Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011
Zadziora
Zadziora: No właśnie nie zgodzę się z tym, bo wiele długonogich ma takie fryzurki

wysoka a długonoga to dwie różne rzeczy ;P
Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wysoka a długonoga to dwie różne rzeczy ;P

Nie wydaje mi się by fryzura miała coś do tego. Moim zdaniem najważniejsza jest twarz i szyja.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011
Zadziora
Zadziora: Nie wydaje mi się by fryzura miała coś do tego. Moim zdaniem najważniejsza jest twarz i szyja.

uwierz mi, że fryzura musi się zgadzać z proporcjami całej sylwetki. Specjalnie dla Ciebie szukałam w książce z zawodu:
Fryzjerstwo wraz z poradami kosmetycznymi, wydawnictwo rea

Podstawowe zasady tworzenia fryzur

(...)

1.2 Proporcje: pod pojęciem proporcji rozumiemy stosunek poszczególnych lini, płaszczyzn i brył wzajemnie do siebie i do całości. esaniem a całą sylwetką ucz. Aby całość sprawiała harmonijne wrażenie trzeba zachować proporcję między poszczególnymi elementami uczesania, uczesaniem a wielkością i kształtem głowy i twarzy oraz uczesaniem a całą sylwetką.

Stosunek uczesania do całej sylwetki:
Rozmiar uczesania i długośc wlosów powinny być dostosowane do wysokości i tuszy klientki, np. drobnej, niewysokiej osoby nie powinno przytłaczać bardzo rozbudowane, obfite uczesanie. Poza zachowaniem proporcji względem całej sylwetki uczesanie powinno też podkreślac osobowośc klientki np. emanującą z niej subtelność czy spokój u stanowczość. (...)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.2 Proporcje: pod pojęciem proporcji rozumiemy stosunek poszczególnych lini, płaszczyzn i brył wzajemnie do siebie i do całości. esaniem a całą sylwetką ucz. Aby całość sprawiała harmonijne wrażenie trzeba zachować proporcję między poszczególnymi elementami uczesania, uczesaniem a wielkością i kształtem głowy i twarzy oraz uczesaniem a całą sylwetką.

Coś mi się pogmatwało jak zaznaczałam kolory więc piszę jeszcze raz:

Proporcje: Pod pojęciem proporcji rozumiemy stosunek poszczególnych lini, płaszczyzn i brył wzajemnie do siebie i do całości. Aby całość sprawiała harmonijne wrażenie trzeba zachować proporcje między poszczególnymi elementami uczesania, uczesaniem i kształtem głowy i twarzy oraz uczesaniem a całą sylwetką.
Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Proporcje: Pod pojęciem proporcji rozumiemy stosunek poszczególnych lini, płaszczyzn i brył wzajemnie do siebie i do całości. Aby całość sprawiała harmonijne wrażenie trzeba zachować proporcje między poszczególnymi elementami uczesania, uczesaniem i kształtem głowy i twarzy oraz uczesaniem a całą sylwetką.

Ale co mają krótkie włosy, do wysokich ludzi? Dla mnie to bzdety.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011
Zadziora
Zadziora: Ale co mają krótkie włosy, do wysokich ludzi? Dla mnie to bzdety.

Po prostu są takie zasady, że niskie osoby powinny mieć lżej na głowie aby nie wyglądały 'zbyt ciężko' w wielkiej, rozbudowanej fryzurze - taka fryzura powiększy głowę i sylwetka będzie nieproporcjonalna - malutki, niski tułów i wielka głowa, a wysokie powinny mieć bardziej zabudowaną fryzurę aby nie wyglądały za bardzo strzeliście i jak tzw 'zapałka' - mała, krótko ostrzyżona fryzura optycznie zmniejszy głowę, odsłoni szyję i ramiona i całośc będzie wyglądała niekorzystnie, wtedy będzie malutka głowa na długim tułowiu. Szczególnie źle to wygląda kiedy kobiety jeszcze stawiają włosy na żelu, to dodatkowo wydłuża cały efekt... Ale są wyjątki, jak ze wszystkim...
Babsy
Babsy
  5 lutego 2011

slyszalam gdzies, ze niskie osoby nie powinny nosic bardzo dlugich wlosow, bo to dodatkowo je "pomniejsza":)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011
Babsy
Babsy: slyszalam gdzies, ze niskie osoby nie powinny nosic bardzo dlugich wlosow, bo to dodatkowo je "pomniejsza":)

Tak, zgadza się :-) osoby o długiej szyi i owalnej twarzy też nie powinny nosić długich włosów bo to dodatkowo wydłuża i szyję i podłużny - owalny kształt twarzy, a jak już to pazurki i wystopniowane włosy, dużo jest takich zasad, których powinno się przestrzegać ale są wyjątki od reguły... na szczęście.
Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011

A ja zawsze chciałam mieć długie! Doszłam jednak do wniosku, że tak jak napisałaś Marta obciąży to moją sylwetkę. Poza tym włosy były ciężkie i za wiele nie mogłam z nimi zrobić. Widocznie jestem skazana na krótkie :))

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011
Zadziora
Zadziora: A ja zawsze chciałam mieć długie! Doszłam jednak do wniosku, że tak jak napisałaś Marta obciąży to moją sylwetkę. Poza tym włosy były ciężkie i za wiele nie mogłam z nimi zrobić. Widocznie jestem skazana na krótkie :))


To co ja napisałam to se mogę pisać
1. Jak klient przychodzi i się uprze na fryzurę to żadne argumenty nie pomogą.
2. Jak już pisałam, są wyjątki od reguły, ale bardzo rzadkie...

Jak jesteś niziutka to długie włosy faktycznie obciążą Twoją sylwetkę :-) w dodatku w ciemnym kolorze - efekt podwójny, z jasnymi nie było by to tak widoczne. Możesz spróbować z czymś krótszym ale stopniowo, nie rób od razu radykalnego cięcia bo będziesz na NIE, najpierw trzeba się przyzwyczaić do nowej długości i stopniowo wprowadzać zmiany. Ale chyba się zgodzimy co do tego, najlepszy przykład:
Długie włosy obciążają niską sylwetkę

Rozbudowane fryzury nie wyglądają dobrze na niskich,drobnych osobach


Krótkie fryzurki pasują do niskich, drobnych osób:

Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011

No akurat u niej, to widać. U Rihanny w sumie też, ale nie chce mi się zdjęć wklejać ;p

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011
Zadziora
Zadziora: U Rihanny w sumie też,

też o tym pomyślałam jak w TV leciał jakiś jej teledysk ;P
Fieska
Fieska
  5 lutego 2011

Najlepiej być średniego wzrostu. Można nosić fryzury jakie się chce. :ziober2:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011


ślicznie tu Rihanna wyszła i w ogóle ma śliczną buzię :zakochany: w tym czerwonym mi się nie podoba za bardzo...

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepiej być średniego wzrostu. Można nosić fryzury jakie się chce

nieprawda ;P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.