Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011

cud, ze mi wszystkie nie wyszly:lol2: ale teraz przez jakis czas pozostane czarna, trzeba troche clipami poszpanowac:pavarotti:

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: niestety, miałam w klasie dwóch fryzjerów, trzymali głównie z kobietami (dziewczynami z mojej klasy) i obracali się w takim towarzystwie, koła w samochodzie wymienić by nie umieli ale skrytykować ubiór czy doradzić jakie buty kupić na wesele - dali by radę :)

haha, normalka. 90% fryzjerow, makijazystow, projektantow etc etc wlasnie jest z branzy, ale na pewno o tym wiesz:)

Konto usunięte
Konto usunięte: a co chcesz zrobić z włosami? tylko strzyżenie czy coś więcej?

jakas fryzure uformowac fajna... lysieje znow i zeby mi wymyslil cos fajnego by to zakryc, a jednoczesnie wygladalo to efektownie.

mysle juz nawet o przeszczepie...spotkalas sie z klientem po tym?

Konto usunięte
Konto usunięte: przeszukałam na Wizażu i znalazłam coś takiego, może Ci to coś pomoże :-)

oo dzieki! widze,ze Trendy polecaja :D
i wlasnie szukalem faceta, bo..wiadomo :mrgreen:

ciezko znalezc dobrego fryzjera :and:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Babsy
Babsy: cud, ze mi wszystkie nie wyszly ale teraz przez jakis czas pozostane czarna, trzeba troche clipami poszpanowac

no cud, tylko włosy w sumie Ci nie wyszły tylko wykruszyły się tuż przy nasadzie :-)
w blondzie Ci ślicznie było, wyglądałaś młodziej, ciemny kolor postarza... ale też Ci ładnie :-) no i clipy :D ja moje nie pamiętam kiedy miałam założone :woot: strasznie się zmieniłam :and: ostatnio spotkałam jedną Babke co mnie uczyła i mnie raz, że nie poznała to powiedziała mi dużo miłych rzeczy :D:D od razu pochwaliłam się w domu haha dumna jak paw :D
'zawsze mówiłam, że ten będzie mądry, kto się na Tobie pozna i przyjmie Cię do pracy, będzie miał dobrą fryzjerkę'
BEZCENNE :zakochany:
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no cud, tylko włosy w sumie Ci nie wyszły tylko wykruszyły się tuż przy nasadzie :-) w blondzie Ci ślicznie było, wyglądałaś młodziej, ciemny kolor postarza...

kurde jak bylam blondyna, to slyszalam, ze lepiej mi w czarnych, a dzis jestes druga osoba, ktora mowi, ze lepiej mi w blond;) podobno najlepiej wyglada sie w kolorze wlosow, jaki sie mialo w dziecinstwie, a ja tak do 6 lat bylam blondi;)

Konto usunięte
Konto usunięte: 'zawsze mówiłam, że ten będzie mądry, kto się na Tobie pozna i przyjmie Cię do pracy, będzie miał dobrą fryzjerkę' BEZCENNE

od razu samoocena zawodowa rosnie o 200%:)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Prinz
Prinz: jakas fryzure uformowac fajna... lysieje znow i zeby mi wymyslil cos fajnego by to zakryc, a jednoczesnie wygladalo to efektownie.

Mam kolegę, który jest fryzjerem. I jego problemem jest bardzo wysokie czoło i łysienie właśnie w tym miejscu, w życiu nie widziałeś tak wysokiego czoła i zakoli u osoby w wieku 20 lat. Wygląda to makabrycznie, ale nosi fryzurę, która to zakrywa :-) teraz już nie robi blondu ale najpier wyglądała tak: (na zdjęciu z jego przyjaciółeczką Iwonką Węgrowską :crylol:)


a w chwili obecnej ma coś takiego:


Prinz
Prinz: mysle juz nawet o przeszczepie...spotkalas sie z klientem po tym?

niestety nie :woot: a dlaczego łysiejesz? byłeś u lekarza?

Prinz
Prinz: ciezko znalezc dobrego fryzjera

coś o tym wiem..
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Babsy
Babsy: kurde jak bylam blondyna, to slyszalam, ze lepiej mi w czarnych, a dzis jestes druga osoba, ktora mowi, ze lepiej mi w blond;) podobno najlepiej wyglada sie w kolorze wlosow, jaki sie mialo w dziecinstwie, a ja tak do 6 lat bylam blondi;)

mam nadzieję, że to ściema bo musiałabym mieć rudy kasztan :D:D
w obu kolorach Ci ładnie :-) naprawdę, pasuje i ciemny i blond, jedynie tyle, że blond bardzo odmładza.

