Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  3 lutego 2011

proszę o analizę składu :

INGREDIENTS/SASTOJCI/INGEDIENTE/COCTAB: AQUA, CETYL ALCOHOL, DIMETHYLAMINE,STEARYL ALCOHOL,STEARAMIDOPROPYL,
DIMETHYLAMINE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, GLYCERIN, GLUTAMIC ACID, CETEARYL ALCOHOL, STEARAMIDOPROPALKONIUM CHLORIDE, DICETYLDIMONIUM CHLORIDE,
CHOLETH-24, CREATINE,BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, DISODIUM EDTA, CETETH-24, QUATERNIUM-33, CETEARETH-20, ISOPROPYL
ALCOHOL, GLYCOLIC ACID, SODIUM PCA, UREA, TREHALOSE, POLYQUATERNIUM-51, SODIUM HYALURONATE, LAMINARIA DIGITATA EXTRACT, PELVETIA
CANALICULATA EXTRACT, BUTYPHENTYL METHYLPROPIONAL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE

drtretter
drtretter
  3 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: INGREDIENTS/SASTOJCI/INGEDIENTE/COCTAB: AQUA, CETYL ALCOHOL, DIMETHYLAMINE,STEARYL ALCOHOL,STEARAMIDOPROPYL, DIMETHYLAMINE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, GLYCERIN, GLUTAMIC ACID, CETEARYL ALCOHOL, STEARAMIDOPROPALKONIUM CHLORIDE, DICETYLDIMONIUM CHLORIDE, CHOLETH-24, CREATINE,BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, DISODIUM EDTA, CETETH-24, QUATERNIUM-33, CETEARETH-20, ISOPROPYL ALCOHOL, GLYCOLIC ACID, SODIUM PCA, UREA, TREHALOSE, POLYQUATERNIUM-51, SODIUM HYALURONATE, LAMINARIA DIGITATA EXTRACT, PELVETIA CANALICULATA EXTRACT, BUTYPHENTYL METHYLPROPIONAL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE

Świetny! Podłoga po nim się błyszczy, jest miękka i puszysta, aż chce się na niej położyć.
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  3 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Świetny! Podłoga po nim się błyszczy, jest miękka i puszysta, aż chce się na niej położyć.


Ciesze sie z Twojego szczescia.
pijana
pijana
  3 lutego 2011

Kupiłam w promocji na szybko odżywkę Gliss Kur w sprayu, na noc. Dopiero w domu zauważyłam, że ma denat na 2gim miejscu :zonk: Życie jest do dupy.
A spray Tresemme do prostowania jest BOSKI, nie skleja, nie obciąża, pachnie pięknie :) Polecam.

Paulinessa
Paulinessa
  3 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a jeszcze tak nawiążę do emiolientów. w składach jest określone jakie one są konkretnie czyli, że np. zwierzęce czy roślinne czy ogólnie 'naturalne'? bo ogólnie chodzi mi o pochodne ropy


Zazwyczaj neutralne - chemiczne, są też roślinne - pochodne olei roślinnych.
Ale pewna nie jestem, raczej mało o tym się wspomina :)

Konto usunięte
Konto usunięte: A to ok, myślałam, że będzie droga Zainwestuję w nią niebawem :)


Ogólnie to nie jest tak tania na pojemność 150ml. Na szczęście okazało się, że jest bardzo gęsta, a co za tym idzie - wydajna :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Kupiłam w promocji na szybko odżywkę Gliss Kur w sprayu, na noc. Dopiero w domu zauważyłam, że ma denat na 2gim miejscu Życie jest do dupy.


:and:

Konto usunięte
Konto usunięte: A spray Tresemme do prostowania jest BOSKI, nie skleja, nie obciąża, pachnie pięknie :) Polecam.


