Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011
Prinz
Prinz:

po prostu osobno dobiera się fryzury u kobiet i u mężczyzn z tego względu co opisałam powyżej, nie można tu i tu dobierać np do szerokości ramion bo u kobieto szerokie ramiona to wada a u mężczyzny zaleta. dlatego kryteria są inne i u mężczyzn mniej się patrzy na sylwetkę ponieważ jest bardziej naturalne, że nosi krótkie włosy niż długie. nie wiem jak inaczej to wyjaśnić abyś zrozumiał, po prostu są inne kryteria.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiesz o co mi chodzi, facet jak będzie barczysty to jest to zaleta, kobieta to już wada kiedy ma szerokie ramiona, facet tak czy siak raczej nosi krótkie włosy i dobiera się je do kształtu głowy, twarzy oraz deformacji twarzoczaszki.

ja Ciebie doskonale rozumiem :)

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

mmaryjka
mmaryjka
  6 lutego 2011

który vax będzie lepszy? ten błękitny czy pomarańczowy? bo idiotka fryzjerka tak umiejętnie spieprzyła idealne włosy, że ręce opadają. i to jednorazowym użyciem lokówki.

pijana
pijana
  6 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Jasmina

Używasz jeszcze serum z Pantene ? Odkryłam, że u mnie w Realu kosztuje równe 3 zł :wtf: A w Super-Pharmie chyba z 7 :zonk:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ten błękitny czy pomarańczowy? bo idiotka fryzjerka tak umiejętnie spieprzyła idealne włosy, że ręce opadają. i to jednorazowym użyciem lokówki.

Uważam, że ten niebieski Latte :-) lepiej odbudowuje włosy niż ten pomarańczowy i bardziej je wzmacnia, regeneruje. ten pomarańczowy moim zdaniem głowie nawilża.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: idiotka fryzjerka tak umiejętnie spieprzyła idealne włosy, że ręce opadają. i to jednorazowym użyciem lokówki.

co się stało tak właściwie?
mmaryjka
mmaryjka
  6 lutego 2011

to dobrze, bo mam kilka saszetek tej błękitnej w domu.

Konto usunięte
Konto usunięte: co się stało tak właściwie?

chciałam lekkie fale, zrobiła mi kure'wskie loki, napieprzyła tyle lakieru i to jakiegoś taniego gówna, że szok. jak chciałam je rozczesać to ledwo szczotkę wsadziłam w te włosy. myłam je kilka razy, ale są takie niemiłe w dotyku i w porównaniu do tego jakie miałam są okropne. mam zamiar iść jutro do tego fryzjera i zrobić awanturę.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to dobrze, bo mam kilka saszetek tej błękitnej w domu.

świetna jest, bardzo dobrze regeneruje, nawilża, wzmacnia i odbudowuje strukturę włosa, ja widziałam efekty po pierwszym użyciu :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: chciałam lekkie fale,

to chyba z Tobą pisałam o tych falach nie? przykro mi, naprawdę, i wstyd mi, że tyle fryzjerów nie umie pojąć co znaczą 'lekkie fale' i zamiast tego robią spiralne loki.

Konto usunięte
Konto usunięte: że szok. jak chciałam je rozczesać to ledwo szczotkę wsadziłam w te włosy

pewnie chciała mocno utrwalić i za dużo lakieru dała, pewnie w dodatku był bardzo mocny...

Konto usunięte
Konto usunięte: myłam je kilka razy, ale są takie niemiłe w dotyku i w porównaniu do tego jakie miałam są okropne.

wiesz, to niekoniecznie musi być z tych loków i lakieru, możliwe, że za bardzo 'wymyłaś' włosy i je przesuszyłaś, myślę, że kompres z tego Biovaxu powinien pomóc, nałóż go na 40 min lub więcej, załóż czepek jak masz i na to ręcznik.

Konto usunięte
Konto usunięte: mam zamiar iść jutro do tego fryzjera i zrobić awanturę.

myślę, że powinnaś iść. szkoda tylko, że od razu nie powiedziałaś, że prosiłaś o lekkie fale a nie loki i uczesanie Ci się nie podoba.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 lutego 2011

Ktoś miał tą maskę? Nie mogę nigdzie znaleźć składu :woot: ale wygląda zachęcająco, opis też całkiem niezły :-)

ENVIE Mleczna maska proteinowa z kwaśnym pH do kręconych i suchych włosów. Jest specjalną odżywką, wzbogaconą proteinami mlecznymi, co sprawia, że włosy są miękkie, lśniące i łatwiej się rozczesują.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 lutego 2011

jakie duże zdjęcie :woot: wybaczcie.

Jasmina
Jasmina
  6 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Używasz jeszcze serum z Pantene ? Odkryłam, że u mnie w Realu kosztuje równe 3 zł A w Super-Pharmie chyba z 7

Nie, ostatnio go nie kupowałam :)
To widać jest różnica..
lovelaska
Fakke
Posty: 45 (po ~166 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 140
Fakke
  7 lutego 2011

witam mam pytanie :)

mam kolor włosów ciemny blond i myślę by po farbować je na Kolor czarny
lub nie wiem może jakieś pasemka co wy na to ?
obcinam się zawsze krótko na irokeza .
i robię zawsze wzorki też

Pozdrawiam :)

SoDope
SoDope
  7 lutego 2011
Fakke
Fakke: mam kolor włosów ciemny blond i myślę by po farbować je na Kolor czarny

zrobisz błąd życia.

:tak:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 lutego 2011
Fakke
Fakke: mam kolor włosów ciemny blond i myślę by po farbować je na Kolor czarny

to nie będzie ładnie wyglądać, jak chcesz koniecznie pasemka to zrób sobie platynę, ale nie grube tylko takie 'cieniutkie igiełki' :-) jak masz włosy ciemny blond nie powinno być problemu z uzyskaniem platynowego odcienia :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.