Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  17 marca 2013
Psyche30
Psyche30: 7 lat miałam włosy rozjaśniane , były jaśniejsze od Twoich i farbowanie na ciemno nie dało takiego efektu jak chciałam , nie złapało wcale tak mocno a i zmywanie farby, koloru w tempie expresowym i to strasznie nierówno. A sama się dowiem jak uzyskac ten ostatni kolor :)

nie pocieszyłaś mnie :D boję się tego farbowania, cholera no! ale pewnie zaryzykuję, niech tylko któraś zarzuci jakąś konkretną farbą :)
Konto usunięte
Konto usunięte: moga wyjsc ciemniejsze (mi zawsze wychodza, a mam platyne) ale bardzo szybko sie kolor wyplukuje - oczywiscie to tez zalezy jak dlugo sie na taki jasny blond farbujesz.

hm, w sumie to jest jeszcze jedna kwestia - włosy mam potraktowane typowym rozjaśniaczem od połowy, to co mi później odrastało męczyłam samą farbą (nawet nieźle się to zlewa, mogłam wcale nie używać rozjaśniacza). pewnie po farbowaniu obie części wyszłyby różnie :ninja: a blond mam gdzieś od 1,5 roku
agoosiaaa
agoosiaaa
  17 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: hm, w sumie to jest jeszcze jedna kwestia - włosy mam potraktowane typowym rozjaśniaczem od połowy, to co mi później odrastało męczyłam samą farbą (nawet nieźle się to zlewa, mogłam wcale nie używać rozjaśniacza). pewnie po farbowaniu obie części wyszłyby różnie a blond mam gdzieś od 1,5 roku


no to jak masz rozjasniaczem rozjasniane to Ci na nich moze wlasnie calkiem kolor nie wyjsc, ja dokladnie to samo robilam i mam wlasnie wiekszosc wlosow rozjasniaczem robione a dopiero od jakis 9 miesiecy uzywam tylko farb i tego cholerstwa z rozjasniacza nic nie lapie :nie:
wiec wydaje mi sie, ze zeby Ci wyszlo to musialabys poczekac az ci wlosy odrosna i obetniesz ta czesc rozjasniana rozjasniaczem :)
btw. ladny ten blond na ktory chcesz sie zafarbowac :)
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  17 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: no to jak masz rozjasniaczem rozjasniane to Ci na nich moze wlasnie calkiem kolor nie wyjsc, ja dokladnie to samo robilam i mam wlasnie wiekszosc wlosow rozjasniaczem robione a dopiero od jakis 9 miesiecy uzywam tylko farb i tego cholerstwa z rozjasniacza nic nie lapie

nie załamuj mnie :( miałam dwa razy pasemkami rozjaśniane u fryzjera, później sama bawiłam się z farbą. chciałabym, żeby mi wzięło jednolicie ale widzę, że się mogę rozczarować...
Konto usunięte
Konto usunięte: wydaje mi sie, ze zeby Ci wyszlo to musialabys poczekac az ci wlosy odrosna i obetniesz ta czesc rozjasniana rozjasniaczem :)

hoduję włosy, podcinam końcówki ale żebym miała tyle włosów ciachnąć? noł łej :D a czekać tyle to mi się nie chce...
Konto usunięte
Konto usunięte: btw. ladny ten blond na ktory chcesz sie zafarbowac :)

:zakochany: niech mi ktoś tylko napisze, czym to konkretnie farbować bo eksperymentować to ja nie chcę :D
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  17 marca 2013

a tak odnośnie Santpaulii ( :rotfl: ) sprawdziłam sobie, czy mi też tak pokazuje - podkreśla błąd ale dla odmiany proponuje: Polinejkesa :rotfl:

agoosiaaa
agoosiaaa
  17 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: nie załamuj mnie miałam dwa razy pasemkami rozjaśniane u fryzjera, później sama bawiłam się z farbą. chciałabym, żeby mi wzięło jednolicie ale widzę, że się mogę rozczarować...


no ryzyko zawsze jest. chociaz moze jak masz jakiegos dobrego fryzjera to da rade :woot:
Konto usunięte
Konto usunięte: hoduję włosy, podcinam końcówki ale żebym miała tyle włosów ciachnąć? noł łej a czekać tyle to mi się nie chce...


mam to samo, chce zeby juz tych rozjasnionych rozjasniaczem wlosow nie bylo, ale zal mi sciac z dlugosci do pasa na jakos do ramion :rotfl:
Konto usunięte
Konto usunięte: niech mi ktoś tylko napisze, czym to konkretnie farbować bo eksperymentować to ja nie chcę


ja niestety na odcieniach to sie nie znam :D
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  17 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: no ryzyko zawsze jest. chociaz moze jak masz jakiegos dobrego fryzjera to da rade

właśnie wolałabym zrobić to sama - fryzjerom jakoś nie ufam w tej kwestii. no ale jeśli nikt mi tu konkretnie nie doradzi to chyba pójdę z tym do specjalisty :)
Konto usunięte
Konto usunięte: mam to samo, chce zeby juz tych rozjasnionych rozjasniaczem wlosow nie bylo, ale zal mi sciac z dlugosci do pasa na jakos do ramion

ja właśnie chcę mieć tak do talii ale jeszcze mi brakuje z 10 cm (może trochę mniej?), a i tak pewnie niedługo podetnę końcówki... i jak to hodować te pukle? :D
Konto usunięte
Konto usunięte: ja niestety na odcieniach to sie nie znam :D

szkoda :D ja też nie :P ale może znajdzie się ktoś, kto ma jakieś pojęcie na ten temat :D
ZlMNA
ZlMNA
  18 marca 2013

