Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a ile kosztują naturalne? kurcze, dalej nie umiem sobie tego wyobrazić


Polecam wlosy firmy longhair

http://allegro.pl/clip-in-100-naturalne-wlosy-na-tasmie-do-45-cm-i1368415770.html

http://allegro.pl/clip-in-100-naturalne-wlosy-do-55-cm-8-tasm-i1368415817.html

Ja mam 6 tasm i mi wystarcza :-)
SoDope
SoDope
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dalej nie umiem sobie tego wyobrazić

http://www.youtube.com/watch?v=s-XQt6H9ees
Taki filmik znalazłam krótki żebyś mogła zobaczyć mniej więcej :D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010

@mmaryjka

Robisz przedzialek i przypinasz klipsy tuz przy nasadzie, wlosy znad przedzialka przykryja reszte. Chyba dwie strony wczesniej dodalam zdjecie, poszukaj, wlosy wpiete na szybko

lovelaska
lovelaska
  27 grudnia 2010

ja mysle ze najpierw musze uzyskac kolor wlsoow taski jak chce i przy jakim bede juz stale i dopiero kupic wlosy

mmaryjka
mmaryjka
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam wlosy firmy longhair

nie są takie drogie, myślałam, że więcej kosztują,
ogólnie to ja nie potrzebuje, swoich mam aż nadto i je regularnie przerzedzam, ale fajna sprawa.

Konto usunięte
Konto usunięte: Taki filmik znalazłam krótki żebyś mogła zobaczyć mniej więcej

no no, już wiem o co chodzi. śmieszna sprawa
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ogólnie to ja nie potrzebuje, swoich mam aż nadto i je regularnie przerzedzam, ale fajna sprawa.


Odpisalam w temacie porozmawiajmy na temat przerzedzania wlosow :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ogólnie to ja nie potrzebuje, swoich mam aż nadto i je regularnie przerzedzam, ale fajna sprawa.


A tak w ogóle włosy doczepiane częściej się kupuje dla przedłużenia niż dla zagęszczenia :-) ja mam 5 włosów na krzyż, więc sprawdzają się u mnie w tych dwóch :-)
lovelaska
lovelaska
  28 grudnia 2010

ja tez mam 5 na krzyz wlasnie;)

sylwik
sylwik
  28 grudnia 2010

zamowilam te clip iny, 6 tasm, 45cm, oby pasowaly;)

zastanawiam sie jeszcze nad
http://allegro.pl/clip-in-wlosyjak-naturalne-kolorowa-wpinka-60-i1376484105.html
zeby czasem na impreze wpiac, ale one sa syntetyczne, miala ktoras z was cos takiego?
bardzo widac ze sa sztuczne?

no i troche szerokie te pasma, mozna ta tasme dociac zeby byly wezsze? ;)

ChicaBombb
ChicaBombb
  28 grudnia 2010

raz, drugi zalozysz, ale potem sie koltunią;/ no, na impreze jak bedzie ciemno to malo kto moze dojrzy;)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 grudnia 2010
sylwik
sylwik: no i troche szerokie te pasma, mozna ta tasme dociac zeby byly wezsze? ;)


Nie polecam wlosow syntetycznych, nie wiem jak z tej firmy bo nie mialam ale ogolnie wlosy syntetyczne bardzo roznia sie od naturalnych.

Idzie dociąć, ale jak przetniesz to szycie gdzie są szyte włosy to połowa moze wypasc. :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 grudnia 2010

Mam maskę BINGO! Tylko nie wiem czy dobrą kupiłam, była z kaszmirem i jakaś z masłem shea i pięcioma algami. Wziełam tą pierwszą. Dobry wybór?


I właściwie czemu tak chwalicie te maski? :lol:

mmaryjka
mmaryjka
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

http://allegro.pl/loreal-farba-inoa-zestaw-do-koloryzacji-hit-i1371094494.html
orientujesz się na jak długie włosy wystarczy taki zestaw?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: orientujesz się na jak długie włosy wystarczy taki zestaw?


ZESTAW ZAWIERA :
2 tubki żelu koloryzującego
40 g Oleo żelu INOA
60 g Aktywatora Odżywczego INOA 6 % lub 9%
25ml szamponu INOA POST

Nie wiem czy 2 tubki żelu po 40 g czy te dwie tubki to razem te 40 g?

Bo jezeli dwie po 40g to razem 80 g + aktywator 60 g to łącznie 140 g mieszanki
A jesli dwie po 20 g razem 40 g + aktywator 60 g = 100 g mieszanki

Jesli 140 to powinno wystarczyc na wlosy półdługie, do ramion niezbyt geste albo krótkie gęste, ale to zalezy kto ile naklada farby, ja nakladam bardzo grubo bo wtedy mam pewnosc ze kazdy wlos jest rownomiernie pokryty farbą i koloryzacja przebiegnie prawidłowo a kolor będzie jednolity i nie powstaną żadne plamy.

W ogole bardzo dziwne proporcje mieszania bo z reguły farby mieszamy w stosunku 1:1 lub 1:,1,5
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

PO ZAKUPIE PROSZE PODAĆ KOLOR ZAMAWIANEJ
FARBY ORAZ RODZAJ AKTYWATORA 6% LUB 9%

Poradzisz sobie? Mogę pomóc, podaj tylko kolor naturalny, jeśli masz położoną farbę również podaj kolor i podaj kolor jaki chcesz mieć czyli kolor farby którą będziesz zamawiać. :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.