Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
ChicaBombb
Paulinessa
Paulinessa
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Potrzebuje odzywki w SPRAYu, ktore je zregeneruje. Slyszlam o "intensywna regeneracja. odbudowujaca dwufazowa odzywka w sprayu PANTENE"


Żadne spray nie regeneruje włosów.
A Pantene może doraźne troche poprawić wygląd, ale może też obciążyc, jak masz cienkie i przetłuszczające się włosy.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

Dzięki, ale akurat nie lubie wiekszosci z tych firm :-(
Jasmina
Jasmina
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czesc, mam cienkie wlosy, przetluszczajace sie, zmeczone farbowaniem, suszeniem i prostowaniem. Potrzebuje odzywki w SPRAYu, ktore je zregeneruje. Slyszlam o "intensywna regeneracja. odbudowujaca dwufazowa odzywka w sprayu PANTENE" - http://static.cotanio.pl/itemimages/2/110/5013965635052.png (innego zdjecia nie znalazlam) ale nie wiem czy jest dobra, bo nie chce ich jeszcze bardziej zniszczyc. Ktoras z was go uzywala? a moze znacie inne odzywki regenerujace?

Jak już chcesz sprey to polecam Biovax L'biotica.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czesc, mam cienkie wlosy, przetluszczajace sie, zmeczone farbowaniem, suszeniem i prostowaniem. Potrzebuje odzywki w SPRAYu, ktore je zregeneruje. Slyszlam o "intensywna regeneracja. odbudowujaca dwufazowa odzywka w sprayu PANTENE" -


Odżywka w sprayu nie regeneruje włosów. Działa doraźnie, poprawia wygląd włosa, wygładza go i nabłyszcza, ale nie poprawia jego struktury.
Ja też mam cienkie, farbowane włosy (tez prostuje ale raz w tyg.) z przetluszczajaca się skórą głowy. Tak naprawdę, możesz używać każdej maski i odżywki, nie tylko tych do skóry przetłuszczającej JEŚLI NIE BĘDZIESZ NAKŁADAĆ JEJ NA SKÓRĘ GŁOWY, a spray w tym wypadku to zły wybór bo drobinki osiadają także na skórę, nie tylko na włosy. Nie masz pojęcia ile ja tego pakuję na włosy po każdym myciu :lol: ale nie odczuwam, aby skóra bardziej się przrtłuszczała bo nakładam tylko na włosy, najlepiej w tym wypadku sprawdza się mycie z głową w dół, ja mam obsesje do tego stopnia, ze jak się kąpie (biore prysznic) to i tak zaraz osobno myje włosy, bo musze umyc z głową w dół, wtedy wiem, ze odżywka nie dotknie skóry :lol:
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  29 grudnia 2010

A jedwab naprawdę wysusza włosy przy regularnym stosowaniu?

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Elph06
Elph06: A jedwab naprawdę wysusza włosy przy regularnym stosowaniu?


Ten jedwab który jest tylko w nazwie - tak ;-) np serum z Joanny, ma w składzie alkohol itp a ten jak wiadomo wysusza.


Ale jesli masz jedwab, który zawiera proteiny jedwabiu i nie ma w skladzie alkoholu to nie wysuszy ;-) nawilzy, wzmocni wlosy :-) tylko nie wiem czy w sklepach takie są dostępne
Jasmina
Jasmina
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: np serum z Joanny

Akurat te nie zawiera alkoholu w skladzie.

Elph06
Elph06: A jedwab naprawdę wysusza włosy przy regularnym stosowaniu?

Jak zawiera alkohol to tak, inaczej nie.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Akurat te nie zawiera alkoholu w skladzie.


A faktycznie, ten nie, ja mam w domu 'profesjonalny' w plastikowym opakowaniu i zawiera, ale teraz sa nowe maja blekitne opakowania a ja mam z tym czarnym :-)
Jasmina
Jasmina
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A faktycznie, ten nie, ja mam w domu 'profesjonalny' w plastikowym opakowaniu i zawiera, ale teraz sa nowe maja blekitne opakowania a ja mam z tym czarnym :-)

No możliwe :)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  29 grudnia 2010

Ok, dzięki:) zaraz sprawdzę skład;p

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Elph06
Elph06: Ok, dzięki:) zaraz sprawdzę skład;p


Farouk na pewno zawiera alkohol, a taki popularny i 'dobry' :woot:
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  29 grudnia 2010

Hmm, ja tam alkoholu nie widzę ale podam skład, bo nie znam się na tych nazwach:
Cyclomethicone, Dimethiconol, Butylphenyl, Methylpropional, Coumarin Geraniol, Linalool, Linum Usitatissium, Parfum.
Co o tym sądzicie?;p

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Elph06
Elph06: Cyclomethicone, Dimethiconol, Butylphenyl, Methylpropional, Coumarin Geraniol, Linalool, Linum Usitatissium, Parfum.


Z czego to? Joanna? Joanna jednak nie ma, tzn ma ale nie ta co na zdjęciu.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3644

Farouk Biosilk

Skład: Cyclomethicone, Dimethicone, SD/Alkohol 40B, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolized Silk, Octyl Methoxycinnamate, Parfum, C 12-15 Alkyl Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben

Tylko nie wiem co oznacza 40B ;-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina:


Własnie, ostatnio pisałyście o olejach do włosów.

Co daje nałożenie oleju na jakiś czas przed myciem a potem umycie włosów? Tu chodzi o to, że po prostu zmywa się potem ten tłuszcz i tylko dlatego przed myciem?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.