Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  13 marca 2013
massacre
massacre: Bylas w ogole u dermatologa sprawdzic czy to ten klasyczny standardowy lupiez? Bo moze stosujesz specyfiki na nie ten lupiez co trzeba, stad brak efektowjQuery182005252610822208226_1363183554143?
Używałam np Nizoralu i on jest na oba rodzaje.
massacre
massacre: Zele do wlosow
Nie używam
massacre
massacre: farby
rzadko farbuje, potrafiłam mieć przerwe 3-4mc. Ostatnio farbowałam jakieś 6 tyg. temu.
massacre
massacre: pianki,
Nie używam
massacre
massacre: szampony
Zmieniałam... Aktualnie nie używam żadnych nawilżających, ciągle przeciwłupieżowe..Teraz mam frutics detox i pomadę [ziołowa], wcześniej ziaji, przed ziają jakiś ziołowy /nie pamiętam nazwy/.Płukałam też włosy sokiem z cytryny. Kupiłam jeszcze korzeń z pokrzywy będe próbowała zrobić płukankę.Od razu napiszę - Odżywki/Maseczki/Olejki - rzadko używam, specjalnie je ograniczyłam. Jak używam to bardzo dokładnie płukam. Niektóre z nich uzywam tylko na końcówki.
massacre
massacre: basen,
Nie chodze, ostatni raz byłam na kompleksie.. w październiku.
massacre
massacre: suszenie wlosow suszarka.
Nie używam suszarki, jak już to może 2-3 razy w miesiącu.Włosom pozwalam samemu schnąć.
massacre
massacre: Mozesz tez miec bakterie od stresu,
Są gorsze i lepsze dni. Raczej stresowych mocno sytuacji nie mam. Jedyne co obserwuje to niestety mocno się pocę. Muszę unikać swetrów, najlepiej to bluzka na ramiączkach a na nią coś na zamek, żeby szybko schłodzic organizm.Stres dopiero teraz mam xD Bo robię prawko.
massacre
massacre: alergii,
Nie mam
massacre
massacre: przemeczonego organizmu
mało śpię... 5-6h ;/ czasem 7. Mam mnóstwo obowiązków jako pracująca mama, chodząca na kurs, ogarniająca mieszkanie i... odrobiny czasu szukam dla siebie, żeby odechnąć w domu.
massacre
massacre: zlej diety.
Staram się jeść regularnie. Badania zrobię...Aha co do łupieżu zaczał sie pojawiać jak... się przeprowadziliśmy. tj. wynajęliśmy mieszkanie. Myślałam, że to wina wody, ale po 4-ach musieliśmy drugi raz zmienic mieszkanie [inna częśc miasta] bo właściciel je sprzedał. I jest to samo.
Konto usunięte
Konto usunięte: Wypróbuj Alterrę, najlepiej serię z granatem - szampon, odżywka i maska. Znajdziesz w Rossmannie.

znam używałam.
Kiniowska
Kiniowska: Babydream

Też używałam Babydream i innych dziecięcych :DD jak widzicie ratuje sie wszystkim.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 marca 2013

Twój organizm może inaczej reagować na stres niż Twój umysł :-)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  15 marca 2013
massacre
massacre: no to mamy tak samo

:mrgreen:
massacre
massacre:

Moja reakcja na rewelacje o formaldehydzie była identyczna. :rotfl:
Ela
Ela: Też używałam Babydream i innych dziecięcych :DD jak widzicie ratuje sie wszystkim.

Nie znam się kompletnie, abym mogła Ci coś poradzić, ale Babydream na pewno jest delikatny i takie same zostawia włosy, gdy wyschną. W końcu produkt dla bobasów... :D

