Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Z czego to?

Jakieś Tutto Per Te, kiedyś u fryzjerki kupiłam;p

Konto usunięte
Konto usunięte: Co daje nałożenie oleju na jakiś czas przed myciem a potem umycie włosów?

Też się zastanawiam, to pomaga w regeneracji?

A.

Jasmina
Jasmina
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Co daje nałożenie oleju na jakiś czas przed myciem a potem umycie włosów? Tu chodzi o to, że po prostu zmywa się potem ten tłuszcz i tylko dlatego przed myciem?

Nawilża, odzywia, wzmacnia włosy.
Paulinessa
Paulinessa
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nawilzy, wzmocni wlosy :-)


Jedwab? W życiu!
Wygładzi, zmiękczy, poprawi dorażnie wygląd, zabezpieczy przed mechanicznymi uszkodzeniami. Nie wzmocni, nie nawilzy, nie zregeneruje.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co daje nałożenie oleju na jakiś czas przed myciem a potem umycie włosów? Tu chodzi o to, że po prostu zmywa się potem ten tłuszcz i tylko dlatego przed myciem?


No tak, bo jak wyjśc ze smalcem na głowie do ludzi? : )
Nakladasz na ile chcesz a potem zmywasz, myje się zazwyczaj 2 razy.
Do tego, woda blokowałaby dzialanie olei.
Jasmina
Jasmina
  29 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Nawilża, odzywia, wzmacnia włosy.

Widze, ze nie do końca przeczytalam pytanie :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: No tak, bo jak wyjśc ze smalcem na głowie do ludzi? : ) Nakladasz na ile chcesz a potem zmywasz, myje się zazwyczaj 2 razy. Do tego, woda blokowałaby dzialanie olei.
Jasmina
Jasmina
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No tak, bo jak wyjśc ze smalcem na głowie do ludzi? : ) Nakladasz na ile chcesz a potem zmywasz, myje się zazwyczaj 2 razy. Do tego, woda blokowałaby dzialanie olei.

Mozna dawac tez na końcówki po umyciu włosow troche olejku, ktory sie do tego nadaje np kokosowy.
animka
animka
  29 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: olejku, ktory sie do tego nadaje np kokosowy.

ile kosztuje i gdzie mogę go kupić? :)
Jasmina
Jasmina
  29 grudnia 2010
animka
animka: ile kosztuje i gdzie mogę go kupić? :)

Internet labo sklepy zielarskie, ze zdrową zywnością. Cena od 15-25 zł zależy od pojemności i czy to jest zwykły olej kokosowy czy Vatika.
Paulinessa
Paulinessa
  29 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Mozna dawac tez na końcówki po umyciu włosow troche olejku, ktory sie do tego nadaje np kokosowy.


No tak, ja na przykład z pestek winogron używam :)
Jasmina
Jasmina
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No tak, ja na przykład z pestek winogron używam :)

Tez mozna, nawet go mam w domu. Nie skleja zbytnio wlosow, w takie tłuste strąki ?
Paulinessa
Paulinessa
  29 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Tez mozna, nawet go mam w domu. Nie skleja zbytnio wlosow, w takie tłuste strąki ?


Nie, ale trzeba uważać jednak z nakładaniem :)
Ogólnie bardzo go lubię, teraz to mój jedyny olej, tani, łatwo dostępny, a mam mało czasu teraz na jego nakładanie, więc nie chce żeby miały się przeterminować jakbym miała kilka:)
Jasmina
Jasmina
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, ale trzeba uważać jednak z nakładaniem :) Ogólnie bardzo go lubię, teraz to mój jedyny olej, tani, łatwo dostępny, a mam mało czasu teraz na jego nakładanie, więc nie chce żeby miały się przeterminować jakbym miała kilka:)

Przetestuje na sobie ten olej jak dziala dawany na same końce :)
Dziś kupilam sobie olej z Avokado, dawno go nie miałam :)
Paulinessa
Paulinessa
  29 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Dziś kupilam sobie olej z Avokado, dawno go nie miałam :)


:w00t:
Jasmina
Jasmina
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

Nawet nie pamietam jakie efekty byly po nim :mrgreen: Ale powinien sie spisać :)
animka
animka
  29 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Internet labo sklepy zielarskie, ze zdrową zywnością. Cena od 15-25 zł zależy od pojemności i czy to jest zwykły olej kokosowy czy Vatika.

aa to taniocha, muszę udać się do jakiegoś zielarskiego w takim razie :)
WhineUp
WhineUp
  29 grudnia 2010

Która maska z bingo jest najlepsza ?:)
kupiłam tą z masłem shea, ale nie wiem czy to był dobry wybów :P

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.