Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
SoDope
SoDope
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja bym sama nie dała rady się ostrzyc

Przecież to zadanie wręcz niewykonalne gdy ktoś ma prosto ucięte włosy.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież to zadanie wręcz niewykonalne gdy ktoś ma prosto ucięte włosy.

no nie ;P ale są fryzjerzy co mają 'artystyczny nieład' i strzygą się sami :-) ja bym sama sobie nic nie zrobiła poza grzywką ;P
BillieJean58
BillieJean58
  15 lutego 2011

Jedno pytanie.
Jaki szampon polecacie na wspomaganie porostu włosów.?

mmaryjka
mmaryjka
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki szampon polecacie na wspomaganie porostu włosów.?

4 strony wstecz.
Jasmina
Jasmina: Polecam wcierki, tj Seboradin Niger Lotion, Saponics Farmony, Jantar odżywka do włosów i skóry głowy, Pokrzepol, woda brzozowa/pokrzywowa, ampułki Radical, Revalin czy Seboradin. Szampony z pokrzywy/brzozy/czarnej rzepy/rozmarynu/skrzypu/łopianu. Mogą tez się sprawdzić szampony z kofeiną, np Alpecin c1. Możesz tez kupić zestaw Nisim fast (szampon + odzywka). Zwykła nafta kosmetyczna i olejek rycynowy też może pomoc w szybszym poroście włosow. Tak samo tabletki tj Vitapil, Onozis, Merz Special czy inne co zawierają pokrzywe i skrzyp. Olejki indyjskie są świetne i działają na porost. No i masaż skóry glowy wykonywany regularnie moze tez pomoc.
Paulinessa
Paulinessa
  15 lutego 2011
gagulina
gagulina: + najlepsza maska do włosów nawilżająca.


Loreal Elseve Total Repair 5 :) W nawilżaniu ta się u mnie sprawdza najlepiej.

Jasmina
Jasmina: Polecam wcierki, tj Seboradin Niger Lotion, Saponics Farmony, Jantar odżywka do włosów i skóry głowy, Pokrzepol, woda brzozowa/pokrzywowa, ampułki Radical, Revalin czy Seboradin. Szampony z pokrzywy/brzozy/czarnej rzepy/rozmarynu/skrzypu/łopianu. Mogą tez się sprawdzić szampony z kofeiną, np Alpecin c1. Możesz tez kupić zestaw Nisim fast (szampon + odzywka). Zwykła nafta kosmetyczna i olejek rycynowy też może pomoc w szybszym poroście włosow. Tak samo tabletki tj Vitapil, Onozis, Merz Special czy inne co zawierają pokrzywe i skrzyp. Olejki indyjskie są świetne i działają na porost. No i masaż skóry glowy wykonywany regularnie moze tez pomoc.


I dorzucę tylko ampułki Joanny z czarną rzepą:)

__
Hm, dawno mnie tu nie było :)
Paulinessa
Paulinessa
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: I dorzucę tylko ampułki Joanny z czarną rzepą:)


A z szamponów polecany jest też Revitax.
frajerka
frajerka
  15 lutego 2011

Witam,zwracam się z prośbą , o doradzenie . Mam okrągłą twarz , włosy lekko za ramiona ścięte na prosto + grzywka na bok , nie radzę sobie z nimi gdyż jest ich strasznie dużo , bardzo mam gęste włosy...Chciałabym zmienić fryzurę i teraz pytanie na jaką? Oglądając książkę "nowoczesne fryzjerstwo " widziałam rodzaje separacji i do tego jaka fryzura powstaje...przykuła mój wzrok separacja pomarańczowa (mandarynkowa) i teraz pytanie...czy będzie mi pasowało? Więcej przy głownie mniej z długości ... i Czy jeszcze mnie nie pogrubi :ninja:

frajerka
frajerka
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki szampon polecacie na wspomaganie porostu włosów.?

polecam naftę kosmetyczną
lovelaska
lovelaska
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

piszesz do mnie bo jestes zalosna
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  16 lutego 2011

Miałam napisac po uzyciu odżywki MATRIX COLOR SMART , a wiec. Odzywka jest ok, ładnie sie po niej wlosy rozczesuja, i sa miekkie po umyciu, jednak bez odzywki w sprayu ( takiej z loreala bez splukiwania) chyba bym nie dala rady ich rozczesac.
Ogólnie jest ok :)

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Gdzie dostanę te ampułki z Joanny?

Dziękuję za wypisanie wszystkiego Jasminka :*

+ czym sie różnią ampułki od wcierek?
hapxd
hapxd
  16 lutego 2011
a ta nafte wcierać w skóre? trzeba myć wtedy dużo razy włosy
pijana
pijana
  16 lutego 2011
gagulina
gagulina: Gdzie dostanę te ampułki z Joanny?

W Super-Pharm na pewno :)
Paulinessa
Paulinessa
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a ta nafte wcierać w skóre?


Tak.

gagulina
gagulina: Gdzie dostanę te ampułki z Joanny?


Ja w takiej małej drogerii znalazłam :)

gagulina
gagulina: + czym sie różnią ampułki od wcierek?


W sposobie użycia, czyli wtarcia to niczym. Różnica polega na tym, że ampułki mają bardziej skoncentrowane składniki, a co za tym idzie mogą lepiej zadziałać ;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a ta nafte wcierać w skóre? trzeba myć wtedy dużo razy włosy

tak, naftę wciera się w skórę i zostawia na 15 min :-) no włosy trzeba umyć te 3 razy, bo ciężko się zmywa. :ninja: jak pierwszy raz szampon w ogóle Ci się nie spieni to się nie przejmuj, to normalne. :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: MATRIX COLOR SMART

ja z Matrixa lubię farby i rozjaśniacz ;-) ew szampony, ale odzywki takie średnie :-) polecam Artego :-) ma świetne odżywki i maskę nawilżającą
Artego Hydra Care różne rodzaje, cudo ;-)


gagulina
gagulina: Gdzie dostanę te ampułki z Joanny?

Ja ostatnio widziałam w drogerii Natura :woot: jakieś z placentą czy coś, czy czarna rzepa? cena ok 10 zł
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.