Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Prinz
Prinz: mądry Polak po szkodzie.. wlasnie zabiegow chemicznych nie stosuje ponad 2 lata, pozniej nastapila chwilowa poprawa,a pozniej znow...a uzywam tylko gumy i lakieru (obecne na czas kuracji z wielkim bolem nie uzywam nic)

to bardzo dobrze:-)

Prinz
Prinz: mam zakola. wlosy na calosci sie troche przerzedzily,ale nadal saw normie.

to nie jest jeszcze tak krytycznie, myslalam, ze masz łyse placki, prawdopodobnie są to czynniki albo zewnętrzne (środowisko, zanieczyszczone powietrze), albo wewnętrzne - zła dieta, brak jakiejs witaminy lub grupy witamin, zaburzenia hormonalne lub stres. zazwyczaj to powoduje, że włos z 1 lub 2 fazy szybciej przechodzi w trzecią fazę i wypada
1 faza - faza wzrostu trwa kilka lat,
2 faza - faza przejsciowa trwa kilka miesiecy
3 faza - spoczynku trwa pare tygodni

Prinz
Prinz: a widzialas kiedys przypadek by zakola zarosly?

tak, u mojego narzeczonego :-) z łysieniem męskim jest to tak, że da się jemu zapobiec ale do pewnego momentu, łysienie męskie, czyli zakola - polega na tym, że włos rośnie, wypada, rośnie słabszy, wypada, rośnie jeszcze słabszy i znowu wypada, w koncu jest tak słaby, że nie ma siły przebicia przez skórę, wtedy mieszek włosowy rogowacieje, zanim zrogowacieje i zaniknie na dobre trwa to od kilku miesiecy do kilku lat, dopóki tak się nie stanie masz szansę go odbudować
jednak konieczny jest masaż i stymulacja danego miejsca, poleciłabym Ci ampułki radical - sa bardzo dobre i przy masażu dają świetne efekty i inne wcierki, znany seboradin itd, itd... masaż musi być najpierw: głaskany, potem rozcierany, potem punktowy, potem znowu głaskany , jeśli wcierasz jakiś produkt to wykonujesz najpierw ruchy rozcierania, następnie resztę ale przewagą musi być rozcieranie aby produkt dotarł wgłąb skóry. jeśli bedziesz konsekwentny to zobaczysz efekty i pojawią się nowe małe włoski.

Prinz
Prinz: mam nadzieje,ze pomoze,zakola juz z 3 cm od linii.

jesteś młody więc to faktycznie sporo...

Prinz
Prinz: a tez tak uwazam,ale to byly dziewczyny z samymi dwójami,a nie wiem jak u Ciebie,ale u mnie zawodówka fryzjerska jest owiana złą sławą, bo jak zadna szkolaCie nie przyjela,to została ta szkola i dziewczyny bez polotu, pasji wlasnie tam sie znalazly...

u mnie 90% fryzjerek było dlatego, że nigdzie indziej ich nie przyjeli, ale jeśli ktoś chce się nauczyć to się nauczy, ja zawsze dostawałam pochwałę dyrektora i miałam najwyższą średnią w klasie. fryzjerstwo to dla mnie priorytet, jestem z powołania :-) w zawodówce poziom był dobry, ale uczniowie go zaniżali...
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to nie jest jeszcze tak krytycznie, myslalam, ze masz łyse placki, prawdopodobnie są to czynniki albo zewnętrzne (środowisko, zanieczyszczone powietrze), albo wewnętrzne - zła dieta, brak jakiejs witaminy lub grupy witamin, zaburzenia hormonalne lub stres. zazwyczaj to powoduje, że włos z 1 lub 2 fazy szybciej przechodzi w trzecią fazę i wypada 1 faza - faza wzrostu trwa kilka lat, 2 faza - faza przejsciowa trwa kilka miesiecy 3 faza - spoczynku trwa pare tygodni

no wlasnie schudlem tez 35 kg.mialem straszna nadwage,a teraz tak srednio sie odzywiam...i stresu tez troche wpadlo.

