Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Jasmina
Jasmina
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Która maska z bingo jest najlepsza ?:)

Ja najbardziej z algami lubie :)
kesjaa
kesjaa
  29 grudnia 2010

Czy używała któraś z was, albo miała styczność ze sprayem termoochronnym (czarno-fioletowym) z Tresemme?

Paulinessa
Paulinessa
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy używała któraś z was, albo miała styczność ze sprayem termoochronnym (czarno-fioletowym) z Tresemme?


O ile dobrze pamiętam to Agosia chwaliła kiedyś.
kesjaa
kesjaa
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: O ile dobrze pamiętam to Agosia chwaliła kiedyś.

słyszałam dobre opinie na temat tego kosmetyku, że idealnie chronią włosy przed ich stylizacją
Paulinessa
Paulinessa
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: słyszałam dobre opinie na temat tego kosmetyku, że idealnie chronią włosy przed ich stylizacją


Na tyle ile możliwa jest ochrona to bardzo mozliwe :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedwab?


Proteiny jedwabiu mają właściwości regenerujące.

Głównymi składnikami jedwabiu są 2 białka: fibroina (ok. 70%) i serycyna (ok. 30%). W nazewnictwie INCI proteiny jedwabne występują jako hydrolized silk protein albo hydrolized silk.

Proteiny (białka) są klasycznymi substancjami czynnymi, stosowanymi w pielęgnacji. Białka proste zbudowane są z aminokwasów połączonych wiązaniami peptydowymi. Zainteresowanie tymi związkami wynika z faktu, iż są one podstawowymi składnikami wszystkich żywych organizmów. Same aminokwasy są ponadto składnikiem NMF, czyli naturalnego czynnika nawilżającego, występującego w warstwie rogowej, którego zawartość wywiera wyraźny wpływ na wygląd i elastyczność naszej skóry. Większość protein stosowanych w preparatach kosmetycznych to produkty częściowej lub całkowitej hydrolizy białek naturalnych.

Z tego zbudowany jest włos, co zaznaczyłam na czerwono. Z wiązań peptydowych.

Jedwab wykorzystywany jest również w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Proteiny jedwabiu są często składnikami szamponów i odżywek dla suchych włosów. Silnie działającą odżywką jest tzw. płynny jedwab do włosów, który ułatwia również układanie fryzury. Obecne w nim proteiny otaczają włosy cienką, niewidoczną otoczką, która działa ochronnie i równocześnie regenerująco. Preparat zapobiega również puszeniu i elektryzowaniu się włosów oraz zapobiega ich przesuszeniu. Do niedawna płynny jedwab do włosów dostępny był jedynie w salonach fryzjerskich. Obecnie produkują go różne firmy kosmetyczne i można go kupić w drogeriach.

;-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010

Nie wiem jakiego jedwabiu używacie, ja używam jedwabiu, który ma proteiny jedwabiu. Działają one regenerująco choćby ze względu na swoją budowę.

Paulinessa
Paulinessa
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: proteiny jedwabne występują jako hydrolized silk protein albo hydrolized silk.


Uwierz, że wiem pod jaką nazwą występują.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale jesli masz jedwab, który zawiera proteiny jedwabiu i nie ma w skladzie alkoholu to nie wysuszy ;-) nawilzy, wzmocni wlosy :-)


Pisałam wyraźnie o jedwabiu z proteinami jedwabiu, a nie o jedwabiu bez czyli tym silikonowym ;-) co ma tylko jedwab w nazwie, jakby ktos nie doczytal
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Uwierz, że wiem pod jaką nazwą występują.


No ale ja pisałam o jedwabiu z proteinami, one mają właściwości regenerujące i nie rozumiem dlaczego piszesz, ze nie ;-) pozatym nie wątpie, że znasz, wkleiłam cały artykuł, nie chciiałam Cię urazic.
Paulinessa
Paulinessa
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No ale ja pisałam o jedwabiu z proteinami, one mają właściwości regenerujące i nie rozumiem dlaczego piszesz, ze nie ;-) pozatym nie wątpie, że znasz, wkleiłam cały artykuł, nie chciiałam Cię urazic.


No nie uraziłaś, po prostu w tych jedwabiach typu CHI i czy WAX itd to przeważnie są silikony, a w połowie składu proteiny, więc silnych właściwości nie ma :nie:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No nie uraziłaś, po prostu w tych jedwabiach typu CHI i czy WAX itd to przeważnie są silikony, a w połowie składu proteiny, więc silnych właściwości nie ma


Przecież nie pisałam, że ma :-) nie pisałam o konkretnej firmie, a Ty negowałaś to co napisałam wysunełaś stwierdzenie, że nie mam racji. Napisałam o proteinach, a nie o 'Jedwabiu' z Joanny, CHI Farouk czy WAX. Ty sama sobie to dopisałaś lub domyśliłaś :-)
Paulinessa
Paulinessa
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież nie pisałam, że ma :-) nie pisałam o konkretnej firmie, a Ty negowałaś to co napisałam wysunełaś stwierdzenie, że nie mam racji. Napisałam o proteinach, a nie o 'Jedwabiu' z Joanny, CHI Farouk czy WAX. Ty sama sobie to dopisałaś lub domyśliłaś :-)


To o czym mi pisałyśmy wcześniej? Myślałam, że ktoś tam pytał o jedwab taki zwykły w buteleczkach?:rotfl:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: To o czym mi pisałyśmy wcześniej? Myślałam, że ktoś tam pytał o jedwab taki zwykły w buteleczkach?


No 'włos w płynie' też idzie kupić w buteleczkach, pozatym wyraznie zaznaczyłam, że 'jedwab z proteinami jedwabiu' więc nie rozumiem po co dyskusja :-) jeśli jest taki jedwab to regeneruje i koniec
Paulinessa
Paulinessa
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No 'włos w płynie' też idzie kupić w buteleczkach, pozatym wyraznie zaznaczyłam, że 'jedwab z proteinami jedwabiu' więc nie rozumiem po co dyskusja :-) jeśli jest taki jedwab to regeneruje i koniec


No dobra, to koniec.
:mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.