Co skład to skład :D
Paulinessa
Paulinessa
  4 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: INGREDIENTS/SASTOJCI/INGEDIENTE/COCTAB: AQUA, CETYL ALCOHOL, DIMETHYLAMINE,STEARYL ALCOHOL,STEARAMIDOPROPYL, DIMETHYLAMINE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, GLYCERIN, GLUTAMIC ACID, CETEARYL ALCOHOL, STEARAMIDOPROPALKONIUM CHLORIDE, DICETYLDIMONIUM CHLORIDE, CHOLETH-24, CREATINE,BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, DISODIUM EDTA, CETETH-24, QUATERNIUM-33, CETEARETH-20, ISOPROPYL ALCOHOL, GLYCOLIC ACID, SODIUM PCA, UREA, TREHALOSE, POLYQUATERNIUM-51, SODIUM HYALURONATE, LAMINARIA DIGITATA EXTRACT, PELVETIA CANALICULATA EXTRACT, BUTYPHENTYL METHYLPROPIONAL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE


Nie napisałaś, ale podejrzewam, że to jakaś maska algowa?

Początek to emolienty, ale nie wiem niestety jak ma działać dimethylamine. Minus za to, że substancja zapachowa i konserwująca tak wysoko! Zaraz za tym gliceryna, powinna zneutralizować ich negatywne działanie, ale najlepsze składniki, czyli algi są na szarym końcu, więc występują w znikomych ilościach. Osobiście nie polecam.
Paulinessa
Paulinessa
  4 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie napisałaś, ale podejrzewam, że to jakaś maska algowa? Początek to emolienty, ale nie wiem niestety jak ma działać dimethylamine. Minus za to, że substancja zapachowa i konserwująca tak wysoko! Zaraz za tym gliceryna, powinna zneutralizować ich negatywne działanie, ale najlepsze składniki, czyli algi są na szarym końcu, więc występują w znikomych ilościach. Osobiście nie polecam.


Edit:

STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE - tak powinna brzmieć nazwa. Bez przecinka. Zapobiega elektryzowaniu, odżywia.

Kolejna sprawa.
CREATINE - kreatyna? A jeśli CERATINE - keratyna to odżywcza substancja, ale jest nisko w składzie :)
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  4 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Edit: STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE - tak powinna brzmieć nazwa. Bez przecinka. Zapobiega elektryzowaniu, odżywia. Kolejna sprawa. CREATINE - kreatyna? A jeśli CERATINE - keratyna to odżywcza substancja, ale jest nisko w składzie :)


Pewnie zrobiłam błąd przy przepisywaniu :and: .
To odżywka z AVONU.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 lutego 2011

Kupiłam znowu szampony z Barwy :-) tym razem brzozowy :mrgreen:
Jest to niebywały szampon :-) Kosztuje 3,50 i jest świetny, włosy po nim są błyszczące, lekkie i fajnie się układają, specjalnie umyłam i nie nałożyłam odżywki żeby zobaczyć jakie po nim są efekty. No rewelacja, jest naprawdę tani i wcale nie gorszy niż szampony Elseve, Fructis, GlissKur i inne. Jedyny minus to taki, że szampon nie ma wąskiego dozownika a konsystencja jest dosyć rzadka i zawsze za dużo wyleje mi się na ręke... :and: DUŻY PLUS: bez silikonu, idealny przed maską :-)


Skład dosyć prosty i zachęcający moim zdaniem :-)

POLECAM!

Paulinessa
Paulinessa
  4 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kupiłam znowu szampony z Barwy :-) tym razem brzozowy


Konto usunięte
Konto usunięte: POLECAM!


Tutaj to go wszyscy znają raczej :Ziober2:
Paulinessa
Paulinessa
  4 lutego 2011
Nowy temat WANTED!

:mrgreen:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nowy temat WANTED!

NO WŁAŚNIE!!! Jestem za :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tutaj to go wszyscy znają raczej

nie doczytałam ;P no tak, ale ciagle pojawiają się nowe osoby i pytają o różne rzeczy, może ktoś trafi na ten post ;P
TheWitch
TheWitch
  4 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nowy temat WANTED!

zaloz temat i napisz do ft, zeby podkleili nowy, a ten zamknij.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zaloz temat i napisz do ft, zeby podkleili nowy, a ten zamknij.

haha, to nie jest takie proste nie wszyscy moderatorzy maja takie uprawnienia :-) chyba
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.