Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  8 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Lakier jest fajny, jedyne czego w nim nie lubię to widoczność na włosach po nałożeniu zbyt dużej ilości.


kazdy lakier widac jak sie nalozy go za duzo :) wiec to raczej nie problem lakieru.

Ja go cenie wlasnie za to, ze zbyt duzo nie trzeba uzywac :)
Kiniowska
Kiniowska: Nie widziałam ich u siebie, a szukałam w kilku sklepach i drogeriach


no co Ty :Szok:
ja wlasnie po latach wrocilam do Herbal Essence, bo pierwszy raz uzywalam go w Polsce, jak mial tylko jedna standardowa formule. Byl niemal w kazdym sklepie/ supermarkecie. Teraz zmienili opakowanie i poszerzyli asortyment.
tak wygladal kiedys (w tym taki uzywalam w Polsce ze 100 lat temu)

Pamietam jeszcze nawet ego reklame w tv - to byly poczatki Polsatu, TVN-u, wczesniej tylko trzy kanaly bez reklam :rotfl:
a teraz wyglada tak:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  8 marca 2013
http://www.youtube.com/watch?v=vkD6EmeDYOY
to "yes, yes, yeeeeessssss" bylo takie tabu w tamtych czasach :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Paulinessa
Paulinessa
  8 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: a jaką maskę/odżywkę polecasz? nawilżającą, do stosowania po odżywce joico. najchętniej bym przygarnęła jakąś w miarę naturalną


Mimo że produkty L'oreal Elseve zawsze uważałam za zwyczajnie przeciętnie, maska Total Repair 5 to jedna z moim ulubionych, rewelacyjnie nawilża moje włosy
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=34372

W Naturze jest też dobra maska firmy Mypa, ale bardziej odżywcza, ma sporo masła shea.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24641

Co do bardziej naturalnych, pamiętam, że chwaliłaś produkty firmy Tołpa. Nie wiem jednak, czy miałaś ich maskę? Jest naprawdę dobra i skład ma właśnie bardziej naturalny.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=35290

Wracając do Natury, firma Natur Vital ma produkty o mega fajnych składach, ale sama jeszcze nie stosowałam ich:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=41348

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=40836

i inne, których nie miałam, ale wynalazłam ich świetne składy:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=44854

i taka odżywka, na bazie aloesu :Zakochany:
http://allegro.pl/odzywka-nawilzajaca-do-wlosow-z-84-aloe-vera-480m-i3060696796.html

Kiniowska
Kiniowska: Miałam. :) Fakt, włosy nie były przesuszone, ale jakieś dziwne w dotyku...


Może lekko Ci przeciążał, bo jest taki oleisty.

Kiniowska
Kiniowska: Nie widziałam ich u siebie, a szukałam w kilku sklepach i drogeriach...


:szok: Przecież to taka zwykła, popularna, niedroga firma.

Kiniowska
Kiniowska: Obejrzę je. :) Jak za 3zł to można śmiało spróbować. Albo kupię obydwa. :P Dzięki za rady! :)


No ten Isana to też taniocha, z 5zł za 400 chyba ml. Ale ostatnio nie znalazłam właśnie tego konkretnego szamponu, reszta normalnie była... mam złe przeczucia, że mogli wycofać. Co do Babydream, włosy mogą być tępe, źle się rozczesywać... Szczególnie narzekają osoby, które się przerzucą z silkonowych typu Gliss Kurr.
mmaryja
mmaryja
  8 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte:

o, dzięki! porozglądam się dzisiaj i coś może wybiorę w końcu
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  8 marca 2013
massacre
massacre: no co Ty Paulinessa:


Czyli pewnie jestem ślepa. :rotfl: Muszę przejść się jeszcze raz i go poszukać. :P

[quote=Paulinessa]No ten Isana to też taniocha, z 5zł za 400 chyba ml. Ale ostatnio nie znalazłam właśnie tego konkretnego szamponu, reszta normalnie była... mam złe przeczucia, że mogli wycofać. Co do Babydream, włosy mogą być tępe, źle się rozczesywać... Szczególnie narzekają osoby, które się przerzucą z silkonowych typu Gliss Kurr.

