Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Przepraszam bardzo to do mnie jakaś aluzja?

Nie, z tego co pisałaś to szczotkujesz włosy (nawet pokazywałaś szczotkę) i podcinasz konce, ale większość ludzi myśli, że nałoży maskę i to załatwi sprawę.
Najbardziej mnie denerwuje jak ktoś płacze, bo ma włosy spalone od prostownicy i pyta co mu pomoże ale nie chce zrezygnować z prostowania, i gdzie tu sens i logika? :woot:
Mam koleżankę, rok temu miała tak przetlenione, popalone i suche włosy, że była to masakra, potem zrobiła se brązowe pasemka, potem znowu rozjaśniała, potem dała fiolet z rudym, potem przykryła brązem a teraz chce spowrotem rozjaśnić bo widać jej spalone końcówki bo prostuje włosy dwa razy dziennie.
Więcej grzechów nie pamiętam za wszystkie szczerze żałuję.
Amen :zonk:
Paulinessa
Paulinessa
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam koleżankę, rok temu miała tak przetlenione, popalone i suche włosy, że była to masakra, potem zrobiła se brązowe pasemka, potem znowu rozjaśniała, potem dała fiolet z rudym, potem przykryła brązem a teraz chce spowrotem rozjaśnić bo widać jej spalone końcówki bo prostuje włosy dwa razy dziennie.


Znam takie przypadki.

Konto usunięte
Konto usunięte: Najbardziej mnie denerwuje jak ktoś płacze, bo ma włosy spalone od prostownicy i pyta co mu pomoże ale nie chce zrezygnować z prostowania, i gdzie tu sens i logika?


Ale i tak samo zrezygnowanie z prostowania na popalone już włosy (a nie wierzę w zdrowe włosy po takiej temperaturze) nic nie da, trzeba ściąć raczej...

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, z tego co pisałaś to szczotkujesz włosy (nawet pokazywałaś szczotkę) i podcinasz konce, ale większość ludzi myśli, że nałoży maskę i to załatwi sprawę.


Pisałaś ze mną i nagle wyskoczyłaś z takim postem, więc odczułam, że jest do mnie.
No niestety na wielkie zabiegi mnie nie stać, ale powiedz mi co miałaś na myśli pisząc
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak samo szampony: nie ma szamponów co regenerują, szampon ma myć włosy i skórę od regeneracji jest maska.


ja często tak pisze i ten zonk na koncu zastanawia mnie czy chodzi o to, że też tak uważasz, czy podważasz moje zdanie?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale i tak samo zrezygnowanie z prostowania na popalone już włosy (a nie wierzę w zdrowe włosy po takiej temperaturze) nic nie da, trzeba ściąć raczej...

oczywiście, że nie da, trzeba ściąc dodatkowo ona rozjasnianiem jeszcze pogorszy ich stan, ale zamiast zadbac o włosy woli, żeby nie było widać.

Konto usunięte
Konto usunięte: Pisałaś ze mną i nagle wyskoczyłaś z takim postem, więc odczułam, że jest do mnie. No niestety na wielkie zabiegi mnie nie stać, ale powiedz mi co miałaś na myśli pisząc

nie, nie miałam na myśli Ciebie naprawdę, po prostu już mnie denerwuje, że ludzie ciągle pytają o to samo :woot: non stop, non stop maski odżywki... maska na rozdwojone konce nic nie da. i wiele innych...

Konto usunięte
Konto usunięte: ja często tak pisze i ten zonk na koncu zastanawia mnie czy chodzi o to, że też tak uważasz, czy podważasz moje zdanie?

masz ŚWIĘTĄ RACJĘ! podstawą pielęgnacji jest
1. Mycie włosów i skóry głowy
2. Kondycjonowanie
3. Regeneracja
4. Strzyżenie
5. Szczotkowanie
6. Czesanie
7. Masaż

Nie ma dwóch rzeczy w jednym tak naprawdę, to tak samo jakby masaż miał poprawiać ukrwienie i czesać włosy, albo jakby kondycjonowanie miało też regenerować.
Szampon ma tylko oczyścić włosy i skórę i przygotować je do dalszych zabiegów, od regeneracji są inne preparaty. A jak ktoś chce regenerować włosy przy myciu to niech myje odżywką albo maską bo szampon na pewno tego nie zrobi. :zonk:
Skoro szampon regeneruje to czemu 90% ludzi po myciu szamponem nakłada odżywkę lub maskę? :zonk:
Paulinessa
Paulinessa
  17 lutego 2011

No to w takim razie ok, po prostu inaczej to wszystko odebrałam.
:)

Konto usunięte
Konto usunięte: A jak ktoś chce regenerować włosy przy myciu to niech myje odżywką


Bardzo popularny motyw na wizażu, szczególnie dla dziewczyn o kręconych włosach :) tylko odzywkę wybierają bardzo prostą składowo :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro szampon regeneruje to czemu 90% ludzi po myciu szamponem nakłada odżywkę lub maskę?


Żeby wzmocnić efekt :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: maska na rozdwojone konce nic nie da


A mimo to niektórzy producenci to obiecują :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No to w takim razie ok, po prostu inaczej to wszystko odebrałam.

