Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
pijana
pijana
  28 maja 2013
Piixiie
Piixiie: no tak, z tym,że ja już stosuje taki szampon z rumiankiem ,no jakas poprawa jest,ale mało widoczna. a gdybym no nie wiem,chciałą zafarbowac wlosy na jakiś jasny kolor? ma to szansę się udac?

Farbą bez rozjaśniacza niestety nic nie wyjdzie... Albo farba z rozjaśniaczem, albo sam rozjaśniacz, albo zdjęcie koloru u fryzjera... Albo czekanie:)
agoosiaaa
agoosiaaa
  28 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: dziewczyny, czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z farbą garnier olia? to chyba jakaś nowość u nas, jestem ciekawa czy napotkałyście jakieś opinie? albo same już testowałyście? interesuje mnie blond głównie


mialam, calkiem ladny blond wyszedl, ale niestety w porownaniu do reszty moich wlosow nie maja wystarczajaco jasnych odcieni :)
jest bardzo wydajna :)
mmaryja
mmaryja
  29 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte:

a mocno rozjaśnia włosy?
agoosiaaa
agoosiaaa
  30 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: a mocno rozjaśnia włosy?


:nie:
tzn przynajmniej na moich wlosach nie wyszedl mi kolor z pudelka a troche ciemniejszy, a mam naturalnie dosyc jasne wlosy... ale z drugiej strony sa grube i w ogole i malo ktora farba wyrabia.
MrrruczMiBejbe
MrrruczMiBejbe
  3 czerwca 2013

Co zrobić aby szybciej rosły mi włosy ?

MrrruczMiBejbe
wpis jest ukryty
ZlMNA
ZlMNA
  10 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Co zrobić aby szybciej rosły mi włosy ?

dbaj o nie, mi w pół roku urosły 13-15 cm
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  16 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Co zrobić aby szybciej rosły mi włosy ?

polecam olejek łopianowy z czerwoną papryka firmy green pharmacy :)
zauważyłam, że od kiedy go stosuję to zaczęły wyrastać mi nowe włosy (tzw. baby hair), nie mierzyłam co prawda ile mi włosy urosły na długości, ale od ostatniego farbowania ok pół roku temu mam odrost ok 10-12cm, podczas gdy normalnie włosy rosną w tempie ok 1-1,5cm/miesiąc, więc myślę, że to może być zasługa tego olejku :)
a tak on wyglada
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  19 czerwca 2013

Mam takie pytanie.. jestem raczej ciemną brunetką i maluje włosy średnim blondem, który wcale nie jest taki blond u mnie. Zawsze jest to średni blond 16. Zdjecie poglądowe, któremu fotograf nadał ostrość, włosy są jaśniejsze.


Zawsze chodziłam do fryzjera na malowanie, a że cały czas chce mieć ten kolor fryzjerka najpierw nakładała na odrost, siedziałam tak ok. 15min a później na ok. 5-7min na całą długość i za każdym razem wychodziło tak, jak obie tego oczekiwałyśmy. Niestety teraz nie mam możliwości pójścia nigdzie do fryzjera i liczę na waszą pomoc.

Jaki rozjaśniacz kupić, by otrzymać dokładnie taki sam efekt?

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
ZlMNA
ZlMNA
  20 czerwca 2013

rozjasniacz w proszku i wode 6% bron boze joanne i inne gówna :)

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  20 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: rozjasniacz w proszku i wode 6% bron boze joanne i inne gówna :)


A tak w drogerii polecały :D tylko gdzie ja to dostanę?
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 czerwca 2013

ja z kolei odradzam rozjasniacz Loreala

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

styka51
styka51
  20 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: dziewczyny, czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z farbą garnier olia? to chyba jakaś nowość u nas, jestem ciekawa czy napotkałyście jakieś opinie? albo same już testowałyście? i


Właśnie siostra skończyła mi ją nakładać, zobaczymy co wyjdzie i dam info.
styka51
styka51
  20 czerwca 2013
styka51
styka51: farbą garnier olia?


Pierwszy raz malowałam włosy "prawdziwą" farbą.
Ogólnie powiem tak... brałam szamponetkę za 7 zł i była w stanie nadać więcej koloru niż ta farba za 20;/
Jak dla mnie strasznie wysusza włosy, choć trzymałam tylko 25 min, a nie 30 ( opinie na wizażu miała super - podobno w ogóle nie niszczy włosów, więc skoro ta nie niszczy, a u mnie zniszczyła, to rezygnuję z farbowania w ogóle).
Jest strasznie wodnista, ciężko się nakłada. Podobno w innych krajach w pudełku jest jeszcze aplikator, u mnie nie było.
Ciężko rozprowadza się po włosach mimo tej "leistości".
Okropnie się ją zmywa, włosy są po niej straszne.
Ogólnie jestem na nie, to moje pierwsze farbowanie i zniechęciłam się bardzo.
Kolor nie najgorszy, ale w złotym brązie widzę odcienie rudego, jakieś czerwone refleksy, nie wiem...
Lipa.
ZlMNA
ZlMNA
  20 czerwca 2013
Sylvinka
Sylvinka: A tak w drogerii polecały :D tylko gdzie ja to dostanę?

proszę cię rozjasniaja fakt ale czesto na żółto...le jak chcesz to rozjasniaj ale na wielkanoc d83dde04wtopisz sie w kurczaczy tłum :D
w hurtowni fryzjerskiej są np. woreczek rozjasniacza 40g dostaniesz w graniocy 6-9 zł i wode 0.5l tez cos w tej cenie gdzie rozrabbiasz 1:1 wiec nic ci sie nie maruje :> ja kupiłam litrową wodę a użyłam jej tylko raz bo jeszcze nie bylo tych 0.5l ... d83dde1e
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.