Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyny, czy szampon brzozowy moze bardzo przetluszczac wlosy ?


To silnie oczyszczający szampon, mocny detergent, chlorek sodu i ekstrakt mogą podrażnić skórę głowy i zacznie się więcej łoju.
frajerka
frajerka
  17 lutego 2011

Witam,zwracam się z prośbą , o doradzenie . Mam okrągłą twarz , włosy lekko za ramiona ścięte na prosto + grzywka na bok , nie radzę sobie z nimi gdyż jest ich strasznie dużo , bardzo mam gęste włosy...Chciałabym zmienić fryzurę i teraz pytanie na jaką? Oglądając książkę "nowoczesne fryzjerstwo " widziałam rodzaje separacji i do tego jaka fryzura powstaje...przykuła mój wzrok separacja pomarańczowa (mandarynkowa) i teraz pytanie...czy będzie mi pasowało? Więcej przy głownie mniej z długości ... i Czy jeszcze mnie nie pogrubi :ninja:

http://www.fryzury.info.pl/wp-content/uploads/2007/11/wlosy_poldlugie_3.jpg

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 lutego 2011
frajerka
frajerka: Witam,zwracam się z prośbą , o doradzenie . Mam okrągłą twarz , włosy lekko za ramiona ścięte na prosto + grzywka na bok , nie radzę sobie z nimi gdyż jest ich strasznie dużo , bardzo mam gęste włosy...Chciałabym zmienić fryzurę i teraz pytanie na jaką? Oglądając książkę "nowoczesne fryzjerstwo " widziałam rodzaje separacji i do tego jaka fryzura powstaje...przykuła mój wzrok separacja pomarańczowa (mandarynkowa) i teraz pytanie...czy będzie mi pasowało? Więcej przy głownie mniej z długości ... i Czy jeszcze mnie nie pogrubi

z takim pytaniem idz do fryzjera.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 lutego 2011
frajerka
frajerka: Oglądając książkę "nowoczesne fryzjerstwo " widziałam rodzaje separacji i do tego jaka fryzura powstaje...przykuła mój wzrok separacja pomarańczowa (mandarynkowa) i

a ja robiąc separację mandarynkową zrobię zupełnie inną fryzurę niż widziałaś w ksiażce, sekcje i separacje sa tylko pomoca w strzyżeniu i nie zależą od tego jakie ma być strzyżenie, mogę zrobić pomarancze i wystopniować włosy, moge zrobic pomarancze i fryzure krótką lub długą, sekcje nie mają nic do efektu, to tak samo jakby kolor miski i pędzla miał coś do tego, jaki wyjdzie Ci kolor z farby.
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, poprawią tylko doraźnie wygląd.

To znaczy ? :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie patrzę na to w taki sposób, bardziej składowo ;)

Aaa, no tak, akurat na składach szamponów się nie znam :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz co z tymi szamponami to jest tak, że te, które obciążają włosy jednoznacznie powodują, że musisz głowę myć częściej lub codziennie. Niestety potem taki nawyk często lubi zostać... Albo włosy nie wracają do naturalnego stanu, tak samo skóra głowy bo kiedy ją przesuszysz częstszym niż zazwyczaj myciem to może szybciej się przetłuszczać - skóra będzie próbowała 'nadrobić' braki w warstwie lipidowej naskórka itd...

Poużywam jeszcze tego szamponu i zobaczymy, co będzie, napiszę jak coś : )

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 lutego 2011
naaats
naaats: To znaczy ?

To znaczy KONDYCJONUJĄ
Kondycjonowanie to poprawa wyglądu włosów między jednym drugim a myciem, nie nalezy do regeneracji, np. jedwab - wetrzesz we włosy i wyglądają lepiej ale tylko do mycia prawda?

naaats
naaats: Aaa, no tak, akurat na składach szamponów się nie znam

najlepsze są proste składowo i bez silikonu ;-) Barwa ma bardzo fajne i tanie ten brzozowy to z barwy?
Paulinessa
Paulinessa
  17 lutego 2011
naaats
naaats: To znaczy ?


Nie mają jakichś składników odżywczych, bardziej kondycjonery, które nie wnikają w głąb włosa, tylko go oblepiają. Włos wydaje się gładszy, zdrowszy, ale po myciu np. kosmetykami bez silikonów (lub/i bez (poly)quaternium ) włosy już tak ładnie nie będą wyglądać.