Ale już wyjaśnione.

Konto usunięte
Konto usunięte: Bardzo popularny motyw na wizażu, szczególnie dla dziewczyn o kręconych włosach :) tylko odzywkę wybierają bardzo prostą składowo :)

Jakoś sobie nie wyobrażam myć włosy odżywką, też znam ten sposób, ale na samą myśl, że miałabym 'niedomyte' włosy robi mi się słabo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Żeby wzmocnić efekt

skoro sa tacy mądrzy to niech myją samym szamponem i zobaczymy jak im zregeneruje. pff ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: A mimo to niektórzy producenci to obiecują :)

tak, tak samo inteligentny szampon, który jest do wlosow cieniowanych - rozróżnia, czy włosy są cieniowane czy nie, jak cieniowane to podkreśla efekt, a jak nie to nic nie robi :woot:
Babsy
Babsy
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, tak samo inteligentny szampon, który jest do wlosow cieniowanych - rozróżnia, czy włosy są cieniowane czy nie, jak cieniowane to podkreśla efekt, a jak nie to nic nie robi

wydaje mi sie ze tak sam pic na wode jest z lakierami i innymi produktami do stylizacji wlosow krotkich, poldlugich i dlugich...
Paulinessa
Paulinessa
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, tak samo inteligentny szampon, który jest do wlosow cieniowanych - rozróżnia, czy włosy są cieniowane czy nie, jak cieniowane to podkreśla efekt, a jak nie to nic nie robi


Też mnie dziwią takie szampony :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakoś sobie nie wyobrażam myć włosy odżywką, też znam ten sposób, ale na samą myśl, że miałabym 'niedomyte' włosy robi mi się słabo.


Umyłam tak raz na próbę. Niby ok, ale nie potrzebuję takiego sposobu w sumie.

Co do protein czy antystatyków - tak, też kondycjonują, ale nazwałam ich kondycjonerami, bo moim zdaniem też mają udział w regeneracji :)
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  17 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: szampon ma myć włosy i skórę od regeneracji jest maska

Odnośnie słów powyżej.

Jakie maski możecie szczerze mi polecić ? Jakie maski były dla was najlepsze ? Prosiłabym o podanie kilku nazw : )

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 lutego 2011
Babsy
Babsy: wydaje mi sie ze tak sam pic na wode jest z lakierami i innymi produktami do stylizacji wlosow krotkich, poldlugich i dlugich...

oczywiście ;-)

Babsy
Babsy: Co do protein czy antystatyków - tak, też kondycjonują, ale nazwałam ich kondycjonerami, bo moim zdaniem też mają udział w regeneracji :)

mają, ale środki kondycjonujące nie mają zazwyczaj ich w takich ilościach jak maski, dlatego róznią się działaniem. :-)

naaats
naaats: Jakie maski możecie szczerze mi polecić ? Jakie maski były dla was najlepsze ? Prosiłabym o podanie kilku nazw : )

http://w.fotka.pl/31754d75cd.jpg

W TEMACIE, ciężko zajrzeć?
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  18 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W TEMACIE, ciężko zajrzeć?

Jeju dobra, nie widziałam, przeczytam sobie :and:

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Lilo
Lilo
  18 lutego 2011

mam farbowane włosy, aktualnie taki średni brąz :) wpadł mi do głowy pomysł, żeby zrobić sobie blond pasemka. chciałabym sobie to zrobić z pomocą koleżanki w domu. Czy wystarczy mi ta czapka taka z dziurkami na pasemka i rozjaśniacz? i czy wyjdzie mi normalnie blond, czy tak jak przy farbowaniu całych włosów-rudy ?

Babsy
Babsy
  18 lutego 2011

na moje oko wyjdzie ci blond, ale zlotawy bardziej niz platynowy:) o ten rudy mogloby troche tez zahaczyc... ale jakos nie jestem przekonana do pasemek z czepka, moga Ci wyjsc nierowne, tzn. w jednym miejscu duzo, w drugim malo...

agoosiaaa
agoosiaaa
  18 lutego 2011
naaats
naaats: Jakie maski możecie szczerze mi polecić ? Jakie maski były dla was najlepsze ? Prosiłabym o podanie kilku nazw : )

reconstructor z joico k pax.
agoosiaaa
agoosiaaa
  18 lutego 2011
Lilo
Lilo: Czy wystarczy mi ta czapka taka z dziurkami na pasemka i rozjaśniacz? i czy wyjdzie mi normalnie blond, czy tak jak przy farbowaniu całych włosów-rudy ?

masz farbowane wlosy, wiec duza szansa, ze wyjdzie rudy.
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  18 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ten z Barwy? wiesz co, ja go używam i faktycznie włosy rano są bardziej tłuste niż po tym pokrzywowym ale ja i tak myję codziennie więc jest mi to wsio jedno :-)

Tak, ten z barwy.
Ja też zawsze myje wlosy codzienne,czasami tylko nie mam czasu , wiec zakladam czapke i nie widac ( teraz w zimie) .
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.