Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  24 stycznia 2014

Warto w to zainwestować?
Można zastosować to na suche włosy (bez uprzedniego stosowania z suszarką)? A może znacie coś innego, o podobnym działaniu? Cena waha się w granicach 15-20zł. Zależy mi, aby włosy nie wywijaly/skręcały się po wyprostowaniu. Coś na puszenie się to odrębna sprawa - chyba że macie coś godnego polecenia na ten problem? :)

Nie, nie prostuję włosów codziennie. :D Robię to od czasu do czasu i zależy mi, żeby było to zrobione "porządnie".

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam! :*
tomekkgniezno
Posty: 8 (po ~50 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
tomekkgniezno
  26 stycznia 2014

czesc.dziewczyny.mam.pytanie.jak.dlugo.trzeba.siedziec.u.trwaly

tomekkgniezno
Posty: 8 (po ~50 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
tomekkgniezno
  26 stycznia 2014

czesc.dziewczyny.mam.pytanie.jak.dlugo.trzeba.siedziec.u.trwaly

yeejj
yeejj
  29 stycznia 2014

Dziewczyny! Zapraszam was na Fanpage ' Darmowe zabiegi kosmetyczne '. Na naszym Fanpage będzie można wygrywać różnego rodzaju kosmetyki i nie tylko! Oraz dowiecie się dużo na różne tematy kosmetyczne! Gorąco polecam: https://www.facebook.com/pages/Darmowy-Zabieg-Piel%C4%99gnacyjny/1409991452574625

Pipeg
Pipeg
  31 stycznia 2014


Hej , nie wiecie jak skutecznie wywinąć tak grzwykę ? Bo ani prostownica ,ani nawet lokówka nie daja takiego efektu ,a grzywka wygląda świetnie :)
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  31 stycznia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo ani prostownica ,ani nawet lokówka nie daja takiego efektu ,

moją prostownicą się da tak wywinąć grzywke. ale patrząc na twoje zdjęcia masz dość grube włosy (czyli ciężkie) więc prawdopodobnie dlatego nie wyszedł ci taki efekt ;p
styka51
styka51
  31 stycznia 2014
Kiniowska
Kiniowska: Coś na puszenie się to odrębna sprawa - chyba że macie coś godnego polecenia na ten problem? :)


Jedwab przed prostowaniem i wosk po prostowaniu ;)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  31 stycznia 2014
styka51
styka51: Jedwab


Na suche da radę? :>

styka51
styka51: wosk


Taki w sprayu się nada? :>

Przy najbliższej okazji wypróbuję, oczywiście wcześniej kupię wosk, i jak pyknie to jesteś wielka. :D
styka51
styka51
  1 lutego 2014
Kiniowska
Kiniowska: Na suche da radę? :>

Ja kładę na mokre, ładniej się rozprowadza i troche chroni włosy przed temperaturą. Na suchych, trochę lipny efekt ;x
Kiniowska
Kiniowska: Taki w sprayu się nada? :>

Ja mam taki :


Kiniowska
Kiniowska: Przy najbliższej okazji wypróbuję, oczywiście wcześniej kupię wosk, i jak pyknie to jesteś wielka. :D

No u mnie działa. A kiedyś jak prostowałam włosy po umyciu i wysuszeniu, bez żadnych bajerów, to lipa była. Trochę wilgoci i słoma.

Efekt taki :


(sorry za pulpeta ;x
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  1 lutego 2014
styka51
styka51: Ja kładę na mokre, ładniej się rozprowadza i troche chroni włosy przed temperaturą. Na suchych, trochę lipny efekt ;x


:zonk: Nie myślałam jak to pisałam. :D Rzeczywiście można spokojnie położyć na mokre, nie wiem co mi się ubzdurało, że tylko na suche się to nadaje...

styka51
styka51: Ja mam taki :


Ja takim porobię kluski z włosów. I rąk by mi się nie chciało po tym myć. Jak już to chyba padnie na spray. :D

styka51
styka51: No u mnie działa. A kiedyś jak prostowałam włosy po umyciu i wysuszeniu, bez żadnych bajerów, to lipa była. Trochę wilgoci i słoma.


To ja tak mam. :) Wyprostowane i związane są grzeczniejsze, tylko się powywijają.

styka51
styka51: Efekt taki :


styka51
styka51: (sorry za pulpeta ;x


Żaden pulpet, ładnie jest! :mrgreen:
styka51
styka51
  2 lutego 2014
Kiniowska
Kiniowska: Ja takim porobię kluski z włosów. I rąk by mi się nie chciało po tym myć. Jak już to chyba padnie na spray. :D


Bo to tylko troszeczkę na paluszek i rozetrzeć porządnie we dłoniach ;D
Ja takie opakowanie z 3 lata już mam i pewnie w połowa została ;D

Kiniowska
Kiniowska: Żaden pulpet, ładnie jest!


d83ddc4d
Kiniowska
Kiniowska: To ja tak mam. :)


W ogóle w gimnazjum, jak miałam byle jaką prostownice i nie używałam do włosów niczego oprócz szamponu, to dopiero wyglądały włosy strasznie...
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2014
Kiniowska
Kiniowska: Jak już to chyba padnie na spray. :D


Ja bym w ogóle odradzała, szczególnie jeśli zamierzasz psikać tym suche włosy bezpośrednio przed prostowaniem. To już lepiej nic nie dawać...

o rany, jak dawno tu nie pisałam....
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  4 lutego 2014
styka51
styka51: Bo to tylko troszeczkę na paluszek i rozetrzeć porządnie we dłoniach ;D Ja takie opakowanie z 3 lata już mam i pewnie w połowa została ;D


To przejrze w Rossmann'ie ten dział z miniaturkami, może będzie jakiś mini-wosk... :rotfl:

styka51
styka51: W ogóle w gimnazjum, jak miałam byle jaką prostownice i nie używałam do włosów niczego oprócz szamponu, to dopiero wyglądały włosy strasznie...


Też nie wyobrażam sobie teraz tylko umyć włosy szamponem i tak to zostawić. :) Jeżeli nie codziennie, to od czasu do czasu musze użyć jakiejś maski, odżywki albo coś z tymi włosami porobić...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym w ogóle odradzała, szczególnie jeśli zamierzasz psikać tym suche włosy bezpośrednio przed prostowaniem. To już lepiej nic nie dawać...


To jak sobie poradzić z tym, że po wyprostowaniu i wyjściu na zewnątrz, po krótkim czasie robi mi się pokręcone siano? :(
lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  5 lutego 2014

Ja od ok. dwóch miesięcy używam produktów z firmy Kerastase, którą odkryłam dzięki agoosiaaa i muszę przyznać że są meeega! mam o połowę więcej włosów na głowie, przede wszystkim włosy mniej się łamią ;PP Polecam w 100%, jedyna wada to niestety cena, ale dla takiego efektu- warto. :)

NudziszKotqu
NudziszKotqu: Znacie moze jakies wyprobowane sposoby na piekne wlosy lub moze sa jakies dobre produkty ktore polecacie ? na przyklad najlepsze szapony waszym zdaniem , olejki, odzywki i rozne inne rzeczy do pielegnacji wlosow ?

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

ewciuniaaa17
ewciuniaaa17
  14 lutego 2014

Co jest dobre na przetłuszczające się włosy?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.