A przy stosowaniu masek, które mają wyciągi, proteiny, oleje itp. po iluś zastosowaniach kondycja trwale może się poprawić.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bardziej kondycjonery, które nie wnikają w głąb włosa, tylko go oblepiają

kondycjoner nie koniecznie musi oblepiać włos ;-)
Paulinessa
Paulinessa
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kondycjoner nie koniecznie musi oblepiać włos ;-)


Pozostaje na włosie do następnego mycia po prostu, dlatego jest poprawa wyglądu.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pozostaje na włosie do następnego mycia po prostu, dlatego jest poprawa wyglądu.

Wiesz co, to nie jest prawda, kondycjonowanie nie ma nic wspólnego ze składnikami tak naprawdę, Ty wszystko ciągle przeliczasz na skład i składniki i nic więcej Cię nie interesuje a nie masz racji do konca. Kondycjonowanie jest to poprawa wyglądu włosa między jednym myciem a drugim ale co nałożysz na te włosy to nie ma roznicy, czy to będzie silikon czy jakaś mgiełka czy jakiś balsam to jest wszystko jedno, kondycjonowanie to nie tylko silikony bo widze, ze głównie przy tym sie upierasz, że kondycjonowanie to poprawa wyglądu włosa dzięki składnikom oblepiającym - jest to nieprawda.
Paulinessa
Paulinessa
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz co, to nie jest prawda, kondycjonowanie nie ma nic wspólnego ze składnikami tak naprawdę, Ty wszystko ciągle przeliczasz na skład i składniki i nic więcej Cię nie interesuje a nie masz racji do konca. Kondycjonowanie jest to poprawa wyglądu włosa między jednym myciem a drugim ale co nałożysz na te włosy to nie ma roznicy, czy to będzie silikon czy jakaś mgiełka czy jakiś balsam to jest wszystko jedno, kondycjonowanie to nie tylko silikony bo widze, ze głównie przy tym sie upierasz, że kondycjonowanie to poprawa wyglądu włosa dzięki składnikom oblepiającym - jest to nieprawda.


Jak uważasz. Każdy balsam i mgiełka też składa się z jakichś składników w tym kondycjonujących, silikonu jako czystego silikonu nie ma, ale najbliżej tego jest np. jedwab. Polyquaternium i quaternium też się do tego zalicza.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 lutego 2011

W ogóle ludzie - opamiętajcie się.
Pielęgnacja nie równa się = maski, szampony, odżywki i olej.
Pielęgnować włosy idzie na więcej sposobów nie wiem jak ktoś może ciągle rozjaśniać włosy, czy farbować i prostowac i myśleć, że nałozy maskę i to załatwi sprawę?
Strzyżenie, czesanie, szczotkowanie, masaż, sauna, peeling do włosów, odpowiednio przeprowadzona koloryzacja (może nie jest to pielegnacja ale pomaga w utrzymaniu włosów w dobrej formie i nie niszczy), hairmastery, promienniki itd bardzo pomagają w pielęgnacji.
Tak samo szampony: nie ma szamponów co regenerują, szampon ma myć włosy i skórę od regeneracji jest maska. :zonk:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak uważasz. Każdy balsam i mgiełka też składa się z jakichś składników w tym kondycjonujących, silikonu jako czystego silikonu nie ma, ale najbliżej tego jest np. jedwab. Polyquaternium i quaternium też się do tego zalicza.

Owszem, mają bo większość produktów ma, ale kondycjonowanie nie polega jedynie na oblepianiu włosów więc znowu nie przesadzaj. :mrgreen:
Paulinessa
Paulinessa
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W ogóle ludzie - opamiętajcie się.


Przepraszam bardzo to do mnie jakaś aluzja?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pozostaje na włosie do następnego mycia po prostu, dlatego jest poprawa wyglądu.

znalazłam coś w zeszycie o kondycjonowaniu.
- uszkodzenia włosów można wypełnić np. proteinami
- kwasy organiczne wygładzają włosy i domykają łuski
- substancje kationowe mają za zadanie naładować włos dodatnio co spowoduje jego obojętność dzięki czemu nastąpi wyraźna poprawa w rozczesywaniu


nie ma tu nic o oblepiaczach i silikonach, jest tego więcej ale nie chce mi się wypisywać.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.