Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Aż 5 i jeszcze jedną musze kupić :D Tylko nie wiem czy Bingo, Gloria czy ta co pokazałam


To jeszcze tą weź pod uwagę :D


Jasmina
Jasmina: Wiadomo, że plastiki


nie no bo dziwne jakby mi się nagle okazało, że moja szczotka z naturalnego włosia z nylonowymi igłami, które są pomocne przy gęsty włosach miała niszczyć...
:ziober2:
Jasmina
Jasmina
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To jeszcze tą weź pod uwagę :D

O jenyś i co tu wybrać :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie no bo dziwne jakby mi się nagle okazało, że moja szczotka z naturalnego włosia z nylonowymi igłami, które są pomocne przy gęsty włosach miała niszczyć...

Też tego nie rozumiem :wtf:
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: O jenyś i co tu wybrać


ja mam dylemat pomiędzy Glorią i Scandic Line :D
Jasmina
Jasmina
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Scandic Line

Ta kokosowa lepiej nawilża niz Gloria jeżeli Cię to interesuje :tak:
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Ta kokosowa lepiej nawilża niz Gloria jeżeli Cię to interesuje


A Gloria jakie ma plusy względem Scandica? :)
Jasmina
Jasmina
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A Gloria jakie ma plusy względem Scandica? :)

Włosy są po niej bardziej lśniące i gładkie :)
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Włosy są po niej bardziej lśniące i gładkie :)


I u Ciebie pewnie śliskie?
Jasmina
Jasmina
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: I u Ciebie pewnie śliskie?

Tak, aż za bardzo :)
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Tak, aż za bardzo :)


Zazdroszczę :And:
Jasmina
Jasmina
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zazdroszczę

Mamy inny gatunek włosa. Ja mam całkowicie proste, dlatego mam taki efekt. Ty masz problemy z puszeniem się włosów ?
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Mamy inny gatunek włosa. Ja mam całkowicie proste, dlatego mam taki efekt. Ty masz problemy z puszeniem się włosów ?


Nie, ogólnie mam bardzo miękkie i gładkie włosy. A takiego efektu śliskości za nic nie mogę uzyskać! :and:
Jasmina
Jasmina
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, ogólnie mam bardzo miękkie i gładkie włosy. A takiego efektu śliskości za nic nie mogę uzyskać!

Nawet silikonami ?
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Nawet silikonami ?

No mocnym stężeniem silikonów (czyli na przykład jedwabiowanie całych włosów :mrgreen:) to owszem, coś tam jest jakiś efekt śliskości, ale nie o to chodzi aby w taki sposób to cały czas załatwiać ;) zresztą i tak jest tylko lekki ten efekt...
Fieska
Fieska
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, ogólnie mam bardzo miękkie i gładkie włosy. A takiego efektu śliskości za nic nie mogę uzyskać!




A to próbowałaś?
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A to próbowałaś?


Nie, nie używam niczego do stylizacji :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.