Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to już trzeba mieć dryg, a nie każdy fryzjer ma dryg do koków, splotów i tym podobnych :-) ja siedzę w koloryzacji i strzyżeniach, wałki do trwałej i koki bardzo mnie irytują...

no wlasnie, niektorym lepiej idzie ciecie i koloryzacja, innym upiecia:)ps. znalazlam Cie na wizazu:mrgreen:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Babsy
Babsy: no wlasnie, niektorym lepiej idzie ciecie i koloryzacja, innym upiecia:)ps. znalazlam Cie na wizazu

ja staram się nie zmuszać do czegoś, czego nie lubię i w czym nie czuję się dobrze :-) wolę doskonalić to, co robię dobrze aby być jeszcze lepszą w tym:-) jakby ktoś mi pokazał danego koka, to go zrobię, ale jakbym miała sama wymyślić jakiegoś ekstra to ciężko :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Babsy
Babsy: znalazlam Cie na wizaz

kolejna wizazanka :-)
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja staram się nie zmuszać do czegoś, czego nie lubię i w czym nie czuję się dobrze :-) wolę doskonalić to, co robię dobrze aby być jeszcze lepszą w tym:-) jakby ktoś mi pokazał danego koka, to go zrobię, ale jakbym miała sama wymyślić jakiegoś ekstra to ciężko

lepiej sie skupic nad jednym i byc w tym najlepszym, niz sie rozdrabniac i byc przecietnym we wszystkim;)
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Babsy:znalazlam Cie na wizaz kolejna wizazanka :-)

a zalozylam konto w maju bodajze i jakos tam nie bywalam;) ale dzis weszlam w posta ktorego wrzucilas i zaczelam przegladac i inne;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Babsy
Babsy: a zalozylam konto w maju bodajze i jakos tam nie bywalam;) ale dzis weszlam w posta ktorego wrzucilas i zaczelam przegladac i inne;)

znalazłaś coś ciekawego? hehe raczej nie :-)

Babsy
Babsy: lepiej sie skupic nad jednym i byc w tym najlepszym, niz sie rozdrabniac i byc przecietnym we wszystkim;)

dokładnie, nie ze wszystkiego można być orłem - jak to mówi moja Mama :-)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pan Damian ma specyficzny charakter - ę, ą i jest troszkę kobiecy jak na faceta :-)

branża :mrgreen:

btw. pytanie do Ciebie.

czy są nie wiem jakieś fora fryzjerskie gdzie można wymienić opinie na temat fryzjerów? Szukałem w necie coś o Kaliszu, ale to małe (100 tys) miasto i brak opinii, recenzji salonów...
Ostatnio juz chcialem odzalowac kase i isc do Trendy..

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Prinz
Prinz: branża

niestety, miałam w klasie dwóch fryzjerów, trzymali głównie z kobietami (dziewczynami z mojej klasy) i obracali się w takim towarzystwie, koła w samochodzie wymienić by nie umieli ale skrytykować ubiór czy doradzić jakie buty kupić na wesele - dali by radę :)

Prinz
Prinz: czy są nie wiem jakieś fora fryzjerskie gdzie można wymienić opinie na temat fryzjerów? Szukałem w necie coś o Kaliszu, ale to małe (100 tys) miasto i brak opinii, recenzji salonów...

Powiem Ci szczerze, że nie mam pojęcia :woot:
przeszukałam na Wizażu i znalazłam coś takiego, może Ci to coś pomoże :-)

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=107808

Prinz
Prinz: Ostatnio juz chcialem odzalowac kase i isc do Trendy..

