Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
emilka5200
Posty: 444 (po ~80 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
emilka5200
  13 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: rozjaśnie farbowane włosy farbą do włosów 'superrozjaśniającą'? czy ewentualnie będzie to ton czy ileś tam


właściwie to nie wiem ..
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  13 lutego 2011

Dziewczyny, co sądzicie na temat tej odżywki MATRIXA ?

:

agoosiaaa
agoosiaaa
  13 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: UWAGA: Głupota się szerzy Dziewczyna od nas z forum, piszę aby Was 'ochronić' - nie dawajcie jej nr gg bo codziennie będziecie mieli zabawę w '100 pytan do...' ;-) Zainteresowanym podam login na PW.

nie zebym pochwalala takie zachownie, ale powinnas bana dostac, bo nie od tego sluzy forum a ZWLASZCZA ten temat, zeby reklamowac inne osoby i co zlego/dobrego dla nas robia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyny, co sądzicie na temat tej odżywki MATRIXA ?

tej nie mialam, ale mialam pomaranczowa i byla ok.
ale jak ta sobie kupisz to daj znac jak dziala :D
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  13 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tej nie mialam, ale mialam pomaranczowa i byla ok. ale jak ta sobie kupisz to daj znac jak dziala :D

Dostałam ją dzisiaj, więc jutro wypróbuje i napisze ;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  13 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale powinnas bana dostac, bo nie od tego sluzy forum a ZWLASZCZA ten temat, zeby reklamowac inne osoby i co zlego/dobrego dla nas robia.

ale ja nie reklamuję nikogo, nawet nie wiadomo o kogo chodzi bo wykasowałam dane, po prostu ostrzegam przed tą osobą, dzisiaj mi tak długo byle jakie literki wysyłała aż ją zablokowałam, w dodatku non stop zawraca głowę, pyta, żali się itp. :-) chciałam Was ostrzec bo dzisiaj mi się prawie laptop przez Nią zawiesił ;-) tak długo mi wysyłała literki aż ją zablokowałam. masakra... jak dostanę bana to trudno, przynajmniej będe miała SUMIENIE CZYSTE.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dostałam ją dzisiaj, więc jutro wypróbuje i napisze ;)

ja jej używałam, ale moim zdaniem TAKA SOBIE :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  13 lutego 2011
emilka5200
emilka5200: Jeżeli zafarbuje włosy na rudo, albo jakiś kasztan to roznjaśnię je o jeden ton ? Zaznaczam iż jestem szatynką i w grę wchodzi tylko szamponeytka. ; )

szamponetka nie rozjaśni włosów ;] jak się nie znasz to idz do fryzjera bo krzywdy sobie narobisz.
Lilo
Lilo
  13 lutego 2011

Mam krótkie włosy (tak do połowy szyi) . Chciałabym je pokręcić. Zastanawiam się, czy najlepiej papiloty, wałki, czy lokówka? Czym utrwalić i kiedy (przed, czy po kręceniu) . Dodam, ze na moich włosach wszystko szybko się psuję a chciałabym na całą noc mieć jakaś fajną fryzurke. Doradzicie?

lovelaska
lovelaska
  13 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

ja chce kupic biala wersje czyli biolage
wulkanikmeza
Posty: 26 (po ~336 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
wulkanikmeza
  13 lutego 2011

:)

1) Mogłabym prosić o Wasza pomoc w doradzeniu co mam zrobić z 'szamponetką' - przynajmniej tak było napisane na opakowaniu - firmy Palette, która nie chce mi zejść. Dodam, ze mam mysi blond, Kolor nałożyłam na włosy jakieś pół roku temu i do tego czasu nie zszedł:(. Robiłam płukanki z rumianku w wodzie z octem, kupiłam szampon z rumiankiem oraz h&s - przeciwłupieżowy i wiele, wiele innych rzeczy - trochę mi to wypłukało to włosy, no ale ile można, przecież to szamponetka była?!

