Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  16 marca 2013
massacre
massacre: a tego nie probowalam. nie uzywam odzywek w sprayu. Masz na mysli takie bez splukiwania? Jakie polecasz?


Najlepiej właśnie ze składem przybliżonym do jedwabiu, czyli silikony plus jakieś odżywcze składniki:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=39489

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=47173
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 marca 2013

a to silikony nie nalezaly do tych ZLYCH i NIEDOBRYCH skladnikow? Gubie sie :and:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 marca 2013

z tego co poszukalam (czyli weszlam na amazon, na ktorym jest niemal wszystko czego nie mozna dostac w zwyklej drogerii) , nie ma u mnie gliss kur tych co podalas :and:
jest to:

cos innego? moga byc polskie produkty, otworzyli u nas zajebisty polski sklep drogeryjny online :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Paulinessa
Paulinessa
  16 marca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
massacre
massacre: a to silikony nie nalezaly do tych ZLYCH i NIEDOBRYCH skladnikow? Gubie sie


Silikony pełnią funkcję ochronną, wygładzającą, zmiękczającą,ułatwiają rozczesywanie i po prostu dają efekt zdrowszych włosów. Nie są ani dobre, ani złe - po prostu co komu pasuje i w kontekście któego kosmetyku. Jeśli ktoś ma włosy cienkie, szybko przetłuszczające się i zazwyczaj proste jak druty to uzywając kosmetyków z silikonami włosy moga być obciążone, oklapnięte, przetłuszczone i zbierać się w strąki. Zazwyczaj też psują loki dziewczynom, które posiadają kręconą strukturę włosa. Ja np. unikam ich w szamponach, bo oblepiając włos mogą blokować składniki masek i odżywek. Często też osoby nakładające przed myciem oleje całkiem je odstawiają, żeby jakkolwiek nie blokować działania olei. Przy regeneracji włosów też można je odstawić i sprawdzać prawdziwe efekty kuracji, bo silikony optycznie i tak zawsze poprawią ich wygląd.

massacre
massacre: jest to:


Myślę, że większość odżywek Gliss Kurra tego typu może spełnić funkcję :)

massacre
massacre: cos innego? moga byc polskie produkty, otworzyli u nas zajebisty polski sklep drogeryjny online :)


Daj linka, zobaczę :)
Paulinessa
Paulinessa
  16 marca 2013

Aga chyba używa/ła rekonstruktora Joico w spreju, myślę, że to mógłby być niegłupi pomysł :)

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 marca 2013

Joico mi totalnie nie pasuje. Mam cały zestaw K Pak, zbiera kurz, pamiętasz? ;) Tu link: www.kamyk.co.uk

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  17 marca 2013

tak mnie kusi, żeby zrobić coś z kolorem włosów :ninja: niby dobrze czuje się w blondzie ale ciągnie mnie by trochę przyciemnić czuprynę.
włosy mam obecnie takie:


myślałam, żeby zrobić sobie coś w ten deseń:


pasowałoby mi? jaką farbą mogłabym uzyskać taki blond? fryzjerom nie ufam, także proszę o propozycje farb drogeryjnych :ninja:
ponoć na rozjaśnianych włosach farba mocniej łapie - prawda? nie chcę, żeby mi wyszły za ciemne :ninja:
a może wydziwiam i lepiej nic nie zmieniać? :woot:

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  17 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: może wydziwiam i lepiej nic nie zmieniać?

