Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli, bo nie za bardzo rozumiem?

no wedlug mnie schwartzkopf produkuje raczej trwale i niszczace farby do wlosow, przynajmniej te co u mnie kupywalam takie byly.
Babsy
Babsy
  4 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Coś mnie znowu tknęło lekko stonować kolor moich włosów i dziś w sklepie wybrałam z półki pierwszą lepszą farbę. Trafiłam na Perfect Mousse (Schwarzkopf). Chcę uzyskać tylko jednolity kolor włosów, ale bez wielkiej zmiany koloru i bez późniejszej zabawy w farbowanie odrostów. Z tego co wiem to kolory od Schwarzkopf szybko się wypłukują i właśnie o to mi chodzi. Używała któraś z Was już tą farbę? Jak myślicie czy pod względem składników jest dobra? Nie chcę zniszczyć włosów, bo męczyłam się z nimi 2 lata, żeby dojść do takich jakie mam teraz. Pozdrawiam i miłego dnia życzę, Kamila

wczoraj sie nia farbowalam, ale tym kolorem

mowisz ze sie wyplukuje;(?
Fieska
Fieska
  4 lutego 2011
Babsy
Babsy: mowisz ze sie wyplukuje;(?


I jak się nakłada? Szukam po prostu takiej żeby mi się wypłukała po czasie. Nie musi być taka intensywna. Nie chce mieć mocnych odrostów.
latynoska6
latynoska6
  4 lutego 2011
A jaki kolor farby ciemny brąz nie da mi pod światłem takiego rudawego, czerwonego efektu, bo wszystkie jakie do tej pory miałam dawały taki efekt...

Nie znam się na włosach nigdy za bardzo o nie nie dbałam teraz mam zamiar to nadrobić. I mam pytanie jeśli będę regularnie stosowała odżywki szampony i raz w tygodniu maseczkę do mojego rodzaju włosów to moje włosy staną się dużo lepsze?
Jak często myc suche włosy?
I jakieś sposoby na bardzo błyszczące włosy ;)
pijana
pijana
  4 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A jaki kolor farby ciemny brąz nie da mi pod światłem takiego rudawego, czerwonego efektu, bo wszystkie jakie do tej pory miałam dawały taki efekt...

Loreal, ale wychodzą ciemniejsze niż na opakowaniu, więc żeby uzyskać ciemny brąz musisz kupić brąz, albo nawet jasny brąz.
Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011

ZAPRASZAM DO NOWEGO TEMATU: http://www.fotka.pl/forum/moda_i_uroda/948758,FRYZURY_I_PIELEGNACJ

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.