2) naturalnie po myciu włosy mi się kresą, a jak zanosi się na deszcz to w ogóle:PP, ale tylko w tych momentach:( - teraz moje pytanie dobre a przede wszystkim sprawdzone 'coś' na włosy co spowoduje utrzymanie sie tego przez cały dzień - pianki nie bardzo mi odpowiadają, bo nie chce mieć kasku na głowie :P

z góry dziękuje :)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  13 lutego 2011
wulkanikmeza
wulkanikmeza: firmy Palette,

:crylol:

wulkanikmeza
wulkanikmeza: która nie chce mi zejść.

i nie zejdzie juz raczej ;-)

wulkanikmeza
wulkanikmeza: teraz moje pytanie dobre a przede wszystkim sprawdzone 'coś' na włosy co spowoduje utrzymanie sie tego przez cały dzień

krem do prostowania wlosow z Joanny

Lilo
Lilo: wałki

waaaałki najlepiej ;-)

Lilo
Lilo: Czym utrwalić i kiedy (przed, czy po kręceniu) .

przed spryskaj Lotonem/Lotionem w sprayu a po lakierem.
wulkanikmeza
Posty: 26 (po ~336 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
wulkanikmeza
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

aż tak źle?
Konto usunięte
Konto usunięte: i nie zejdzie juz raczej ;-)

no to co ja mam teraz zrobić?!
Konto usunięte
Konto usunięte: krem do prostowania wlosow z Joanny

chodziło mi raczej o coś co utrzyma te fale :pavarotti:
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale ja nie reklamuję nikogo, nawet nie wiadomo o kogo chodzi bo wykasowałam dane, po prostu ostrzegam przed tą osobą, dzisiaj mi tak długo byle jakie literki wysyłała aż ją zablokowałam, w dodatku non stop zawraca głowę, pyta, żali się itp. :-) chciałam Was ostrzec bo dzisiaj mi się prawie laptop przez Nią zawiesił ;-) tak długo mi wysyłała literki aż ją zablokowałam. masakra... jak dostanę bana to trudno, przynajmniej będe miała SUMIENIE CZYSTE.

oki, rozumiem, ale mimo to, to nie jest od tego miejsce :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dostałam ją dzisiaj, więc jutro wypróbuje i napisze ;)

spoko, to daj znac :mrgreen:
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  14 lutego 2011

Dziewczyny (zwłaszcza Paulinessa i Jasmina) w maju mam osiemnastkę i chciałabym aby do tego czasu jak najbardziej urosły mi włosy. Polećcie coś :) + najlepsza maska do włosów nawilżająca.

Babsy
Babsy
  14 lutego 2011
wulkanikmeza
wulkanikmeza: :) 1) Mogłabym prosić o Wasza pomoc w doradzeniu co mam zrobić z 'szamponetką' - przynajmniej tak było napisane na opakowaniu - firmy Palette, która nie chce mi zejść. Dodam, ze mam mysi blond, Kolor nałożyłam na włosy jakieś pół roku temu i do tego czasu nie zszedł:(. Robiłam płukanki z rumianku w wodzie z octem, kupiłam szampon z rumiankiem oraz h&s - przeciwłupieżowy i wiele, wiele innych rzeczy - trochę mi to wypłukało to włosy, no ale ile można, przecież to szamponetka była?!


mialam tak samo, niestety... szamponetka z pallete zafarbowala mi wlosy trwale;/ fryzjera sie poradz, cos tu tez dziewczyny wspominaly, ze szampon z soda oczyszczona wyplukuje kolor.
Jasmina
Jasmina
  14 lutego 2011
gagulina
gagulina: Polećcie coś :)

Polecam wcierki, tj Seboradin Niger Lotion, Saponics Farmony, Jantar odżywka do włosów i skóry głowy, Pokrzepol, woda brzozowa/pokrzywowa, ampułki Radical, Revalin czy Seboradin. Szampony z pokrzywy/brzozy/czarnej rzepy/rozmarynu/skrzypu/łopianu.
Mogą tez się sprawdzić szampony z kofeiną, np Alpecin c1. Możesz tez kupić zestaw Nisim fast (szampon + odzywka). Zwykła nafta kosmetyczna i olejek rycynowy też może pomoc w szybszym poroście włosow. Tak samo tabletki tj Vitapil, Onozis, Merz Special czy inne co zawierają pokrzywe i skrzyp. Olejki indyjskie są świetne i działają na porost. No i masaż skóry glowy wykonywany regularnie moze tez pomoc.

gagulina
gagulina: + najlepsza maska do włosów nawilżająca.

Biovax Latte albo Scandic kokosowa :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.