Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Ewelina
Ewelina
  9 lutego 2011

Hm.. właśnie znalazłam coś takiego

nie chce mi się za bardzo w to wierzyć, ale może będzie wśród was ktoś, kto tego używał i opowie mi efektach, lub ich braku.


niby daje to takie efekty aż do 4 miesięcy:woot:

oficjalna Facebook'owa strona produktu :
http://www.facebook.com/Encantopolska#!/Encantopolska?v=info

Jeśli chodzi o nie kręcenie się włosów, to u mnie wyjątkowo dobrze sprawdza się szampon Gliss Kur Asia Straight w połączeniu z odżywką

Macie jakieś sprawdzone specyfiki na TRWAŁE prostowanie włosów?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 lutego 2011
Ewelina
Ewelina: nie chce mi się za bardzo w to wierzyć, ale może będzie wśród was ktoś, kto tego używał i opowie mi efektach, lub ich braku.

za mało napisałaś o tym produkcie, jeśli są to zwykłe kosmetyki to nie licz na taki efekt na 4 miesiace;P

jesli to jest cos na zasadzie trwałej prostującej to efekt powinien byc na 'zawsze', jedynie odrosty by się kręciły


DZIEWCZYNY CO JEST Z WAMI?! Czy nikt tu juz nie potrafi odpisać na pytania i posty?!
Umiecie prowadzić dyskusję tylko między sobą? :| innym nie warto odpisać?
TheWitch
TheWitch
  9 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: DZIEWCZYNY CO JEST Z WAMI?! Czy nikt tu juz nie potrafi odpisać na pytania i posty?! Umiecie prowadzić dyskusję tylko między sobą? :| innym nie warto odpisać?

chyba logiczne, ze jak ktos nie ma wiedzy o danym produkcie, o ktory wlasnie ktos pyta, to nie ma sensu sie wypowiadac. nie trzeba na sile wszedzie nabijac.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba logiczne, ze jak ktos nie ma wiedzy o danym produkcie, o ktory wlasnie ktos pyta, to nie ma sensu sie wypowiadac. nie trzeba na sile wszedzie nabijac.


oczywiście, tak jak w vol 20 dziewczyna chyba 4 razy się pytała o skład a są tu conajmniej 2 osoby, które się znają na tym bardzo dobrze i też nikt nie odpisał. ja ostatnio pytałam o maskę, co o niej sądzą też nikt nie odpisał mogłabym podać więcej przykładów. dobra skonczmy nabijac nie w temacie bo i tak to nikogo nie ruszy ;]
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 lutego 2011
Ewelina
Ewelina: Macie jakieś sprawdzone specyfiki na TRWAŁE prostowanie włosów?

teraz tak mysle, na pewno z kosmetykow nic Ci nie wyprostuje trwale włosów ani nawet na 4 miesiace :-)
moglabys zrobic sobie trwałą prostującą, u nas dużo klientek jest na to, włosy nie są po niej zniszczone, są łagodniejsze płyny niz do trwalej skręcającej.
ale po miesiącu, dwóch jest masakra bo odrost masz kręcony i śmiesznie to wygląda.
TheWitch
TheWitch
  9 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: oczywiście, tak jak w vol 20 dziewczyna chyba 4 razy się pytała o skład a są tu conajmniej 2 osoby, które się znają na tym bardzo dobrze i też nikt nie odpisał. ja ostatnio pytałam o maskę, co o niej sądzą też nikt nie odpisał mogłabym podać więcej przykładów. dobra skonczmy nabijac nie w temacie bo i tak to nikogo nie ruszy ;]

no moze, ja sie na skladach nie znam i odzywam sie tylko kiedy cos wyprobowalam wczesniej.
QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  9 lutego 2011

dobre one są ?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dobre one są ?


stanowczo nie, bardzo mocne, niszczą włosy i dziewczyny wczesniej pisały, że bardzo rzadkie i spływają z włosów :woot:
QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  9 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

to jaką farbę polecasz ?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to jaką farbę polecasz ?

ze sklepowych to
1. Wellaton - nie niszczy włosów, ale jest dosyć mocna i trwała więc lepiej dobierz kolor o ton jaśniejszy np jak chcesz ciemny brąz to weź średni, jak chcesz jasnyy brąz to weź ciemny blond bo ze sklepowych farb kolory często wychodzą ciemniejsze. ja farbowałam z wellatonu średnim brązem a wychodziły mi prawie czarne.
2. Loreal - ale jest droga
3. Garnier jeszcze ujdzie :mrgreen:
QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  9 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ze sklepowych to 1. Wellaton - nie niszczy włosów, ale jest dosyć mocna i trwała więc lepiej dobierz kolor o ton jaśniejszy np jak chcesz ciemny brąz to weź średni, jak chcesz jasnyy brąz to weź ciemny blond bo ze sklepowych farb kolory często wychodzą ciemniejsze. ja farbowałam z wellatonu średnim brązem a wychodziły mi prawie czarne. 2. Loreal - ale jest droga 3. Garnier jeszcze ujdzie

dzięki dzięki dzięki ;D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dzięki dzięki dzięki ;D

proszę :-)
Zadziora
Zadziora
  9 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Wellaton

Mnie bali w łeb jak diabli.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Loreal - ale jest droga

Jest droga, kiepska i nie odpowiada mi jej konsystencja.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Garnier jeszcze ujdzie

Ładnie pachnie, nie niszczy tak włosów, ale szybko się zmywa.

Ja polecam :



QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  9 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

a w ogóle to jak kolor byś mi poleciła ?
Ewelina
Ewelina
  9 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie licz na taki efekt na 4 miesiace;P

mnie już by zadowolił produkt, który chociaż imprezę by przetrwał :and:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.