Sprawdzę, czy jest u mnie. :) Jeżeli będzie, to możesz przestać się martwić - jak coś jest na takim zad*piu jak moje, to jest i gdzie indziej, tylko po prostu na daną chwilę zabrakło. :P

Z rozczesywaniem ogólnie mam problem, a używam teraz Timotei (?) z różą jerychońską, 2w1.

Przy okazji szukania HE, znalazłam szampon Natur Vital do częstego stosowania do włosów suchych. Nie kupiłam, bo 250ml za ok 20zł. Przyszłam do domu, poszperałam o nim trochę i niezbyt przychylne opinie znalazłam. M.in., że śmierdział alkoholem - i to jest akurat prawda, bo jak otworzyłam buteleczkę w drogerii żeby go powąchać, to zalatywał dość mocno. Co innego eksperyment z Babydream za 3zł, a co innego z NV za 20zł. :P

A szampony z Ziaji? Warte zachodu? Też kosztują niewiele, na pewno nie więcej niż 10zł.
Paulinessa
Paulinessa
  11 marca 2013

edit

Paulinessa
Paulinessa
  11 marca 2013
Kiniowska
Kiniowska: Jak już napisałam, co innego maska, też z granatem. Włosy są jak u bobasa, mięciutkie, takie "sypkie", błyszczące.


No coś Ty, maskę powinno się trzymać 15-30 minut, a jak masz czas to trzymaj sobie i ze 2 h. Alterra nie ma silikonów, więc nie powinna nawet obciążyć.

Kiniowska
Kiniowska: A szampony z Ziaji? Warte zachodu? Też kosztują niewiele, na pewno nie więcej niż 10zł.

Swego czasu, uwielbiałam ten:
http://images.okazje.info.pl/p/uroda/5826/ziaja-familijny-szampon-aloesowy-500-ml.jpg
Ale po dłuższym czasie używania, jakieś dziwne miałam włosy, pewnie ze względu na kondycjonery, które ma składzie obok naprawde fajnych składników.

aaa i taki, taniutki, ale ciężko dostępny (nie wiem czy nie w Auchan tylko, a u mnie go nie ma). Znalazłam w małej drogerii kiedyś, świetny jest - krótki, zwięzły skład z aloesem, ładnie pachnie i naprawdę przyjemny w użytkowaniu :)
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=34392
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  11 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale po dłuższym czasie używania, jakieś dziwne miałam włosy, pewnie ze względu na kondycjonery, które ma składzie obok naprawde fajnych składnikó


mi tez Ziaji szampony nigdy nie pasowaly.
a probowalas Herbal Care szampony? Moja sis uzywa lniany i sobie chwali. Cenowo chyba tani :Woot:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  11 marca 2013

w sensie pytanie bylo do Kiniowska :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

pijana
pijana
  11 marca 2013

Też mi Ziaja nie podeszła, najpierw ekstra, a później zaczęła się masakra z włosami. Dla suchych włosów polecam GlissKur z olejkami, ale raczej dla osób myjących głowę codziennie, bo dość obciąża.

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  11 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: No coś Ty, maskę powinno się trzymać 15-30 minut, a jak masz czas to trzymaj sobie i ze 2 h. Alterra nie ma silikonów, więc nie powinna nawet obciążyć.


I nie obciąża. Żal mi później myć włosy, żeby "efekt" nie zniknął. :P
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale po dłuższym czasie używania, jakieś dziwne miałam włosy, pewnie ze względu na kondycjonery, które ma składzie obok naprawde fajnych składników.