Konto usunięte
Konto usunięte: tak, u mojego narzeczonego :-) z łysieniem męskim jest to tak, że da się jemu zapobiec ale do pewnego momentu, łysienie męskie, czyli zakola - polega na tym, że włos rośnie, wypada, rośnie słabszy, wypada, rośnie jeszcze słabszy i znowu wypada, w koncu jest tak słaby, że nie ma siły przebicia przez skórę, wtedy mieszek włosowy rogowacieje, zanim zrogowacieje i zaniknie na dobre trwa to od kilku miesiecy do kilku lat, dopóki tak się nie stanie masz szansę go odbudować jednak konieczny jest masaż i stymulacja danego miejsca, poleciłabym Ci ampułki radical - sa bardzo dobre i przy masażu dają świetne efekty i inne wcierki, znany seboradin itd, itd... masaż musi być najpierw: głaskany, potem rozcierany, potem punktowy, potem znowu głaskany , jeśli wcierasz jakiś produkt to wykonujesz najpierw ruchy rozcierania, następnie resztę ale przewagą musi być rozcieranie aby produkt dotarł wgłąb skóry. jeśli bedziesz konsekwentny to zobaczysz efekty i pojawią się nowe małe włoski.

wlasnie uzywalem radicala, jedno opakowanie,na wiecej nie bylo kasy. i efektow nie widzialem.

juz myslalem (jezeli bede przy kasie) zainwestowac w ampulki vichy dercos aminexil, cena ceną, jezeli efekty by byly to bym kase wydal, ale mało facetow dba o wlosy by sie dowiedziec...

Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie 90% fryzjerek było dlatego, że nigdzie indziej ich nie przyjeli, ale jeśli ktoś chce się nauczyć to się nauczy, ja zawsze dostawałam pochwałę dyrektora i miałam najwyższą średnią w klasie. fryzjerstwo to dla mnie priorytet, jestem z powołania :-) w zawodówce poziom był dobry, ale uczniowie go zaniżali...

najwazniejsze to robic co sie lubi i czerpac z tego satysfakcje.wtedy jest czyste sumienie.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Prinz
Prinz: no wlasnie schudlem tez 35 kg.mialem straszna nadwage,a teraz tak srednio sie odzywiam...i stresu tez troche wpadlo.

no to wszystko jasne ;-) prawdopodobnie to jest główny powód, zła dieta często się do tego przyczynia tak samo utrata wagi. musisz cierpliwie czekać.

Prinz
Prinz: wlasnie uzywalem radicala, jedno opakowanie,na wiecej nie bylo kasy. i efektow nie widzialem.

najlepsze efekty przynosi masaż w połączeniu z ampułkami, wypróbuj Artego kurację na wypadanie, jest bardzo dobra ale też dosyc kosztuje. vichy używał mój tata i nie dało żadnego efektu, klientki też nie chwalą.

Prinz
Prinz: najwazniejsze to robic co sie lubi i czerpac z tego satysfakcje.wtedy jest czyste sumienie.

dokładnie, niestety ja sama cierpię ;d po dzisiejszej wizycie i fryzjera wiem, że mało jest fryzjerów z powołania :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 lutego 2011
Prinz
Prinz:

aha, kup sobie tabletki VITAPIL, ja używałam wszystkie, Onozis, SkrzypoVite, Merz Special i tylko Vitapil mi pomógł, obecnie mogę powiedzieć, że moje wypadanie włosów zostało całkowicie pohamowane, po myciu wyczesuję ich nie więcej niż 20... moze nawet mniej. a kiedys bylo 90. biorę go 2 miesiące ponad.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no to wszystko jasne ;-) prawdopodobnie to jest główny powód, zła dieta często się do tego przyczynia tak samo utrata wagi. musisz cierpliwie czekać.

ale w sumie schudlem z 1,5 roku temu.juzjakis czas.

Konto usunięte
Konto usunięte: najlepsze efekty przynosi masaż w połączeniu z ampułkami, wypróbuj Artego kurację na wypadanie, jest bardzo dobra ale też dosyc kosztuje. vichy używał mój tata i nie dało żadnego efektu, klientki też nie chwalą.

ile kosztuje?

Konto usunięte
Konto usunięte: najlepsze efekty przynosi masaż w połączeniu z ampułkami, wypróbuj Artego kurację na wypadanie, jest bardzo dobra ale też dosyc kosztuje. vichy używał mój tata i nie dało żadnego efektu, klientki też nie chwalą.

pewnie reklama robi swoje i tyle...

Konto usunięte
Konto usunięte: dokładnie, niestety ja sama cierpię ;d po dzisiejszej wizycie i fryzjera wiem, że mało jest fryzjerów z powołania


tak jak ksiezy,lekarzy i nauczycieli,czyli tych 'odpowiedzialnych' zawodow;)
sama niestety sie nie ostrzyzesz...tak jak dentysta sam sobie nie wyleczy zębów...

trzeba probowac :) ja odzaluje i pojde do Trendy, ale wiem jedno, jak odzyskam wlosy to w zyciu ich nie zafarbuje. to zabojstwo dla meskich wlosow...