Babsy
Babsy: od razu samoocena zawodowa rosnie o 200%:)

rośnie rośnie, nawet nie wiesz jak mi było miło to usłyszeć, nie wiedziałam co mam powiedzieć i wydusiłam tylko: dziękuje :-)
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mam nadzieję, że to ściema bo musiałabym mieć rudy kasztan :D:D w obu kolorach Ci ładnie :-) naprawdę, pasuje i ciemny i blond, jedynie tyle, że blond bardzo odmładza. Babsy:od razu samoocena zawodowa rosnie o 200%:) rośnie rośnie, nawet nie wiesz jak mi było miło to usłyszeć, nie wiedziałam co mam powiedzieć i wydusiłam tylko: dziękuje :-)

moze i by Ci pasowal ten kasztan:)
hmm... skoro tak, to na razie nic nie kombinuje z kolorem:D
zycze Ci tylko takich pochwal:D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Babsy
Babsy: moze i by Ci pasowal ten kasztan:)

może by pasował, ale nie cierpię u siebie jakichkolwiek rudych, miedzianych, złotych czy kasztanowych odcieni :nie: okropienstwo :D

Babsy
Babsy: hmm... skoro tak, to na razie nic nie kombinuje z kolorem:D

masz rację, nie męcz włosów to raz, a dwa trzeba czasem coś zmienić :-) nawet ja, od paru lat (ok 3) 'czarnulka' przechodze na brązik :D

Babsy
Babsy: zycze Ci tylko takich pochwal:D

dziekuje :-)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam kolegę, który jest fryzjerem. I jego problemem jest bardzo wysokie czoło i łysienie właśnie w tym miejscu, w życiu nie widziałeś tak wysokiego czoła i zakoli u osoby w wieku 20 lat. Wygląda to makabrycznie, ale nosi fryzurę, która to zakrywa :-) teraz już nie robi blondu ale najpier wyglądała tak:

calkiem fajnie!

ja juz nie tlenie, kiedys to robilem na wlasna reke i chyba dlateg mi powychodzily,ale nie tlenie juz ponad 2 lata. Masakra :(

Wlasnie tez mam wysokie czoło i chyba okrągła twarz.

Konto usunięte
Konto usunięte: na zdjęciu z jego przyjaciółeczką Iwonką Węgrowską )

no kolezanke ma swietna :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: niestety nie a dlaczego łysiejesz? byłeś u lekarza?

bylem, ale potraktowala mnie tak sobie. stwierdziła łojotok przy ciemnym pokoju i po pytaniu czy ojciec łysiał(nie łysiał) powiedziala ze tak sie zdarza ;/ tradziku tez mi nie wyleczyla.

wybieram sie teraz do lekarza porobic wyniki. moze cos odrosnie. teraz uzywam niemieckiego szamponu Alpecin + odżywka z kofeiną. Po odżywce czuć takie mocne mrowienie,jak mowi producent. zobaczymy co to pomoze.

a jak nie to do roboty na wakacje i pozniej poszukam kliniki jakiejs...

Konto usunięte
Konto usunięte: coś o tym wiem..

ogolnie ludzie powinni bardziej uszanowac ten zawod, badz co badz od niego zalezy jak wygladaja, ceny pozniej nie sa wygorowane, fryzjerzy zarabiaja mało, ciezko zarobic...pozniej wiele moich kolezanek poszlo do zawodowki bo nie mialy gdzie i tak powstaly 'fryzjerki' bledne kolo...

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: może by pasował, ale nie cierpię u siebie jakichkolwiek rudych, miedzianych, złotych czy kasztanowych odcieni okropienstwo :D

ja raz bylam ruda, potem mi jakos przeszlo upodobanie do tego koloru;)

Konto usunięte
Konto usunięte: masz rację, nie męcz włosów to raz, a dwa trzeba czasem coś zmienić :-) nawet ja, od paru lat (ok 3) 'czarnulka' przechodze na brązik :D

tez jakos ponad trzy lata sie farbowalam na czarno, potem mi sie zachcialo blondu;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Prinz
Prinz: calkiem fajnie!

prosta fryzura ale fajna :-)

Prinz
Prinz: ja juz nie tlenie, kiedys to robilem na wlasna reke i chyba dlateg mi powychodzily,ale nie tlenie juz ponad 2 lata. Masakra :(

to najgorsze co można zrobić, niestety rozjaśnianie to powazny zabieg

Prinz
Prinz: bylem, ale potraktowala mnie tak sobie. stwierdziła łojotok przy ciemnym pokoju i po pytaniu czy ojciec łysiał(nie łysiał) powiedziala ze tak sie zdarza ;/ tradziku tez mi nie wyleczyla.

koniecznie udaj się do innego specjalisty
czy masz łyse placki? czy mocno Ci się włosy przerzedziły?