Skoro tak mówisz, to z niego zrezygnuję. Za duża butelka. ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: aaa i taki, taniutki, ale ciężko dostępny (nie wiem czy nie w Auchan tylko, a u mnie go nie ma). Znalazłam w małej drogerii kiedyś, świetny jest - krótki, zwięzły skład z aloesem, ładnie pachnie i naprawdę przyjemny w użytkowaniu :)


O, to za tym przejdę się po osiedlowych sklepikach z kosmetykami, może akurat znajdę.
massacre
massacre: a probowalas Herbal Care szampony? Moja sis uzywa lniany i sobie chwali. Cenowo chyba tani


Fakt, nie są drogie. :) Nigdy ich nie próbowałam, nie zwracałam na nie szczególnej uwagi ale wiem, że na półkach są. ;)
massacre
massacre: w sensie pytanie bylo do Kiniowska :D


:mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: Też mi Ziaja nie podeszła, najpierw ekstra, a później zaczęła się masakra z włosami.


Tak jak napisałam wyżej - za duża butla jak na testowanie. :P
Konto usunięte
Konto usunięte: Dla suchych włosów polecam GlissKur z olejkami, ale raczej dla osób myjących głowę codziennie, bo dość obciąża.


To ja czasami tak mam, że myję codziennie. :) Ale skoro obciąża, to jest dobry do tak częstego stosowania...?

PS. Napisałam dużo i kliknęłam, żeby to skopiować w razie czego. Akurat kliknęłam w miejscu, gdzie był cytat Paulinessy (Paulinessa mi podkreśla na czerwono) i podało mi poprawną opcję jako... Santpaulia. Nie wiem, skąd to wzięli. :rotfl:
Paulinessa
Paulinessa
  11 marca 2013
Kiniowska
Kiniowska: Akurat kliknęłam w miejscu, gdzie był cytat Paulinessy (Paulinessa mi podkreśla na czerwono) i podało mi poprawną opcję jako... Santpaulia. Nie wiem, skąd to wzięli.


:crylol:

no nie mogę... :crylol:
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  11 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: no nie mogę...

Poważnie! Teraz też działa. :rotfl: Mogę zrobić screena jako dowód! :rotfl:
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  12 marca 2013

I... znowu mam nawroty łupieżu ;/ Nie dość, że codziennie muszę myć głowę to jak boomerang męczę się z łupieżem.
Kupiłam teraz szampon z Frutica Detox i jakąś Pomada Ojca Grzegorza z Boniderm , po której moje włosy wyglądały jak nie myte...
Za drugim razem użyłam po niej szamponu z Garniera, bo inaczej włosy wyglądały na tłuste..

Z apteki kupiłam jeszcze korzeń pokrzywy do robienia płukani. Jeszcze nie próbowałam.

Może coś doradzicie?
Nie bardzo wiem czemu to tak ciągle wraca... Szamponów przeciwłupieżowych zużyłam dobrych kilka butelek. Kombinowałam z płukaniem włosów cytryną. Może brakuje mi jakiś witamin? hymm jedyne schorzenie jakie mam to małopłytkowość, chociaż od roku nie robiłam badań. Chyba warto będzie je powtorzyć.

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 marca 2013
Ela
Ela: Może coś doradzicie?

Profesjonalni stylisci polecaja treatment z J. F. Lazartigue. Osobiscie nic mi na ten temat nie wiadomo, bo lupiezu nie mam. Mialam w mlodosci i mi wystarczyl jakis szampon z apteki (nie pamietam nazwy, uzywalo sie go raz w tygodniu pomiedzy myciami zwyklym szamponem). Odradzano mi z kolei od zawsze specyfiki na lupiez typu Head & Shoulders.
J. F. Lazartigue - moze warty inwestycji?
Na skalp:

i na lupiez:

Bylas w ogole u dermatologa sprawdzic czy to ten klasyczny standardowy lupiez? Bo moze stosujesz specyfiki na nie ten lupiez co trzeba, stad brak efektow???
Probowalas wyeliminowac po kolei rzeczy, ktore moga powodowac lupiez? Zele do wlosow, farby, pianki, szampony, basen, zbyt czeste suszenie wlosow suszarka. Mozesz tez miec bakterie od stresu, alergii, przemeczonego organizmu, zlej diety. Ja na Twoim miejscu udalabym sie do lekarza.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.