Konto usunięte
Konto usunięte: aha, kup sobie tabletki VITAPIL, ja używałam wszystkie, Onozis, SkrzypoVite, Merz Special i tylko Vitapil mi pomógł, obecnie mogę powiedzieć, że moje wypadanie włosów zostało całkowicie pohamowane, po myciu wyczesuję ich nie więcej niż 20... moze nawet mniej. a kiedys bylo 90. biorę go 2 miesiące ponad.

kupie. jeszcze rozwazaalem kupno takich jednych...mmaryjka je polecała (jak czytasz to przypomnij nazwetych tabletek prosze) zapomnialem nazwy :and:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 lutego 2011
Prinz
Prinz: ale w sumie schudlem z 1,5 roku temu.juzjakis czas.

jesli sie zle odzywiasz to czasowo wyglada to roznie, tak samo z narkozą: włosy nie wypadają od razu tylko ok 4 mies po narkozie

Prinz
Prinz: ile kosztuje?

ampułki 10x8ml ok 100 zł na internecie, u dostawców jest taniej... są BARDZO dobre :-)
a szampon 300 ml ok 30 zł i też fest fajny, aczkolwiek ampułki są najskuteczniejsze ze wszystkich preparatów.

http://polki.pl/uroda_kosmetycznenowosci_wlosy_artykul,10021072.html

w ogóle Artego ma bardzo świetną pielęgnację, polecam gorąco ;-)

Prinz
Prinz: sama niestety sie nie ostrzyzesz...tak jak dentysta sam sobie nie wyleczy zębów...

nawet nie wiesz jak nad tym ubolewam :and:

Prinz
Prinz: trzeba probowac :) ja odzaluje i pojde do Trendy, ale wiem jedno, jak odzyskam wlosy to w zyciu ich nie zafarbuje. to zabojstwo dla meskich wlosow...

ojj, nie koniecznie :-) męskie włosy są mocniejsze niż te u kobiet, to kwestia hormonów :-) efekt zależy od farby czy rozjaśniacza i przeprowadzenia zabiegu... jeśli robi się to na własną ręke to skutki bywają tragiczne, ja sama nie odważyłabym się zrobić sobie pasemek (chociaż wiem, że zrobiłabym to najlepiej :lol:)

Prinz
Prinz: kupie. jeszcze rozwazaalem kupno takich jednych...mmaryjka je polecała (jak czytasz to przypomnij nazwetych tabletek prosze) zapomnialem nazwy

w koncu znajdziesz cos dla siebie. znam ten ból kiedy włosy wypadają garściami...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 lutego 2011
Prinz
Prinz:

a tu cos na 'poprawe humoru' :-)

http://demotywatory.pl/2189977/Lysienie
Jasmina
Jasmina
  20 lutego 2011
Jakiej firmy pianka do włosów jest najlepsza ? Zależy mi na mocnym utrwaleniu.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Jakiej firmy pianka do włosów jest najlepsza ? Zależy mi na mocnym utrwaleniu.

Taft :woot: ta czarna, ale jest naprawdę bardzo mocna...
BreakMyFall18
Jasmina
Jasmina
  20 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Taft ta czarna, ale jest naprawdę bardzo mocna...

Ok dzięki :)

Konto usunięte
Konto usunięte: MIAŁ KTOŚ? http://www.bingo.net.pl/sklep/ekstraktow-kuracja-wlosow-slabych-wypadajacych-farbowaniu-p-47.html

Ja nie miałam, ale chyba się skusze :D
hapxd
hapxd
  20 lutego 2011
BIOSILK silk therapy thickening conditioner . ODŻYWKA REGENERUJĄCA WŁOSY
miał ktos? dobra?:d
hapxd
hapxd
  20 lutego 2011
BIOSILK silk therapy thickening conditioner . ODŻYWKA REGENERUJĄCA WŁOSY
miał ktos? dobra?:d
ToxicRat
ToxicRat
  20 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Taft ta czarna, ale jest naprawdę bardzo mocna...

Zgadzam się, świetna jest i niedroga w sumie.
Nawet moje włosy się po niej trzymały.
Niuniek0308
Niuniek0308
  20 lutego 2011

Witam !

Mam czarne włosy, a zawsze marzyłam o rudości, takiej jak np. K. Zielińska. Ona ma niesamowity kolor, jakby rudy połączony z czerwienią :zakochany: Nie znam się na tym kompletnie, stąd pytanie moje czy się w ogóle da ? Pozdrawiam :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.