko, przed wyjazdem podciąć końcówki i się zapytała kto mi je tak obciął wcześniej bo coś jej nie pasowało - ona sama


:crylol: i powiedziałaś jej oczywiście, że ona?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.