Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  2 lutego 2011

Moje włosy są raczej w dobrej kondycji, nie rozdwajają się i ogólnie nie narzekam na niej. Ale mam straszliwy problem z ich rozczesanie.
Doba a tania odżywka, która je tylko nawilży, co polecacie? ;-)

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  2 lutego 2011
Sylvinka
Sylvinka: Ale mam straszliwy problem z ich rozczesanie.


zdecydowanie najlepsza. ok.15 zł.
lovelaska
lovelaska
  2 lutego 2011
planuje jutro kupic, ma ktos ja?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: są bardzo dobre. to plastiki niszcza wlosy.

aha, a nylonowe igły to jest co? :woot: tworzywo sztuczne
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aha, a nylonowe igły to jest co? tworzywo sztuczne


Delikatne są te igły, nie to co metal czy plastik. Tak czy tak, mi ta szczotka służy :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Delikatne są te igły, nie to co metal czy plastik.

No bardzo, bez żadnych delikatnie zakończeń, jak się mocniej przyciśnie to ranią skórę :woot: nie wspomnę co te ostre końce robią z włosami :-) sama nazwa IGŁA daje do myślenia...
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No bardzo, bez żadnych delikatnie zakończeń, jak się mocniej przyciśnie to ranią skórę nie wspomnę co te ostre końce robią z włosami :-) sama nazwa IGŁA daje do myślenia...

igły są zakończone kuleczkami.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Może ta szczotka radzi sobie z gęstymi włosami, ale je 'rani' :-)
Te szczotki są dobre dla kogoś, kto, ze tak powiem nie zna sie (zeby Cie nie urazic) i wychodzi z zalozenia, ze plastik niszczy wlosy. Uwierz mi, ze lepszy plastik zakonczony kulką niz ta nylonowa bestia ;P. Fryzjerzy takich nawet nie mają na stanie narzędzi, gdyby była dobra na pewno bym taką miała :-) te igły sa okropne :ninja:
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Może ta szczotka radzi sobie z gęstymi włosami, ale je 'rani' :-) Te szczotki są dobre dla kogoś, kto, ze tak powiem nie zna sie (zeby Cie nie urazic) i wychodzi z zalozenia, ze plastik niszczy wlosy. Uwierz mi, ze lepszy plastik zakonczony kulką niz ta nylonowa bestia ;P. Fryzjerzy takich nawet nie mają na stanie narzędzi, gdyby była dobra na pewno bym taką miała :-) te igły sa okropne


Konto usunięte
Konto usunięte: igły są zakończone kuleczkami.

znaaaki.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: igły są zakończone kuleczkami.

to w takim razie nie są igły, igły nie mają kuleczek, mówimy o dwóch różnych rzeczach :-)
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to w takim razie nie są igły, igły nie mają kuleczek, mówimy o dwóch różnych rzeczach :-)


no to nylonowe patyki? :woot: ;p
Paulinessa
Paulinessa
  2 lutego 2011

identyczna szczotke jaka mam wkleilam :)

mmaryjka
mmaryjka
  2 lutego 2011

dostałam w aptece tą odżywkę, dobra?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no to nylonowe patyki?

no to jest właśnie ten problem, igły to jest nazwa potoczna dla Ciebie pewnie każda szczotka ma igły :-) dla mnie igła nie ma zakończenia kulką, dlatego jak zamawiam szczotki to pytam, czy szczotka ma 'wykończenia kulką' czy igły. :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

no ja tam kulek nie widzę :woot: zresztą szczerze powiem, że nie widziałam szczotek łączonych z zakonczeniem kulką, przewaznie są igły + włosie naturalne krótszej długości albo równej. ale mozliwe, ze są
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.