a co chcesz zrobić z włosami? tylko strzyżenie czy coś więcej?
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: znalazłaś coś ciekawego? hehe raczej nie :-)

cos o regeneracji jakis watek, gdzie dziewczyna wolala zalozyc do zniszczonych wlosow clipy, a za nic nie chciala ich sciac, bo by sie zle czula w krotkich:lol2: ja sie sobie nie podobam w krotkich, ale byly do niczego po roku intensywnego rozjasniania, no i chcial nie chcial- poszlam pod noz(yczki):D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Babsy
Babsy: ja sie sobie nie podobam w krotkich, ale byly do niczego po roku intensywnego rozjasniania, no i chcial nie chcial- poszlam pod noz(yczki):D


niestety tak to jest, prędzej czy później trzeba :D Ty poszłaś pod noz(yczki) a ja pod pędzel z rozjaśniaczem :-) ciągle wybiera się między ładnymi włosami ale krótkimi a zniszczonymi długimi, albo ładnymi brązowymi a blondami ale zniszczonymi...

jak raz się coś nałoży to nie ma zmiłuj.
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: niestety tak to jest, prędzej czy później trzeba :D Ty poszłaś pod noz(yczki) a ja pod pędzel z rozjaśniaczem :-) ciągle wybiera się między ładnymi włosami ale krótkimi a zniszczonymi długimi, albo ładnymi brązowymi a blondami ale zniszczonymi... jak raz się coś nałoży to nie ma zmiłuj.

trzeba ponosic konsekwencje swoich wyborow;) jak zobaczylam, ze jedno pasemko przy twarzy doslownie mi sie pokruszylo tak do wysokosci skroni, dluzej juz nie czekalam z wizyta w salonie;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Babsy
Babsy: trzeba ponosic konsekwencje swoich wyborow;) jak zobaczylam, ze jedno pasemko przy twarzy doslownie mi sie pokruszylo tak do wysokosci skroni, dluzej juz nie czekalam z wizyta w salonie;)

sama nakładałaś rozjaśniacz? daję głowę uciąć, żebył nałożony więcej niż 2 razy, niestety rozjaśniacz jest tak silny i żrący, że wolno go nałozyć tylko raz... w skrajnym przypadku mozna zabieg powtórzyć, ale to na odpowiedzialność klienta musi wtedy podpisać zgodę że został poinformowany o możliwych konsekwencjach aby nie miał roszczeń i nie podał mnie do sądu :D:D:D
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: sama nakładałaś rozjaśniacz? daję głowę uciąć, żebył nałożony więcej niż 2 razy, niestety rozjaśniacz jest tak silny i żrący, że wolno go nałozyć tylko raz... w skrajnym przypadku mozna zabieg powtórzyć, ale to na odpowiedzialność klienta musi wtedy podpisać zgodę że został poinformowany o możliwych konsekwencjach aby nie miał roszczeń i nie podał mnie do sądu :D:D:D

hmmm... chyba za kazdym razem, albo przynajmniej co drugim, kiedy odrosty malowalam co miesiac;)
scielam wlosy we wrzesniu, a w kwietniu raz mnie podkusilo i zamiast kupic rozjasniacz joanny do pasemek, wzielam palette mrozny, czy tez popielaty blond. i wyszly mi... szpakowato- siwe, a odrosty- rude:( nastepnego dnia polecialam po joanne, a po zmyciu jej i oczywiscie nalozeniu maseczki- wyjelam spora garsc wlosow:mrgreen: ale potem troche je podratowalam;)
Babsy
Babsy
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: sama nakładałaś rozjaśniacz?

tak, tak, sama;P
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Babsy
Babsy: hmmm... chyba za kazdym razem, albo przynajmniej co drugim, kiedy odrosty malowalam co miesiac;)

:ninja:

Babsy
Babsy: wzielam palette mrozny, czy tez popielaty blond. i wyszly mi... szpakowato- siwe, a odrosty- rude

tak wyszło dlatego, że Palette o tym odcieniu świetnie poradził sobie z włosami rozjaśnionymi, ale był zbyt słaby aby rozjaśnić odrost... to jest wada farb rozjaśniających, przy drugiej koloryzacji kolor jest fajny, ale odrost nie taki jak powinien.

Babsy
Babsy: nastepnego dnia polecialam po joanne, a po zmyciu jej i oczywiscie nalozeniu maseczki- wyjelam spora garsc wlosow ale potem troche je podratowalam;)

:ninja:
ah te Kobiety :-) niezły terror zrobiłaś włosom :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.