Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  5 lutego 2011

2 żółtka, olej rycynowy, olej kaktusowy, olej kokosowy, trochę odżywki Gloria i WAX oraz dermeny... nie za dużo, ile to trzymać?

Jasmina
Jasmina
  5 lutego 2011
gagulina
gagulina: 2 żółtka, olej rycynowy, olej kaktusowy, olej kokosowy,


gagulina
gagulina: trochę odżywki Gloria i WAX oraz dermeny.

Ja bym tego z tym nie mieszała.

Tak samo olej kokosowy z żółtkiem, ale oczywiście możesz spróbować.
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  5 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Tak samo olej kokosowy z żółtkiem, ale oczywiście możesz spróbować.

Hmmm, czemu?
Jasmina
Jasmina
  5 lutego 2011
gagulina
gagulina: Hmmm, czemu?

Za bardzo mi nie pasuje dawanie żółtka plus olejku kokosowego ze względu na jego lekką postać. Ale oczywiście możesz próbować ;)
Babsy
Babsy
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ślicznie tu Rihanna wyszła i w ogóle ma śliczną buzię w tym czerwonym mi się nie podoba za bardzo...

uwielbiam rihanne i jej fryzury;) mi sie podoba w kazdej i o malo sama sie nie zrobilam na czerwono, ale mi przeszlo;) ale jak kiedys miala boba to tez sie ciachnelam;)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nieprawda ;P

a co ja mam zrobic skoro mam 191? :ziober2:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011
Prinz
Prinz: a co ja mam zrobic skoro mam 191?

Najlepiej ogolić na łyso i założyć dres :D
Fieska
Fieska
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nieprawda ;P


Prawda. Mam 170 i ładnie mi i w krótkich i w długich :jezyk:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011
Babsy
Babsy: uwielbiam rihanne i jej fryzury;) mi sie podoba w kazdej i o malo sama sie nie zrobilam na czerwono, ale mi przeszlo;) ale jak kiedys miala boba to tez sie ciachnelam;)

ja ją też bardzo lubię, ale w czerwieni mi nie przypadła do gustu, w tych dłuższych jeszcze ale krótkie nie bardzo ;P

Prinz
Prinz: a co ja mam zrobic skoro mam 191?

pisałam o dziewczynach, faceci rządzą się swoimi prawami i mają inną budowę ciała i inne kształty sylwetki.

Konto usunięte
Konto usunięte: Prawda. Mam 170 i ładnie mi i w krótkich i w długich

No wiesz, Ty siebie widzisz we wszystkim jako ładną bo nie jesteś obiektywna jak każdy z nas, ale to, że sądzisz, że wyglądasz ładnie nie znaczy, że każdym osobom ze średnim wzrostem będzie pasować każda fryzura czy długa, czy krótka :-) to zalezy od sylwetki... i innych rzeczy :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011

Widziałam w aptece sok z aloesu, chyba do picia jako suplement wzmacniający. Ciekawe, jakby go zmieszać z maską do włosów :woot: Co myślicie? :and:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011

Znalazłam jeszcze jeden fajny przykład, ona też była niska z tego co pamiętam :lol:

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  5 lutego 2011

Co myślicie o wcieraniu mleka we włoski?

Jasmina
Jasmina
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe, jakby go zmieszać z maską do włosów Co myślicie?

Ja go stosuje raz w tygodniu, mieszam z innymi olejami ;) Super nawilża włosy!

gagulina
gagulina: Co myślicie o wcieraniu mleka we włoski?

Za duzo to Ci to nie da na włosy.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  5 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Ja go stosuje raz w tygodniu, mieszam z innymi olejami ;) Super nawilża włosy!

fajnie, że dopiero teraz się pochwaliłaś :D :D

gagulina
gagulina: Co myślicie o wcieraniu mleka we włoski?

nigdy o czymś takim nie słyszałam :woot:
Jasmina
Jasmina
  5 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: fajnie, że dopiero teraz się pochwaliłaś :D :D

:mrgreen:
Ale naprawdę polecam :) Uwielbiam wszystko z aloesem na włosy :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.