Prinz
Prinz: wybieram sie teraz do lekarza porobic wyniki. moze cos odrosnie. teraz uzywam niemieckiego szamponu Alpecin + odżywka z kofeiną. Po odżywce czuć takie mocne mrowienie,jak mowi producent. zobaczymy co to pomoze.

zależy w czym tkwi problem, jeśli to tylko objaw zabiegów chemicznych, czynników fizycznych, stresu itd to problem sam zniknie, jeśli to jakieś poważniejsze zaburzenie to niestety ale trzeba to leczyć i reagowac szybko.

Prinz
Prinz: a jak nie to do roboty na wakacje i pozniej poszukam kliniki jakiejs...

przeszczep to ostateczność, poszukaj jakiegoś obrego specjalisty powinien pomóc.

Prinz
Prinz: ogolnie ludzie powinni bardziej uszanowac ten zawod

niestety większość nie szanuje go wcale.

Prinz
Prinz: fryzjerzy zarabiaja mało, ciezko zarobic

oczywiście, że mało, zwłaszcza początkujący dlatego nie rozumiem wymogów jakie sa Nam stawiane...

Prinz
Prinz: pozniej wiele moich kolezanek poszlo do zawodowki bo nie mialy gdzie i tak powstaly 'fryzjerki' bledne kolo...

uważam, że zawodówka to najlepsza szkoła dla fryzjera, fryzjer z technikum to nie fryzjer, nie ma praktyki a jedynie samą teorię.

Babsy
Babsy: tez jakos ponad trzy lata sie farbowalam na czarno, potem mi sie zachcialo blondu;)

jak zeszłaś z czarnego?
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak zeszłaś z czarnego?

w grudniu cztery(?, dobra, niewazne) lata temu rozjasnilam wlosy i polozylam na to braz. potem w marcu zrobilam pasemka, w maju rozjasnilam calosc i polozylam cos jak cappucino (bardzo mi sie ten kolor podobal:)), w lipcu rozjasnilam i uzyskalam ostateczny efekt:)
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011

ide spac, dobranoc:bye:

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: prosta fryzura ale fajna :-)

dobrze wyglada:)

Konto usunięte
Konto usunięte: to najgorsze co można zrobić, niestety rozjaśnianie to powazny zabieg

mądry Polak po szkodzie.. wlasnie zabiegow chemicznych nie stosuje ponad 2 lata, pozniej nastapila chwilowa poprawa,a pozniej znow...a uzywam tylko gumy i lakieru (obecne na czas kuracji z wielkim bolem nie uzywam nic)

Konto usunięte
Konto usunięte: koniecznie udaj się do innego specjalisty

najpierw wyniki porobie :) pozniej do innego dermatologa.

Konto usunięte
Konto usunięte: czy masz łyse placki? czy mocno Ci się włosy przerzedziły?

mam zakola. wlosy na calosci sie troche przerzedzily,ale nadal saw normie.

Konto usunięte
Konto usunięte: zależy w czym tkwi problem, jeśli to tylko objaw zabiegów chemicznych, czynników fizycznych, stresu itd to problem sam zniknie, jeśli to jakieś poważniejsze zaburzenie to niestety ale trzeba to leczyć i reagowac szybko.

a widzialas kiedys przypadek by zakola zarosly?

Konto usunięte
Konto usunięte: przeszczep to ostateczność, poszukaj jakiegoś obrego specjalisty powinien pomóc.

mam nadzieje,ze pomoze,zakola juz z 3 cm od linii. nadzieja jest, najpierw tak sprobuje.13 tys na przeszczep to niemało..

Konto usunięte
Konto usunięte: uważam, że zawodówka to najlepsza szkoła dla fryzjera, fryzjer z technikum to nie fryzjer, nie ma praktyki a jedynie samą teorię.

ja tez tak uwazam,ale to byly dziewczyny z samymi dwójami,a nie wiem jak u Ciebie,ale u mnie zawodówka fryzjerska jest owiana złą sławą, bo jak zadna szkolaCie nie przyjela,to została ta szkola i dziewczyny bez polotu, pasji wlasnie tam sie znalazly...

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Babsy
Babsy: w grudniu cztery(?, dobra, niewazne) lata temu rozjasnilam wlosy i polozylam na to braz. potem w marcu zrobilam pasemka, w maju rozjasnilam calosc i polozylam cos jak cappucino (bardzo mi sie ten kolor podobal:)), w lipcu rozjasnilam i uzyskalam ostateczny efekt:

to nie tak drastycznie nawet :woot: :-)
ja po slubie tez se walne dekoloryzacje i zrobie se blond pasmka a podstawe jasną :D:D:D

Babsy
Babsy: ide spac, dobranoc

dobranoc :*
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.