Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
PapsiP
PapsiP
  11 kwietnia 2013

Prosze o porade :) mam wlosy ciemny brąz, a nie jakis bardzo ciemny: ostatnio farbowalam 2 miesiace temu na kolor trufla z casting creme gloss, a moje pytanie to czy na takie wlosy jesli nałoże henne na wlosy z firmy venita dajmy na to bo jest najtansza :p to gdy naloze kolor cos z ciemnego blonu wyjdzie to w ogole ? jest to henna ktora zmywa sie po okolo 10 myciach tak jest na opakowaniu napisane ale nie ma informacji jak wychodzi na ciemnych wlosach a ja jestem w tych sprawach zielona :( prosze o pomoc :D czy wyjdzie mi ciemny blond czy nie :) chce po prostu zobaczyc jak bede wygladala w ciemnych blondzie :) jest to niewielki koszt bo okolo 7zł wiem ze moge to zrobic nawet bez orienotwana sie czy wyjdzie czy nie bo duzo nie strace ale chce wiedziec co napiszecie i na co mam liczyc farbujac ta henna zmywalna:p

zoofija
zoofija
  12 kwietnia 2013

ja nie polecam henny. Ale to moje zdanie ;)
Dziwny kolor masz jak się zmywa przez te pare dni.

Mam pytanie. Ostatnio wypadają mi włosy. Czy macie sprawdzone metody/tabletki aby włosy były mocniejsze?

ZlMNA
ZlMNA
  13 kwietnia 2013

warto kupic?

Paulinessa
Paulinessa
  13 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: warto kupic?


Tak.
ZlMNA
ZlMNA
  13 kwietnia 2013

@Paulinessa a ten szampon?

Paulinessa
Paulinessa
  13 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: @Paulinessa a ten szampon?

Raczej nic specjalnego. Tytułową zieloną herbatę ma w nikłych ilościach, a tak to wszystko co w większości zwykłych szamponów: detergenty, sól (zagęszczacz), zmętniacz...

Ale ogólnie, bardzo polecam maski Bingo :Tak:
ZlMNA
ZlMNA
  13 kwietnia 2013

wlasnie dzis kupilam sobie ze te maski sa chwalone to wiem dlatego pytam o szampon ktory stal obok ;P

razotka
razotka
  15 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam pytanie. Ostatnio wypadają mi włosy. Czy macie sprawdzone metody/tabletki aby włosy były mocniejsze?

podbijam
ZlMNA
ZlMNA
  15 kwietnia 2013

ta maska bingo pachnie mi meskimi perfumami ;3

ZlMNA
ZlMNA
  15 kwietnia 2013

ta maska bingo pachnie mi meskimi perfumami ;3

mmaryja
mmaryja
  16 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

kupiłam nowego biowaxa. jak skład? jakieś olejki niby są, ale czy zadziałają?

Aqua, Cetyl Alcohol, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Quaternium-87, Cetrimonium Chloride, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Betaine, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Leaf Extract, Parfum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Methylisothiazolinone, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Triethanolamine, Hexyl Salicylate.

jeszcze jest jakiś eliksir wygładzająco-nawilżający, dostałam próbkę razem z maską i nie wiem czy warto kupić? Paulinessa? to chyba na zasadzie tych olejków l'oreala. teraz się zastanawiam co będzie lepsze?

Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Phenyl Trimethicone, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Daucus Carota Sativa Root Extract, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Beta-Carotene, Parfum, Amodimethicone, Hexyl Salicylate, Citronellol.

Paulinessa
Paulinessa
  16 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: kupiłam nowego biowaxa. jak skład? jakieś olejki niby są, ale czy zadziałają?


Bardzo, bardzo dobry, konkretny skład :) ma troche tych olei, a przed tym emolienty chemiczne, humektanty, tylko jeden typowy kondycjoner. Jeśli lubisz poprzednie biowaxy, ten tym bardziej powinien Ci przysłużyć :Tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze jest jakiś eliksir wygładzająco-nawilżający, dostałam próbkę razem z maską i nie wiem czy warto kupić? Paulinessa? to chyba na zasadzie tych olejków l'oreala. teraz się zastanawiam co będzie lepsze?


Ten z co podałaś wydaje się mieć więcej silikonów, na których opierać się będzie główne działanie, ale z drugiej strony ma fajniejsze odzywcze składniki - oleiste emolienty (po kolei: olej arganowy, z orzechów macadamia, kokosowy, słonecznikowy i marchwiowy). W tym odżywczym L'oreala jest w zasadzie tylko kokos, a reszta to lekkie roślinne wyciągi (rumianek i lotos), także ten Biowax jest bardziej treściwy i zdecydowanie może okazać się "cięższy". Wybrałabym Biowaxa, zobacz jak Ci próbka podpasuje :)
Paulinessa
Paulinessa
  16 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam pytanie. Ostatnio wypadają mi włosy. Czy macie sprawdzone metody/tabletki aby włosy były mocniejsze?

Konto usunięte
Konto usunięte: podbijam


Można tu cały referat walnąć :rotfl:

Ale tak na szybko:

*wcierki, a najlepiej najbardziej konkretnie potraktować skórę głowy i kupić ampułki (są najlepiej skoncentrowane):
1. Farmona, Radical


ok. 30 zł/15 ampułek

2. Joanna, Rzepa



ok 15zł/10 ampułek

I radziłabym tak codziennie wcierać jedną przez miesiąc

*co do tabletek polecam Vitapil:


i cierpliwości, bo efekty po tabletkach będą widoczne po jakichś 2-3 miesiacach :)
mmaryja
mmaryja
  16 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli lubisz poprzednie biowaxy, ten tym bardziej powinien Ci przysłużyć

no właśnie do biovaxów zawsze miałam mieszane uczucia. dzisiaj zacznę testy i zobaczymy:)
razotka
razotka
  16 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: i cierpliwości, bo efekty po tabletkach będą widoczne po jakichś 2-3 miesiacach :)

Hmm u mnie pewnie przydałoby się fajki odstawić i wtedy po 2-3 miesiącach mogłabym sprawdzić czy to faktycznie jest przyczyną chociaż nie jestem w gronie nałogowców :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.