Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Jasmina
Jasmina
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak wbija grzebien przy nasadzie i ciągnie w dół a dwa, te mokre włosy się naciągały i pękały jak nitka...

Co to za fryzjerka :szok:
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: najgorsze jak widziałam, jak wbija grzebien przy nasadzie i ciągnie w dół a dwa, te mokre włosy się naciągały i pękały jak nitka...

to nawet ja wiem, ze mokry wlos jest najslabszy i najlatwiej go uszkodzic... rozczesywanie zaczynam od samych koncowek, i stopniowo czesze gore potem...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Co to za fryzjerka

ja do niech chodze bardzo bardzo długo, przy strzyżeniu nigdy zbyt delikatna nie była ale nie miałam tam nigdy włosów mytych itp... dopiero dzisiaj zauwazylam pewne wady.

Babsy
Babsy: to nawet ja wiem, ze mokry wlos jest najslabszy i najlatwiej go uszkodzic... rozczesywanie zaczynam od samych koncowek, i stopniowo czesze gore potem...

plakac mi sie chce;/
Fieska
Fieska
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18


To ta fryzjerka co pisałaś, że u jak przyniesiesz swoje produkty to zrobi Ci włosy za 25 zł? :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To ta fryzjerka co pisałaś, że u jak przyniesiesz swoje produkty to zrobi Ci włosy za 25 zł?

Tak, a dlaczego? Tzn to jest moja fryzjerka ja zawsze do niej chodze, a w sumie to wyszło 40 zł z myciem suszeniem itp, bez pewnie by wyszło ze 120.
Moze gdyby mi raz myła głowę wcześniej to zorientowałabym się, a tak to cięzko, strzyże bardzo dobrze.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bez pewnie by wyszło ze 120.

bez materiałów*
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011

kiedyś był tu wątek o hennie, kłóciłyśmy sie czy oblepia włos czy wnika w strukturę.
patrzcie co znalazłam:
henna nie oblepia. laczy sie z keratyna budująca wlos.
NIE OBLEPIA - zanim cos napiszesz to sprawdz prosze informacje, bo to bardzo popularny mit.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=508300

a więc jednak miałam rację :pavarotti: :ziober2:
po co miałabym Was oszukiwac :mrgreen:

ToxicRat
ToxicRat
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Moze gdyby mi raz myła głowę wcześniej to zorientowałabym się, a tak to cięzko, strzyże bardzo dobrze.

U mnie w okolicy to norma w większości zakładach - strzyc potrafią dobrze, ale jak przychodzi do innych zabiegów, to jest masakra.
mamboochaxd
mamboochaxd
  19 lutego 2011

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Parfum, Isopropyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolione, Citric Acid, Butylphnelyl Methylpropional, CI 19140.

co sądzicie o tym składzie?:)

CassandraMagdalena
CassandraMagdalena
  19 lutego 2011
Hej :)
Znalazlam w domu maske Vatika




Konto usunięte
Konto usunięte: Magnesium chloride hexahydrate,Magnesium nitrate hexahydrate,Propylene glycol,Cetrimonium chloride,Cetearyl alcohol,Myristyl alcohol,Olive oil extra virgin,Sweet almond oil,Dimethiconol,Henna extract,CI 16255,CI 19140,Cyclopenta siloxane,Fragrance,Water


Co myslicie o tym skladzie?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie w okolicy to norma w większości zakładach - strzyc potrafią dobrze, ale jak przychodzi do innych zabiegów, to jest masakra.

Na szczęście włosy nie ucierpiały, myslałam, że te rozjaśnione będą gorzej wyglądać ale nie jest tak źle, na pewno dorobię pasemek. :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011


widziałam coś bardzo podobnego na Targach Fryzjerskich w Katowicach

:zakochany: prawda, że piękna? oczywiście wszystko z włosów :-)

a tu moje 'prywatne' zdjęcie, w sensie od znajomej :-) z pokazów w Warszawie, strzygł ją jej szef z praktyk Damian Duda, swego czasu Mistrz Polski a nawet i Europy jak się nie mylę :woot:



Podobają Wam się te fryzury typowo pokazowe?
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: widziałam coś bardzo podobnego na Targach Fryzjerskich w Katowicachprawda, że piękna? oczywiście wszystko z włosów :-) a tu moje 'prywatne' zdjęcie, w sensie od znajomej :-) z pokazów w Warszawie, strzygł ją jej szef z praktyk Damian Duda, swego czasu Mistrz Polski a nawet i Europy jak się nie mylę Podobają Wam się te fryzury typowo pokazowe?

pomyslowe:) druga swietna, te kolory + bluzka... super:)
za duzo takich nie ogladam, ale niektore sa fajne i podziwiam wyobraznie i kunszt fryzjerow, ktorzy nie sa tylko rzemieslnikami, ale i artystami:)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
http://www.pasja.rsl.pl/foto_KREATOR2008.html
tu zdjęcia co wyżej wkleiłam

a tu daję stronę, jak ktoś szuka dobrego fryzjera ;-) jedyny minus, że na wizytę trzeba umawiać się 3 miesiące wcześniej, jest dosyć drogo no i hmm.. Pan Damian ma specyficzny charakter - ę, ą i jest troszkę kobiecy jak na faceta :-) jak na reklamie na YouTube usłyszałam, że proponuje klientce 'delikatny melanż' (na włosach oczywiście) to stwierdziłam, że nigdy do niego nie pójdę bo denerwuje mnie coś takiego:D
http://www.pasja.rsl.pl/
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Babsy
Babsy: pomyslowe:) druga swietna, te kolory + bluzka... super:) za duzo takich nie ogladam, ale niektore sa fajne i podziwiam wyobraznie i kunszt fryzjerow, ktorzy nie sa tylko rzemieslnikami, ale i artystami:)

powiem szczerze, że może drugie strzyżenie i koloryzację umiała bym zrobić coś na ten krój, ale pierwsze... to już trzeba mieć dryg, a nie każdy fryzjer ma dryg do koków, splotów i tym podobnych :-) ja siedzę w koloryzacji i strzyżeniach, wałki do trwałej i koki bardzo mnie irytują... :and:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.