Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Fieska
Fieska
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jakies pol roku rozjasniam wlosy.. ale kurde pol roku a mi nawet cm nie ursosly! tzn. koncowki sie tak lamia;/ i dopiero wczoraj dowiedzialam sie ze fryzjerka robi zle bo za kazdym razem naklada na cale pasma rozjasniacz a nie na odrost :/ i przez to te wlosy wygladajaa jak siano ;/ i chce wrocic do swojego koloru ale on jest nijaki ? braz ?siwy :D ?taki dziwny braz ale mam pytanie czy to da rade bo nie che juz ich niszczyc chce zapuscic do pasa..ale nie wiem czy uda mi sie wyjsc z blondu ? ktos mial podobnie?


Miałam podobny problem. Miałam włosy do pasa i zaczęłam się bawić w farbowanie. I fryzjer tak mi spalił włosy, że została z nich może połowa i jedno wielkie siano na głowie. Męczyłam się u jednej fryzjerki, która nakładała mi zawsze odżywki i farbowała odrosty, bo chciałam zostać przy jasnym blondzie, ale dużego skutku to nie dało. Po prawie roku czasu, zdecydowałam, że je obetnę i ścięłam tylko tak na 5 cm. Przestałam je farbować i czekałam aż odrosty odrosną. Co było blond to ścinałam u fryzjera, a mój oryginalny własny kolor sobie wyrastał. I teraz jestem z siebie dumna, że mam mój kolor i zdrowe włosy, które sobie powoli rosną.
martaaa56
martaaa56
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: m tylko tak na 5 cm.

o kurde drastyczne :p
tez o tym myslalam tylko sie tak boje ze sie bede w tym zle czula ;/ tzn w krotkich wlosach :( i mam taką bardziej kwadratową twarz too juz w ogole :P nie wiem szukam jakiegos dobreg fryzjera chcialam isc do zaremby [niby najlepsza] ale jak widzialam co jej pracownice maja na glowie to zrezygnowalam .. :/
hapxd
hapxd
  10 lutego 2011

preparat ochronny do prostowania włosów? do 50 zl moga być zdjecia
dzieki;*

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 lutego 2011
Ewelina
Ewelina: myje włosy w fioletowym Gliss Kur, potem fioletowa odżywka Gliss Kur do spłukiwania, czasami maska z Avonu nadająca połysk, nakładam na mokre włosy odrobinę serum na zniszczone końcówki do każdego rodzaju włosów z Avonu lub jedwab i je susze przy użyciu szczotki z głową w dół dzięki czemu włosy już stają się proste. Na suche włosy znów nakładam Serum lub jedwab po czym prostuje(również z głową w dół) koncówki i jakieś tam skrecone krótsze włosy przy grzywce. Niestety 'świeże' włosy są jeszcze wilgotne i szybko się kręcą. Jeśli znów wyprostuję włosy 'wczorajsze' to wyglądają jak tluste ;x


To co zaznaczyłam na czerwono wiąże się ze sobą. Robisz dosyć dużo błędów.
1. Szampony GlissKur są znane z tego, że lubią obciążać, odżywki tak samo.
2. Nakładasz za dużo serum i jedwabiu, jedwab lub serum nakłada się raz: na mokre lub suche włosy, w efekcie włosy są zbyt obciążone i następnego dnia wyglądają jak tłuste...
3. Jedwab NIE CHRONI WŁOSÓW PRZED PROSTOWANIEM. Od tego są specjalne preparaty przeznaczone do tego celu... Polecam krem z Joanny cena ok 10 zł


Ja bym Ci proponowała umyć głowę szamponem, nałożyć NIEWIELKĄ ILOŚĆ ODŻYWKI LUB MASKI i w wilgotne włosy wytarte ręcznikiem rozprowadzić ten krem pasmo po paśmie, ale nie przesadź z ilością bo włosy będą bardzo ciężkie a nie takie 'sypkie'.

Konto usunięte
Konto usunięte: tak chcialam zrobic ale kurde nie weim jak teraz wybrac fryzjerke by znowu nie wyjsc na glupia .. chce miec pewnosc w 100% ze zrobi dobrze.. :-(

takiej pewności nigdy nie ma, nawet ja - jestem fryzjerką - idąc do poleconego fryzjera czy oddając się w ręce koleżanki nie mam pewności, że nie spaprze mi włosów. popytaj koleżanki, one na pewno mają sprawdzonych :-) wtedy jest szansa, że wyjdzie ok.

Konto usunięte
Konto usunięte: preparat ochronny do prostowania włosów? do 50 zl moga być zdjecia

jak wyżej, Joanna :-) jest bardzo dobry i tani.
pijana
pijana
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: preparat ochronny do prostowania włosów? do 50 zl moga być zdjecia

Tresemme !

Nie zawiera alkoholu więc nie wysusza, nie obciąża, do kupienia na Allegro, ~25 zł.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tresemme !

Spraye są bardzo, bardzo niekorzystne, szczególnie te, które psika się bezpośrednio przed prostowaniem. :nie:
pijana
pijana
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Spraye są bardzo, bardzo niekorzystne, szczególnie te, które psika się bezpośrednio przed prostowaniem.

