Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
voiceontheradio
voiceontheradio
  15 marca 2011

czy używała któraś z was kosmetyków ce-ce med?

i jeszcze dwa pytania.
jeśli przetłuszczają mi się włosy to czy nawilżanie ich olejem kokosowym dodatkowo je obciąży ?

macie jakiś sposób na przetłuszczanie się włosów? trzymanie ich bez mycia przez x czasu nie wchodzi w grę.
zużyłam opakowanie seboradinu z czarną rzepą, który podobno miał zmniejszyć przetłuszczanie, a tego nie zrobił.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czy używała któraś z was kosmetyków ce-ce med?

z ce-ce miałam tylko farby, dosyć fajne, ale aktualnie mamy tylko wybrane kolory

Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli przetłuszczają mi się włosy to czy nawilżanie ich olejem kokosowym dodatkowo je obciąży ?

przetłuszcza się skóra głowy - nie włosy, jeśli nałożysz na same włosy i dobrze umyjesz głowę nie powinno być problemu :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: zużyłam opakowanie seboradinu z czarną rzepą, który podobno miał zmniejszyć przetłuszczanie, a tego nie zrobił.

ja w to szczerze nie wierzę, raczej skóra przetłuszcza się w swoim tempie, szampony do takiego rodzaju włosów po prostu sprawiają, że łój utrzymuje się na skórze i nie przenosi się na włosy przez co jest wrażenie, ze nie są tłuste.
mmaryjka
mmaryjka
  15 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: macie jakiś sposób na przetłuszczanie się włosów?

moja koleżanka chwali tego biovaxa do przetłuszczających się. właśnie mam jej wysłać 2,5 litra bo mówi, że nie może bez niego żyć. może i tobie podpasuje.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moja koleżanka chwali tego biovaxa do przetłuszczających się. właśnie mam jej wysłać 2,5 litra bo mówi, że nie może bez niego żyć. może i tobie podpasuje.

ten zielony? ja miałam, żadna rewelacja :nie:
mmaryjka
mmaryjka
  15 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ten zielony? ja miałam, żadna rewelacja

no nie wiem, dostałam raz tą saszetkę i strasznie mi się podobał jego zapach. mi się włosy nie przetłuszczają więc nie używam
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  16 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no nie wiem, dostałam raz tą saszetkę i strasznie mi się podobał jego zapach. mi się włosy nie przetłuszczają więc nie używam

jak dla mnie maska ma regenerować włosy, a nie regulować procesy skórne :P wolę mleczną i aloesową :-)
pijana
pijana
  16 marca 2011

Odżywka Garnier z aloesem, z tej nowej serii - dobry wybór, czy znowu kulą w płot ? ;d

Paulinessa
Paulinessa
  16 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Odżywka Garnier z aloesem, z tej nowej serii - dobry wybór, czy znowu kulą w płot ? ;d


Może być, ale w porównaniu do innych tej serii co próbowałam to śreedniaa.
pijana
pijana
  16 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Może być, ale w porównaniu do innych tej serii co próbowałam to śreedniaa.

Wahałam się pomiędzy nią, a tą z masłem karite i bodajże awokado :woot: Ale może akurat mi przypasuje :)
R906
R906
  16 marca 2011
lepsza szamponetka z joanny czy garnier casting ?
pijana
pijana
  16 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: garnier casting ?

Casting to L'oreal :))
lovelaska
lovelaska
  16 marca 2011

dziewczyny co ja mam zrobic bo mam juz dosc, bylam blondynka teraz mam czekoladowy braz i jest tragedia, w ogole nie moge rozczesac wlosow po umyciu takie koltuny ze szok boli jak nie wiem co wychodzi tyle wlosow ze szok, a bol niesamowity boje sie ze lysa bede juz nie wiem czego uzywac maski odzywki nic nie dawaja

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  16 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

:ziew:

znaaaaki.
mmaryjka
mmaryjka
  16 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

opier'dol się na łyso

sorry wszystkim
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  16 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: opier'dol się na łyso

Lovelaska, masz moje błogosławieństwo!!! Koleżanka dobrze radzi :-)

:ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.