Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  11 września 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam pewien problem. 4 miesiace temu urodzilam dziecko. Od jakiegoś miesiąca włosy wypadaja mi garsciami. Boje się że niedługo wyłysieje. Żadne szampony wzmacniające, odżywki, mgielki, witaminy dla kobiet karmiących nie pomagaja ( karmie młodego piersią). Na sobote umówiłam się do fryzjera na mocne ściecie mam nadzieje ze coś to pomoże, a w następnym tygodniu mam wizyte u lekarza. Miał ktoś podobny problem? Co stosowałyście? W internecie wyczytalam że to normalne i co ma wyjść to i tak wyjdzie lecz bardzo mnie to niepokoi że niedlugo bede łysa:( help

nie bój się, całkiem nie wyłysiejesz :) wypadają ci teraz włosy, które po prostu nie wypadły ci podczas ciąży, gdyż były 'wzmocnione' podwyższonym poziomem estrogenu :). Za kilka miesięcy prawdopodobnie na miejsce włosów, które ci teraz wypadają wyrosną młode włoski :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Babsy
Babsy
  12 września 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam pewien problem. 4 miesiace temu urodzilam dziecko. Od jakiegoś miesiąca włosy wypadaja mi garsciami. Boje się że niedługo wyłysieje. Żadne szampony wzmacniające, odżywki, mgielki, witaminy dla kobiet karmiących nie pomagaja ( karmie młodego piersią). Na sobote umówiłam się do fryzjera na mocne ściecie mam nadzieje ze coś to pomoże, a w następnym tygodniu mam wizyte u lekarza. Miał ktoś podobny problem? Co stosowałyście? W internecie wyczytalam że to normalne i co ma wyjść to i tak wyjdzie lecz bardzo mnie to niepokoi że niedlugo bede łysa:( help


spoko, moga wychodzic jeszcze kilka mscy. jesli bedziesz widziec nowe, odrastajace, nie ma powodow do niepokoju. u mnie za chwile minie rok od porodu, i tez mi jeszcze leca, z tym ze mialam jakas moze 2 miesieczna przerwe, gdzie wychodzily mniej. teraz zaczelam brac silicę, moze cos da. ale u mnie ze jeszcze po roku leca zdaje mi sie juz dziwne.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  11 października 2013
Dziewczyny!!!!!! Potrzebuje waszej pomocy!!! Koleżanka zafarbowała włosy farbą z Joanny naturia, i najprawdopodobniej uczuliła ją ta farba, bo od rana ma mocno zaczerwienioną twarz. Napiszcie proszę czy tez miałyście kiedyś takie przygody z ta farba i co wam ewentualnie pomogło?
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Krejz272
wpis jest ukryty
Tomisawa
wpis jest ukryty
Dandzi21
Posty: 187 (po ~157 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
Dandzi21
  23 października 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: Koleżanka zafarbowała włosy farbą z Joanny naturia, i najprawdopodobniej uczuliła ją ta farba

Polecam tonik do włosów.

sposoby zarabiania w sieci - twojakasa.com.pl

maariiiaa
Posty: 1080 (po ~85 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 7

...Wehikuł czasu to byłby cud...

Onna94
Onna94
  28 października 2013

Dziewczyny, może znacie coś sprawdzonego na szybszy porost włosów? :)

ania123zyntek185
Posty: 33 (po ~244 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
ania123zyntek185
  30 października 2013

Hej mam pytanie pije ktoś z was drożdże lub robicie z nich maseczki do włosów jak tak to jakie efekty? Ja pierwszy raz zrobiłam maseczke z drożdży ale chcę też je pić tylko nie wiem jak bo smak ochydny taki jakiś kwaśny :\ a dużo czytałam na temat działania drożdży przyspieszaja porost włosów, działają na cere paznokcie i na samopoczucie :) Tylko nie wiem jak zabrać się za picie tego :/

StifflersMom
StifflersMom
  31 października 2013
ania123zyntek185
ania123zyntek185: Tylko nie wiem jak zabrać się za picie tego :/
Jak przygotować napój:
1. Najpierw trzeba drożdże ZABIĆ tzn. 1/4 lub 1/3 kostki drożdży zalej WRZĄTKIEM (woda lub mleko) i dokładnie wymieszaj aby się rozpuściły (Ile wrzątku? tyle aby poziom wody przykrył drożdże)
2. Zostaw miksture na 20 minut.
3. Dopiero po tym czasie możesz dodać do napoju coś do smaku: cukier, miód, kakao itp.
4. Pijemy :) codziennie conajmniej miesiąc. Można pić drożdże 3 miesiące, poźniej miesiąc przerwy! znowu 3 miesiące itd.
ania123zyntek185
Posty: 33 (po ~244 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
ania123zyntek185
  31 października 2013

Raz to piłam bez słodzenia tylko po \bdwóch\b łykach nie mogłam już takie kwaśne to troche i ochyda :( czy jak np dam cukier czy miód do tego napoju to efekty będą też?

ZlMNA
ZlMNA
  31 października 2013
ania123zyntek185
ania123zyntek185: czy jak np dam cukier czy miód do tego napoju to efekty będą też?

tak po prostu miodem czy cukrem zabijesz ohydny smak a drozdze nie zmienia swoich wlasciwosci :)
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  1 listopada 2013

Hej dziewczyny. Potrzebuję czegoś dobrego, na zniszczone i puszące sie wlosy, Dodam ,że mieszkam w Londynie, także może znacie jakies tutejsze produkty które były by godne polecenia. Używam oleju kokosowego Vatika, ale to chyba nie wystarczy. Moze jakis szampon, maska itp ? Czy oprocz olejku kokosowego Vatiki, polecacie jeszcze inne produkty Vatiki ? A do tego wszystkiego mam straszny problem z rozczesywaniem wlosow ! Używam odzywki, i nie mogę ich rozczesac, po czym szarpie je i wychodza mi garsciami . :/
Dziękuje za pomoc, Gosia xxx .

ZlMNA
ZlMNA
  1 listopada 2013

maska to podstawa do puszących się włosów

Gotusiaaa
Gotusiaaa
  1 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: maska to podstawa do puszących się włosów

tylko jaka?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.