Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
ChicaBombb
ChicaBombb
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

juz patrze:)
lovelaska
lovelaska
  27 grudnia 2010
ChicaBombb
ChicaBombb:

na takie krotkie swoje chcesz wpiac 55cm oj mega sztucznie bedzie wygladac bo twoje pewnie nawet klipsow nie zaslonia
ChicaBombb
ChicaBombb
  27 grudnia 2010
lovelaska
lovelaska:

BreakMyFall mowila ze bedzie ok:) a jak nie to przeciez nie zgina, za kilka mscy przykryja, bo mi wlosy dosc szybko rosna:)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010
lovelaska
lovelaska: na takie krotkie swoje chcesz wpiac 55cm oj mega sztucznie bedzie wygladac bo twoje pewnie nawet klipsow nie zaslonia


Chyba zartujesz, klipsy przypina się zaraz przy skórze a pozatym są umieszczone od 'spodu' tych włosów czyli nie dosc ze są przykryte tymi 'sztucznymi' to jeszcze Twoimi, widzialas kiedykolwiek clip iny?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010
ChicaBombb
ChicaBombb: BreakMyFall mowila ze bedzie ok:) a jak nie to przeciez nie zgina, za kilka mscy przykryja, bo mi wlosy dosc szybko rosna:)


Nie sluchaj jej (nie czytaj jej), te klipsy są umieszczone od spodu tych wlosow doczepianych, jak je doczepisz to widac tylko wartstwe tych wlosow doczepionych zadnych klipsów, a pozatym to jestem Marta :-)
ChicaBombb
ChicaBombb
  27 grudnia 2010


Nie sluchaj jej (nie czytaj jej), te klipsy są umieszczone od spodu tych wlosow doczepianych, jak je doczepisz to widac tylko wartstwe tych wlosow doczepionych zadnych klipsów, a pozatym to jestem Marta :-)
faaak, co ja tworze:) wole sluchac sie Pani fryzjerki:D
milo mi, Beata jezdem:P
abstractly
abstractly
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ze nie wpadlam na to, bylam w tym auchanie ale tam kolo tego osiedla duzego w kato.

No w silesii jest na pewno, niedawno byłam tam na zakupach, kupowałam jakieś szampony czy coś i widziałam, ale to jest tam bardziej z boku i musisz się rozglądnąć.
Może w tym auchanie na TZN nie ma akurat, ja wiem, że w Sosnowcu jest bo tam byłam bodajże miesiąc temu i było.
lovelaska
lovelaska
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

cwaniaro ja mialam clip in !!
Nelciiia
Nelciiia
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zależy jaki masz nauralny kolor i odcien włosów i jaki pigment, bo są dwa a one się różnie rozjaśniają no i czy masz jakąś farbę położoną. Jeśli masz naturalne włosy kolor do ciemnego blondu to farba powinna pokryć ale nie gwarantuję, że taki odcien, mogą wyjść żółte. Najlepiej udaj się do fryzjera, to moja rada :-) bo z blondami to nie ma żartów...

żółte? kurde :(
naturalny mam ciemny blond, mam je teraz pofarbowane tzn. mam balejaż. ale w sumie po 3miesiacach po malowaniiu, kolory juz troche poschodziły i wygląda prawie jakbym miała mój naturalny. Chciałąbym pofarbować włosy jakąś farbą ze sklepu, bo wyjdzie taniej. ale nie wiem czy są jakieś dobre :)
lovelaska
lovelaska
  27 grudnia 2010

ja wole sluchac wlasnego serca a nie kogos bo to ze dla niej sa ok dla ciebie wcale nie musza

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010
lovelaska
lovelaska: na takie krotkie swoje chcesz wpiac 55cm oj mega sztucznie bedzie wygladac bo twoje pewnie nawet klipsow nie zaslonia


I gdzie spinki widać?


Dobrze wpięte clip in nie widać nawet jak się włosy 'rozchylą' w miejscu doczepienia
ChicaBombb
ChicaBombb
  27 grudnia 2010
lovelaska
lovelaska: ja wole sluchac wlasnego serca a nie kogos bo to ze dla niej sa ok dla ciebie wcale nie musza

nie spinaj sie, bo nie o to tu chodzi. zreszta, moje pieniadze, moje wlosy, wiec nie musisz sie martwic na zapas za mnie:)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałąbym pofarbować włosy jakąś farbą ze sklepu, bo wyjdzie taniej. ale nie wiem czy są jakieś dobre :)


Polecam wellaton, jest mocna, i Palette ale niszczy wlosow, tylko jest bardzo mocna i jest wieksze prawdopodobienstwo ze kolor wyjdzie dobry
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010

@ChicaBombb

A tu włoski dla porównania: Czarne to LongHair a te brązowe to z innej firmy:

lovelaska
lovelaska
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

no w sumie to ja musialam miec jakies inne w sumie tez tak byly klipsy przykrye wlosami sztucznymi ale tak byly skołtunione ze szok
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.