PS. Babydream spisuje się pierwszorzędnie. :) Włosy po wyschnieciu "sypkie", miękkie. Dobra, 5-złotowa inwestycja! Dzięki za polecenie, Paulinessa (według mądrej przeglądarki - aka Santpaulia :D). :) Jedynym, malutkim minusem jest to, że włosy są tępe podczas mycia - ale to tylko chwilowe. ;) Niestety efekt jest do założenia czapki, po zdjęciu jest bieda i trzeba myć znowu, bo niestety pogoda postanowiła nas ostatnio nie rozpieszczać. :( Jednak żyję nadzieją, że się wyszumi, przyjdzie wreszcie wiosna i będzie można zacząć chodzić z "gołą głową". :D
TlPS
Posty: 892 (po ~103 znaków)
Reputacja: -15 | BluzgometrTM: 38
TlPS
  15 marca 2013
Ela
Ela: massacre: Bylas w ogole u dermatologa sprawdzic czy to ten klasyczny standardowy lupiez? Bo moze stosujesz specyfiki na nie ten lupiez co trzeba, stad brak efektowjQuery182005252610822208226_1363183554143?Używałam np Nizoralu i on jest na oba rodzaje.massacre: Zele do wlosowNie używammassacre: farbyrzadko farbuje, potrafiłam mieć przerwe 3-4mc. Ostatnio farbowałam jakieś 6 tyg. temu. massacre: pianki,Nie używammassacre: szamponyZmieniałam... Aktualnie nie używam żadnych nawilżających, ciągle przeciwłupieżowe..Teraz mam frutics detox i pomadę [ziołowa], wcześniej ziaji, przed ziają jakiś ziołowy /nie pamiętam nazwy/.Płukałam też włosy sokiem z cytryny. Kupiłam jeszcze korzeń z pokrzywy będe próbowała zrobić płukankę.Od razu napiszę - Odżywki/Maseczki/Olejki - rzadko używam, specjalnie je ograniczyłam. Jak używam to bardzo dokładnie płukam. Niektóre z nich uzywam tylko na końcówki.massacre: basen, Nie chodze, ostatni raz byłam na kompleksie.. w październiku.massacre: suszenie wlosow suszarka. Nie używam suszarki, jak już to może 2-3 razy w miesiącu.Włosom pozwalam samemu schnąć. massacre: Mozesz tez miec bakterie od stresu, Są gorsze i lepsze dni. Raczej stresowych mocno sytuacji nie mam. Jedyne co obserwuje to niestety mocno się pocę. Muszę unikać swetrów, najlepiej to bluzka na ramiączkach a na nią coś na zamek, żeby szybko schłodzic organizm.Stres dopiero teraz mam xD Bo robię prawko.massacre: alergii, Nie mammassacre: przemeczonego organizmumało śpię... 5-6h ;/ czasem 7. Mam mnóstwo obowiązków jako pracująca mama, chodząca na kurs, ogarniająca mieszkanie i... odrobiny czasu szukam dla siebie, żeby odechnąć w domu.massacre: zlej diety. Staram się jeść regularnie. Badania zrobię...Aha co do łupieżu zaczał sie pojawiać jak... się przeprowadziliśmy. tj. wynajęliśmy mieszkanie. Myślałam, że to wina wody, ale po 4-ach musieliśmy drugi raz zmienic mieszkanie [inna częśc miasta] bo właściciel je sprzedał. I jest to samo. Paulinessa: Wypróbuj Alterrę, najlepiej serię z granatem - szampon, odżywka i maska. Znajdziesz w Rossmannie. znam używałam.Kiniowska: Babydream Też używałam Babydream i innych dziecięcych :DD jak widzicie ratuje sie wszystkim.
Na łupież Head&Shoulders Cytrusowy Dla mnie najlepszy, ostatnio wrócił mi łupież po stosowaniu szamponow Tresemme- dwa użycia Head&Shoulders i po łupieżu :)

Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.

Paulinessa
Paulinessa
  15 marca 2013
Kiniowska
Kiniowska: Paulinessa (według mądrej przeglądarki - aka Santpaulia :D)


uwielbiam to xD

Kiniowska
Kiniowska: S. Babydream spisuje się pierwszorzędnie. :) Włosy po wyschnieciu "sypkie", miękkie. Dobra, 5-złotowa inwestycja! Dzięki za polecenie, Paulinessa (według mądrej przeglądarki - aka Santpaulia :D). :) Jedynym, malutkim minusem jest to, że włosy są tępe podczas mycia - ale to tylko c

Kiniowska
Kiniowska: Jedynym, malutkim minusem jest to, że włosy są tępe podczas mycia - ale to tylko chwilowe. ;)


To dobrze, że ci odpowiada :) Ale warto żebyś raz na jakiś czas użyła jakiegoś z silniejszym detergentem jeśli używasz odżywek z silikonami, które są zmywalne Sulfatesem :)

Tak, włosy są tępe przy myciu, ale za to jak fajnie się pieni ten szampon xD
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  15 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: uwielbiam to xD


:mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: To dobrze, że ci odpowiada :) Ale warto żebyś raz na jakiś czas użyła jakiegoś z silniejszym detergentem jeśli używasz odżywek z silikonami, które są zmywalne Sulfatesem :) Tak, włosy są tępe przy myciu, ale za to jak fajnie się pieni ten szampon xD


Jest delikatny i... pachnie dzieciństwem. :)
Mam jeszcze Timotei z różą jerychońską 2w1, stosuje naprzemiennie bo trochę mi go zostało i skoro tak mówisz, to po wykończeniu kupię jakiś następny. :) Jedyne odżywki jakie używam, to maska z granatem z Alterry co tydzień i po każdym myciu czarny Gliss Kurr w sprayu.
Nie wiem jak pieni się Twój, ale ja leję go dość dużo, żeby coś się zaczęło dziać. :P Rzadki jak woda, zawsze mi mnóstwo ucieknie przez palce... :D
Paulinessa
Paulinessa
  15 marca 2013
Kiniowska
Kiniowska: Gliss Kurr w sprayu.


