Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 maja 2013

niektorzy fryzjerzy to jednak tepaki..

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Bayje
Bayje
  23 maja 2013

a co do takich produktów to chyba Tony&Guy jeden produkt chyba żel z morską solą i, że nadaje się do takich 'niewładnych' fryzur.

ZlMNA
ZlMNA
  23 maja 2013

[quote=massacre] do tego pachnie delikatnie latem

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: jak pachnie lato?


mieszkasz w szklanej kuli czy nie czujesz przyrody jak sie zmienia w czasie roznych por roku?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  24 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Tony&Guy jeden produkt chyba żel z morską solą

ja to mam w sprayu.

cena niska, to fakt, ale nie działa, a przynajmniej na moich włosach się nie sprawdził, ale miałam wtedy bardzo długie włosy, więc może dlatego.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  24 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: cena niska, to fakt, ale nie działa, a przynajmniej na moich włosach się nie sprawdził, ale miałam wtedy bardzo długie włosy, więc może dlatego


nie lubie produktow Toni & Guy, ale dzieki. Na moich wlosach by tez pewnie nie zadzialal. Nie mam ich dlugich, bo moze z 10cm za ramiona, ale sa grube i ciezkie. Zostane przy Bumble and Bumble, chociaz na lato ^^

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Piixiie
Posty: 3283 (po ~73 znaków)
Reputacja: -78 | BluzgometrTM: 56
Piixiie
  24 maja 2013

Hejka dziewczyny.Widzę,że jesteście trochę oblatane w tematach włosów i może wy mi coś poradzicie.
A mianowicie,chodzi mi rozjaśnienie włosów a najlepiej o powrocie do naturalnego koloru.
Miałam:

A teraz:


Dodam ,że od sześciu miesięcy nie farbuje włosów,rzadko je prostuje(jak nie wcale)Po wcześniejszych farbowaniach są dosyć zniszczone-słabe,rozdwojone końcówki,łamliwe-więc nie za bardzo chce je obciążać dodatkowo dekoloryzacją :/
Znacie może jakieś metody rozjaśniania,nie niszczące zbytnio (a najlepiej w ogóle)włosów?

Yes,we can!
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  24 maja 2013
massacre
massacre: niektorzy fryzjerzy to jednak tepaki..

mnie kiedyś fryzjer zapytał czy farbuje włosy...
....miałam wtedy ok 3cm odrosty :fejspalm:

dzięki bogu ten fryzjer dobrze strzyże włosy
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  25 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: mam brazowe byłabym zainteresowana ich przyciemnieniem ale np. plukanki z kory debu odpadaja bo j a chce cos szybko ;p a jakie szampony?;>

Jest ich kilka , np
Gliss Kur - tego nie miałam okazji użyć

ten z rossmana:
Mi kiedyś pasował, teraz nie mogę go używać, bo powoduje u mnie łupież, ale nie martw się tym, u Ciebie może nie byc tego efektu. Ostatnio mam jakąś alergię na sporą liczbę szamponów ;/ Wcześniej zużyłam kilka butelek.
Timotei

zużyłam z 2-3 butelki, nawet dobry był dla mnie.

albo taki:
Tego nie miałam okazji użyć.
ooo i nawet ziaja ma swoje szampony do włosow brąz :) Będę musiała je zobaczyć:


Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
pijana
pijana
  25 maja 2013
Piixiie
Piixiie: Po wcześniejszych farbowaniach są dosyć zniszczone-słabe,rozdwojone końcówki,łamliwe

Podetnij, rozdwojone końcówki same się nie naprawią :P
Piixiie
Piixiie: Znacie może jakieś metody rozjaśniania,nie niszczące zbytnio (a najlepiej w ogóle)włosów?

Konto usunięte
Konto usunięte: Gejszalicious: Cześć dziewczyny! Macie jakieś dobre domowe sposoby na delikatne rozjaśnienie włosów? Płukanki i szampony rumiankowe, nawet oliwka Babydream, która ma rumianek. Nie sprawdzi się to jednak na poprzednio rozjaśnionych włosach,
NickiMinaj
NickiMinaj
  26 maja 2013
Ela
Ela: ooo i nawet ziaja ma swoje szampony do włosow brąz :)


tych szamponów nie ma w sklepach.
TylkooCiebieeChcee
wpis jest ukryty
Piixiie
Posty: 3283 (po ~73 znaków)
Reputacja: -78 | BluzgometrTM: 56
Piixiie
  26 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Płukanki i szampony rumiankowe, nawet oliwka Babydream, która ma rumianek. Nie sprawdzi się to jednak na poprzednio rozjaśnionych włosach,

no tak, z tym,że ja już stosuje taki szampon z rumiankiem ,no jakas poprawa jest,ale mało widoczna.
a gdybym no nie wiem,chciałą zafarbowac wlosy na jakiś jasny kolor? ma to szansę się udac?
Konto usunięte
Konto usunięte: Podetnij, rozdwojone końcówki same się nie naprawią
no tak... za nie długo idę do fryzjera to z tym już problemu nie będę mieć .
Yes,we can!
3trelemorele
3trelemorele
  27 maja 2013

Jeśli masz zniszczone włosy to odczekaj, wzmocnij je najpierw dobrą maską lub odżywką a dopiero pomyśl o zmianie koloru. Idzie lato będzie słoneczko a wiadomo że słońce też trochę rozjaśnia. Rewelacyjna jest ta maska uwielbiam ją, regeneruje i nawilża włosy, wzmacnia i chroni przed UV i rozdwajaniem końcówek.

mmaryja
mmaryja
  27 maja 2013

dziewczyny, czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z farbą garnier olia? to chyba jakaś nowość u nas, jestem ciekawa czy napotkałyście jakieś opinie? albo same już testowałyście? interesuje mnie blond głównie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.