Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
mmaryjka
mmaryjka
  28 grudnia 2010

właśnie teraz patrzyłam na majirel i tam mają stusunek 1:1,5.
mam włosy za łopatki, ale wycieniowane i ogólnie teraz są rzadsze. jeszcze na tej aukcji było napisane, że ten aktywator 6% jak się chce rozjaśnić o 2-3 tony, a 9% jak o więcej niż 3, ale ja mam farbowane już to który wybrać?

Paulinessa
Paulinessa
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam maskę BINGO! Tylko nie wiem czy dobrą kupiłam, była z kaszmirem i jakaś z masłem shea i pięcioma algami. Wziełam tą pierwszą. Dobry wybór?


Druga moim zdaniem byłaby lepsza, ale to nic, one składowo i tak nie różnią się dużo :)

Co do tych doczepianych wlosów, to mimo że jestem tego przeciwniczką, spodobał mi się efekt na filmiku :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie teraz patrzyłam na majirel i tam mają stusunek 1:1,5. mam włosy za łopatki, ale wycieniowane i ogólnie teraz są rzadsze. jeszcze na tej aukcji było napisane, że ten aktywator 6% jak się chce rozjaśnić o 2-3 tony, a 9% jak o więcej niż 3, ale ja mam farbowane już to który wybrać?


Oni tak piszą, że nic się nie rozumie ;-)

Jeśli chcesz uzyskać intensywny czerwony, rudy (nie zbyt jasny), brązy, ciemne blondy, fiolety wybierz 6% jeśli ten kolor który masz teraz nie jest ciemniejszy od tych wymienionych wyzej.
Jesli chcesz uzyskac jasne blondy, jasne rudosci wybierz 9%.

Konto usunięte
Konto usunięte: Druga moim zdaniem byłaby lepsza, ale to nic, one składowo i tak nie różnią się dużo :)

Na tamtej pisało, ze wygładza i łagodzi podraznienia, a na tej z kaszmirem ze regeneruje i się skusiłam... :and:
Paulinessa
Paulinessa
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Na tamtej pisało, ze wygładza i łagodzi podraznienia, a na tej z kaszmirem ze regeneruje i się skusiłam...


Na te napisy to nie zwracam uwagi :D Ale ta też jest fajna, ja po prostu zawsze jak coś ma masło shea to wolę :Ziober2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Na te napisy to nie zwracam uwagi :D Ale ta też jest fajna, ja po prostu zawsze jak coś ma masło shea to wolę


Ta z masłem shea miała więcej w składzie, ale obie mają parabeny, i troche sie zdenerwowałam, ale jednak kupiłam :-)
Paulinessa
Paulinessa
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ta z masłem shea miała więcej w składzie, ale obie mają parabeny, i troche sie zdenerwowałam, ale jednak kupiłam :-)


Zalezy czego więcej ;) zaraz zobacze te składy. Co do parabanenów, nimi się nie przejmuje, są w śladowych ilościach.
Jasmina
Jasmina
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko nie wiem czy dobrą kupiłam, była z kaszmirem

Tą mialam ale tak średnio lubilam. Moja ulubiona jest z algami :)

Konto usunięte
Konto usunięte: I właściwie czemu tak chwalicie te maski?

Są całkiem dobre składowo, dlatego tak je lubimy bo dobrze regenerują włosy :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Tą mialam ale tak średnio lubilam.


:and: pojade jutro jeszcze raz :-) bo teraz nawet jakby zdziałała cuda to i tak mnie nie zadowoli :P
Paulinessa
Paulinessa
  28 grudnia 2010
Bingo, Maska do włosów 'Masło Shea i pięć alg'

Skład: Skład: Aqua, 1 Heksadecanol 1 Octadecanol (miksture), Stearamidopropyl Dimethylamine, Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Shea Butter, Glycerin, Aqua Fucus Vesiculosus Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Lithothamniom Calcareum Extract, Parfum, Citric Acid, Methyl Paraben, Sodium Benzoate, Ethyl Paraben

Bingo, Maska do włosów z proteinami kaszmiru i jedwabiu

Skład: Aqua, 1 Heksadecanol 1 Octadecanol (miksture),Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Propylene Glycol, Rosmarinus Officinalis Extract, Chamomila Recutita Extract, Arnica Montana Extract, Lamium Album Extract, Salvia Officinalis Extract, Nasturtium Officinale Extract, Arctium Majus Extract, Citrus Medica Limonum Peel Extract, Hedera Helix Extract, Calendula Officinalis Extract, Tropaeolum Majus Extract, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk, Parfum, Citric Acid, Methyl Paraben, Sodium Benzoae, Ethyl Paraben.

W masce którą kupiłaś zaznaczyłam na kolorowo keratyne i jedwab. Ale nie szkodzi, bo ma cała kompanie ekstraktów :zakochany: No a przed nimi nawilzajace emolienty.

W pierwszej masce na pomarańczowo masło shea, wysoko :tak: za nim gliceryna i algi, początek też emolienty oczywiście.

Ale cudne te składy :zakochany:
Paulinessa
Paulinessa
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: W masce którą kupiłaś zaznaczyłam na kolorowo keratyne i jedwab. Ale nie szkodzi, bo ma cała kompanie ekstraktów No a przed nimi nawilzajace emolienty.


Nie szkodzi, że nisko :rotfl: *
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zalezy czego więcej ;) zaraz zobacze te składy. Co do parabanenów, nimi się nie przejmuje, są w śladowych ilościach.


Skad wzielas te sklady bo te z opakowania sie roznia :woot: jest duzo mniej wypisane.
Paulinessa
Paulinessa
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Skad wzielas te sklady bo te z opakowania sie roznia jest duzo mniej wypisane.


Teraz z internetu bo w domu mam inne maski Bingo :woot:
Zaznacz mi co się różni w tej Twojej.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zaznacz mi co się różni w tej Twojej.

Na mojej wypisane jest tylko tyle:
Aqua, 1 Heksadecanol 1 Octadecanol (miksture),Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Propylene Glycol, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk, Parfum, Citric Acid, Methyl Paraben, Sodium Benzoae, Ethyl Paraben.

Nie ma zadnych ekstraktów. A na tej w sklepie z maslem Shea bylo wypisane wiecej skladnikow, a tu jest na odwrot w tym co Ty dalas :woot:
Paulinessa
Paulinessa
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Na mojej wypisane jest tylko tyle: Aqua, 1 Heksadecanol 1 Octadecanol (miksture),Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Propylene Glycol, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk, Parfum, Citric Acid, Methyl Paraben, Sodium Benzoae, Ethyl Paraben.


W takim razie coś pomylili, ale też jest dobrze, bo wtedy jest sporo obiecanych składników.

Konto usunięte
Konto usunięte: A na tej w sklepie z maslem Shea bylo wypisane wiecej skladnikow, a tu jest na odwrot w tym co Ty dalas


To może w tej są te ekstrakty. Kurde, nie pamiętam teraz
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:


A w ogóle to nie umiem nigdy rozszyfrowac tych dziwnych nazw :woot: i nie wiem co one znaczą

Stearamidopropyl Dimethylamine, Propylene Glycol i tym podobne dziwne nazwy
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.