Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  13 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: albo z jakiegos rossmana/natury?


olejki Alterra i oliwki Babydream lub Hipp

Konto usunięte
Konto usunięte: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=54631


Zazwyczaj to nawilżający kokos idzie na pierwszy ogień :) i jeśli już, lepiej weź czysty, te z Amli to mieszanki i mogą przyciemnić troche włosy.

Bhringaraj jest ponoć dobry, ale śmierdzi niemiłosiernie ;)

No i oczywiście polecam arganowy i migdałowy.

Co do tych małych z Green Pharmacy to tylko na skórę głowy na jakieś pól godziny się je stosuje, mam 2.
Paulinessa
Paulinessa
  13 maja 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: Cześć dziewczyny! Macie jakieś dobre domowe sposoby na delikatne rozjaśnienie włosów?


Płukanki i szampony rumiankowe, nawet oliwka Babydream, która ma rumianek. Nie sprawdzi się to jednak na poprzednio rozjaśnionych włosach,
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  14 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Płukanki i szampony rumiankowe, nawet oliwka Babydream, która ma rumianek. Nie sprawdzi się to jednak na poprzednio rozjaśnionych włosach,

ja mam właśnie ciemno brązowe włosy i chciałabym lekko je rozjaśnić, bo mi się znudził taki ciemny kolor :)
a te płukanki to sie kupuje czy można samemu zrobić w domu?
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Paulinessa
Paulinessa
  17 maja 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: a te płukanki to sie kupuje czy można samemu zrobić w domu?


Sama sobie możesz zrobić :) zaparzyć ze 2-3 torebki w szklance i dodać do wody w misce a potem wykorzystać do ostatniego płukania włosów :)

Może coś pomóc, lekko dać refleksy po pewnym czasie.
eldzi0r
eldzi0r
  18 maja 2013
http://www.flicksandbits.com/wp-content/uploads/2010/08/pulp-fiction-travolta.jpg

Czy fryzura Vincetna (tego białego) jest w modzie?
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Sama sobie możesz zrobić :) zaparzyć ze 2-3 torebki w szklance i dodać do wody w misce a potem wykorzystać do ostatniego płukania włosów :) Może coś pomóc, lekko dać refleksy po pewnym czasie.

muszę spróbować i zobaczyć co z tego wyjdzie
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
ZlMNA
ZlMNA
  19 maja 2013

Jakis sposob na siwe wlosy? Poza farbowaniem? ;(

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  23 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakis sposob na siwe wlosy? Poza farbowaniem? ;(

Płukanki, szampony ale głównie są one do włosów brązowych albo blond. Trochę poprawiają kolory.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  23 maja 2013

I standardowo mam nawrót łupieżu...
Podstawowe badania niedawno zrobiłam mam okej wyniki.

ale już znam powód... zmieniłam szampon. Jeden raz wystarczył, odstawiłam go od razu, a teraz się męczę.
Dzisiaj lecę do rossmana po szampon, który mi pomógł poprzednim razem. Mam nadzieje, że poskutkuje.

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 maja 2013

A ja ostatnio sobie kupilam Bumble and Bumble Surf Spray, dzieki ktoremu mozna uzyskac efekt wlosow jakie sie ma po wyjsciu z morza, lekko poduszone przez wiatr. Jestem normalnie w nim zakochana, do tego pachnie delikatnie latem :zakochany:

efekt mniej wiecej taki:


Jak ktoras z Was jest wielbicielka naturalnych rozwianych fal a nie przylizanych, prostowanych wlosow to polecam goraco.
sklad: water, magnesium sulfate, macrocystis pyrifera (kelp) extract, ascophyllum nodosum extract, isoceteth - 20, citric acid, ppg-5-ceteth-20, phenoxyethanol, potassium sorbate, citronellol, alpha-isomethyl ionone, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, limonene, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, fragrance (parfum)
I pytanie przy okazji, czy ktos po skladzie i efekcie koncowym jest w stanie zaoferowac mi cos lepszego i tanszego?
Za mala buteleczke 50ml place £20, troche drogo :and:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 maja 2013

*podsuszone, nie podduszone :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Bayje
Bayje
  23 maja 2013

przypomniało mi się coś .... XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Bayje
Bayje
  23 maja 2013

Pewien fryzjer opowiadał, że klientka przyszła do Niego i ... chciała taką fryzuje by wyglądała jakby wyszła z morza ..
- to niech idzie Pani pod prysznic...

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  23 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: to niech idzie Pani pod prysznic


to tak nie dziala i do tego efekt jest krotkotrwaly -,-

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Bayje
Bayje
  23 maja 2013

no wiem ale pizgałam z tego :crylol:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.