Witajcied83ddc14
Farba podrozała mi o 10 PLN !d83dde31
akurat teraz gdy po ponad 2 latach zdecydowałam się znów je pofarbować.
Możecie mi polecić jakieś farby tak do 30-35 zł 150ml ? poza artego ( ale żadne rosmany i natury )

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 marca 2013

@Nigdymnietuniebylo, Ja mam w tej chwili identyczny kolor jak na tym drugim zdjęciu. Na tym pierwszym to chyba ciepły odcień. Jutro (dzisiaj Waszego czasu) spojrze jaki to kolor i napisze dokładnie jak go uzyskać na rozjaśnianych lub naturalnych ciemnych włosach. Co do pierwszego muszę sie przyjrzeć na komputerze, ale na pierwszy rzut oka wyglada mi na baby blond z golden blond.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 marca 2013

P.S. Na włosach totalnie sie nie znam, ale wydaje mi sie, że farba nie łapie martwych, bardzo zniszczonych i wysuszonych włosów. Miałam bardzo jasne włosy, ale rozjaśniane z rozwagą, wysuszyły sie, ale nie popaliły - farby normalnie je łapią. Twoje włosy wyglądają na zadbane, nie powinnaś mieć problemu, że Ci farba nie złapie. Po prostu będzie sie różnic nieco od koloru na opakowaniu (jak zawsze z reszta, nawet w przypadku włosów naturalnych)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

JuIia
JuIia
  18 marca 2013

Mam problem! Chcę zmienić kolor włosów, czerwony mi się znudził. Chciałam ściąć też włosiska ale kompletnie nie wiem jak bo wszyscy mi mówią że mając krótkie włosy będę wyglądała jeszcze młodziej i jak dziecko 12 letnie :C Co do koloru myslałam o jakimś ładnym rudym albo ciepłym brązie bo jasne kolory nie pasują mi kompletnie (mam ciemną oprawę oczu, musiałabym rozjaśniać, a moja cera to mleko przez co wyglądałabym jak albinos :C )
Halp. d83dde14

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 marca 2013
JuIia
JuIia: Halp


daj zdjecie twarzy w dziennym swietle, bez makijazu lub z jak najmniejsza jego iloscia. Wlosy najlepiej odsloniete, by bylo widac dokladnie ksztalt buzi.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  18 marca 2013

Ja to bym Julię widziała w takiej fryzurze i takim kolorze, tyle że włosy obcięte do ramion .

JuIia
JuIia
  18 marca 2013
Psyche30
Psyche30: Ja to bym Julię widziała w takiej fryzurze i takim kolorze, tyle że włosy obcięte do ramion .

Miałam taki kolor i wyglądałam okropnie :ninja: Poza tym musiałabym ogolić się na łyso bo mam strasznie nierówne włosy :ziober2:
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  18 marca 2013
massacre
massacre: @Nigdymnietuniebylo, Ja mam w tej chwili identyczny kolor jak na tym drugim zdjęciu. Na tym pierwszym to chyba ciepły odcień. Jutro (dzisiaj Waszego czasu) spojrze jaki to kolor i napisze dokładnie jak go uzyskać na rozjaśnianych lub naturalnych ciemnych włosach. Co do pierwszego muszę sie przyjrzeć na komputerze, ale na pierwszy rzut oka wyglada mi na baby blond z golden blond.


Dziękuję Ci bardzo i czekam na info :) włosy mam w niezłej kondycji, są może lekko przesuszone ale staram się nawilżać i jest w miarę ok, mam więc nadzieję, że farba złapie równo...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 marca 2013

No wiec odnosze sie do drugiego zdjecia (czy to Lindsey Lohan na drugim? :szok:)
Natural Dark Blonde z Loreal i szukalabym tego typu odcieni. Ja sobie robilam wlasnie Lorealem Natural Dark Blonde

z doswiadczenia wiem, ze w roznych krajach moga miec rozne modelki na opakowaniu... czasem nawet odcienie z Excellence w jednym odpowiadaja odcieniom Preference w drugim. Nazwy kolorow jednak pozostaja te same.
Efekt jakiego mozesz sie spodziewac:

czyli rozjasniane koncowki moga byc o dwa tony jasniejsze (bardzo zblizony efekt mam obecnie ja) - zeby dojsc do wymaganego efektu bedzie to wymagalo kilku farbowan (tak mi powiedziala fryzjerka)
tu masz wersje natural dark blond z pasemkami w odcieniu baby blond i golden blond


Pamietaj by patrzec tylko na wlosy (wiem, ze to ciezka proba dla naszej wyobrazni) - kazda buzia, jej karnacja plus makijaz sprawiaja, ze wlosy wygladaja inaczej, wlosy tez wygladaja inaczej w roznym oswietleniu.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.