Zmieniaj, bo w ciemnych Ci milion razy ładniej niż w tym blondzie ;)
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  17 marca 2013
Psyche30
Psyche30: Zmieniaj, bo w ciemnych Ci milion razy ładniej niż w tym blondzie ;)

mówisz? :ninja:
ale w ciemnych czuję się nijak, nie chcę takich jak moje naturalne, wolałabym coś jak na tych dwóch zdjęciach wyżej. miałam przez krótki okres czarne i to była jedna wielka pomyłka także wolę już jaśniej niż ciemniej :D
pewnie bym się już farbnęła ale boję się tego, co mi wyjdzie...
Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  17 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: mówisz? ale w ciemnych czuję się nijak, nie chcę takich jak moje naturalne, wolałabym coś jak na tych dwóch zdjęciach wyżej. miałam przez krótki okres czarne i to była jedna wielka pomyłka także wolę już jaśniej niż ciemniej :D pewnie bym się już farbnęła ale boję się tego, co mi wyjdzie...

Tak, ale to wyłącznie moje zdanie i w ogóle się nim nie sugeruj, pamiętam jakieś Twoje zdjęcia z kiedyś i nawet co masz na profilu te ostatnie , całkiem inna dziewczyna niż w tym blondzie, dla mnie w takich jasnych Ci właśnie nijako, zlewa to się i akurat Ty nie podobasz mi się w blondzie takim jasnym, fajny jest ten kolor włosów który wstawiłaś na ostatnim zdjęciu, może jakieś inne dziewczyny Ci doradzą co to za farba i jak by wyszło, wg mnie na pewno byłoby lepiej niż obecnie , ale najważniejsze jak sama się czujesz więc to co piszę nie ma większego znaczenia ;)
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  17 marca 2013
Psyche30
Psyche30: Tak, ale to wyłącznie moje zdanie i w ogóle się nim nie sugeruj, pamiętam jakieś Twoje zdjęcia z kiedyś i nawet co masz na profilu te ostatnie , całkiem inna dziewczyna niż w tym blondzie, dla mnie w takich jasnych Ci właśnie nijako, zlewa to się i akurat Ty nie podobasz mi się w blondzie takim jasnym, fajny jest ten kolor włosów który wstawiłaś na ostatnim zdjęciu, może jakieś inne dziewczyny Ci doradzą co to za farba i jak by wyszło, wg mnie na pewno byłoby lepiej niż obecnie , ale najważniejsze jak sama się czujesz więc to co piszę nie ma większego znaczenia ;)

No ja się właśnie lepiej widzę w trochę ciemniejszych włosach niż obecnie, ale boję się, że po farbowaniu wyjdą mi za ciemne (ktoś mi kiedyś mówił, że rozjaśniane farba mocniej łapie). Też mi się podobają włosy dziewczyny z ostatniej fotki, ale jak takie coś uzyskać...?
agoosiaaa
agoosiaaa
  17 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Aga chyba używa/ła rekonstruktora Joico w spreju, myślę, że to mógłby być niegłupi pomysł


no wlasnie wiedzialam, ze czegos zapomnialam zamowic :ninja:
Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  17 marca 2013

7 lat miałam włosy rozjaśniane , były jaśniejsze od Twoich i farbowanie na ciemno nie dało takiego efektu jak chciałam , nie złapało wcale tak mocno a i zmywanie farby, koloru w tempie expresowym i to strasznie nierówno.
A sama się dowiem jak uzyskac ten ostatni kolor :)

agoosiaaa
agoosiaaa
  17 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ale boję się, że po farbowaniu wyjdą mi za ciemne (ktoś mi kiedyś mówił, że rozjaśniane farba mocniej łapie)


moga wyjsc ciemniejsze (mi zawsze wychodza, a mam platyne) ale bardzo szybko sie kolor wyplukuje - oczywiscie to tez zalezy jak dlugo sie na taki jasny blond farbujesz.
agoosiaaa
agoosiaaa
  17 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ale boję się, że po farbowaniu wyjdą mi za ciemne (ktoś mi kiedyś mówił, że rozjaśniane farba mocniej łapie)
moga wyjsc ciemniejsze (mi zawsze wychodza, a mam platyne) ale bardzo szybko sie kolor wyplukuje - oczywiscie to tez zalezy jak dlugo sie na taki jasny blond farbujesz.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.