No to właśnie tą odżywkę mozna by raz na jakiś czas wymyć czymś mocniejszym, nawet zwykłym ziołowym typu Barwa :)

Kiniowska
Kiniowska: Nie wiem jak pieni się Twój, ale ja leję go dość dużo, żeby coś się zaczęło dziać. :P Rzadki jak woda, zawsze mi mnóstwo ucieknie przez palce... :D


Ale za taką cenę to można mu wybaczyć :) mi się jakoś naprawdę dobrze pieni, ale może to moje włosy tak go przyjmują :D
Ja w ogóle jestem fanką tej serii, ten płyn do kąpieli, w zasadzie to jest jak żel, używam jako płyn do kąpieli/żel pod prysznic i jako żęl do mycia twarzy. Sprawdza się rewelacyjnie, bo jest łagodny, ma ładny zapach jak i szampon i w zupełności mi wystarczy - szczególnie jako żel do twarzy, miałam wiele różnych (drogeryjnych, aptecznych) i jakoś się nie sprawdzały, był mocne, ściagały mi skórę, wysuszały. A oliwka Babydream ma najlepszy skład jaki widziałam u takich oliwek - nie jest na bazie parafiny, tylko olei, nawilża lepiej niż niejedne balsam/masło. :)
AgnessAdaa
AgnessAdaa
  16 marca 2013

:)

AgnessAdaa
AgnessAdaa
  16 marca 2013

zgadzam się ja znów myje włosy co tydzień bo mi się nie przetłuszczają prawie wogóle ale odżywek nie mogę stosować tylko używam szamponu Szauma czy jakoś tak i jest ok:)

Paulinessa
Paulinessa
  16 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ale odżywek nie mogę stosować


Uwierz, mozesz. Po prostu zapewne źle je dobierałaś, obciążały Ci włosy, które jak piszesz mają tendencję to obciążania i widocznie masz przetłuszczajacą skórę głowy.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 marca 2013

Ratunek dla wysuszonych koncowek?
Tylko fryzjer?
Wlosy mam zdrowe, piekne i lsniace, natomiast koncowki sa pozostaloscia po moim ostrym farbowaniu sie na blond.
Uzywam oleju arganowego i jedwabiu, ale te specyfiki obciazaja mi cale wlosy. Mimo, ze daje tylko na koncowki, nie wiem - byc moze moja wybujala wyobraznia plata mi figle. Wiem, ze koncowki juz sa martwe i do zycia ich nie przywroce, ale nie chce ich obcinac, wiec szukam czegos co spowoduje chociaz wizualnie lepszy efekt.
Polecacie cos?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Paulinessa
Paulinessa
  16 marca 2013
massacre
massacre: Wiem, ze koncowki juz sa martwe i do zycia ich nie przywroce, ale nie chce ich obcinac, wiec szukam czegos co spowoduje chociaz wizualnie lepszy efekt.


Jeśli są naprawdę mocno zniszczone to lepiej je obetnij. Ale... sama mam włosy po rozjaśnieniu, końcówek nie obcinałam ponad pół roku - idealne nie są, ale tym razem uparłam się i choćby nie wiem co, zapuszczę je do pasa i dopiero pomyślę o jakimkolwiek podcinaniu :D żeby wizualnie poprawić ich stan i ogólnie zabezpieczyć najlepsze są jedwabie i oleje właśnie. Może troszkę za dużo lejesz tego na te włosy i dlatego są potem przetłuszczone? Do tego, stosujesz je tylko na mokre jeszcze włosy, czy jak są suche? Lepiej na mokre, zaraz po myciu - wtedy nie powinny być sklejone.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 marca 2013

Na mokre, lekko osuszone ręcznikiem. Gdy daje mniej, nie ma żadnego wizualnego efektu. Gdy daje wiecej, nie są przetłuszczone. Mam grube włosy, a to je obciąża w taki sposób, że są oklapłe (mimo ze daje tylko na końcówki). Wiem, że łatwiej byłoby je po prostu obciąć, problem nie jest duży bo i tak myje włosy codziennie. Myślałam, że może jest coś o czym nie wiem na tego typu suche włosy :-)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Paulinessa
Paulinessa
  16 marca 2013

Hm,a może spryskuj końcówki tylko odżywką w spreju?

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Hm,a może spryskuj końcówki tylko odżywką w spreju?


a tego nie probowalam. nie uzywam odzywek w sprayu. Masz na mysli takie bez splukiwania? Jakie polecasz?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.