Dlaczego ? :woot: Bo "gotują" się na włosach ?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego ? Bo "gotują" się na włosach ?

Dokładnie :nie: prostowałabyś mokre włosy? Raczej nie, tak samo jest kiedy suche włosy zmoczysz sprayem do prostowania, kiedy przejedziesz prostownicą bardzo cienki włos nasączony substancją 'zagotuje' się w pół sekundy, no włosy po prostu się gotują, co bardzo uszkadza wiązania keratynowe.
Po 2 są złe dla osób, które mają problem z przetłuszczającą się skórą głowy: drobinki sprayu osiadają także na skórze i na nasadach co przyspiesza przetłuszczanie - w koncu to same silikony :-) dlatego o wiele lepsze są kremy na wilgotne włosy.
pijana
pijana
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18

No właśnie zdaję sobie sprawę, że kremy czy mleczka są o wiele korzystniejsze, ale ciągle mam po nich wrażenie sklejonych albo obciążonych włosów, nawet jeśli tego nie robią :zonk: Po prostu jestem przewrażliwiona na tym punkcie. Póki co staram się psikać sprayem i czekać aż wsiąknie, może to przyniesie chociaż trochę mniejsze skutki uboczne :and: Najlepiej byłoby w ogóle przestać prostować, czasem wyjdę z nieprostowanymi, ale to uzależnia :nie: Jak już raz poczujesz gładkie włosy to chcesz je mieć zawsze :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No właśnie zdaję sobie sprawę, że kremy czy mleczka są o wiele korzystniejsze, ale ciągle mam po nich wrażenie sklejonych albo obciążonych włosów, nawet jeśli tego nie robią

Możliwe, że nakładasz za dużo, te kremy są dosyć wydajne, ja ostatnio jak nałożyłam troche więcej niż zwykle to miałam taką 'skorupę', zawsze jak wsadzam palce we włosy to odziela się to co chwycę od tych pozostałych włosów, a wtedy wszystkie się tak czepiały o siebie, MASAKRA

Konto usunięte
Konto usunięte: Póki co staram się psikać sprayem i czekać aż wsiąknie, może to przyniesie chociaż trochę mniejsze skutki uboczne

właśnie jak wsiąknie to jest najgorzej, bo wtedy gotuje Ci się cała kora, rdzen włosa, wszystkie wiązania łącznie z keratynowymi... :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepiej byłoby w ogóle przestać prostować, czasem wyjdę z nieprostowanymi, ale to uzależnia Jak już raz poczujesz gładkie włosy to chcesz je mieć zawsze

wiem coś o tym, włosy po prostowaniu są cudowne, błyszczące, miękkie, lekkie, ale ja sie oduczyłam tego nawyku, kiedyś prostowałam codziennie, później tylko grzywkę, potem tylko na weekend a teraz mniej imprezuje wiec prawie w ogole
Ewelina
Ewelina
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam krem z Joanny cena ok 10 zł

w ogóle nie rozumiem, zawsze jak chodziłam do znajomej farbować włosy, to podpatrywałam w czym myje mi włosy, co nakłada. Zawsze gdy po farbowaniu umyła, wysuszyła i wyprostowała mi włosy, to były lekkie jak piórka i delikatne, a proste trzymaly się do 2 dni nawet. Mi to nie wychodzi, a robię to samo co ona :zonk:

kiedyś używałam tego spray'u , ale jak widzę spray też nie jest zbyt polecany?
No cóż, spróbuje tego kremu, lecz na moje włosy pewnie i tak nie zadziała. Jeśli będą efekty to chyba Ci czekoladki wyśle hahaha :-))
Ewelina
Ewelina
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem coś o tym, włosy po prostowaniu są cudowne, błyszczące, miękkie, lekkie, ale ja sie oduczyłam tego nawyku, kiedyś prostowałam codziennie, później tylko grzywkę, potem tylko na weekend a teraz mniej imprezuje wiec prawie w ogole

to tak jak ja. Odkąd zaczęłam używać Serum z Avonu stan moich włosów się poprawił, są swietne, dlatego szkoda mi znow ich palić. Nie chcę doprowadzać ich do takiego stanu w jakim były 2 lata temu, kiedy prostowalam je do 2 razy dziennie ;|
animka
animka
  10 lutego 2011

ja to mam jakieś dziwne włosy bo prostuje prawie codziennie a znajomi mnie się pytają, co robię, że mam takie zdrowe włosy, haha :ziober2: dodam, że nie używam żadnych produktów ochronnych

Babsy
Babsy
  10 lutego 2011
animka
animka: ja to mam jakieś dziwne włosy bo prostuje prawie codziennie a znajomi mnie się pytają, co robię, że mam takie zdrowe włosy, haha dodam, że nie używam żadnych produktów ochronnych

szczesciara;)
animka
animka
  10 lutego 2011
Babsy
Babsy: szczesciara;)

mam inny problem- po stresie, czyli np teraz po sesji moje włosy (i nie tylko) wyglądają nieciekawie...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.