Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Nelciiia
Nelciiia
  26 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: PROFESJONALNE :-) a ze sklepowych polecam wellaton

dziękuje bardzo.
widzę, że fryzjerka to pewnie znasz się na rzeczy :) mogłabyś mi jeszcze podpowiedzieć jak mogłabym uzyskać taki kolor? czy są w ogóle takie sklepowe farby? bynajmniej nie trafiłam nigdy na taki odcień :(
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mogłabyś mi jeszcze podpowiedzieć jak mogłabym uzyskać taki kolor

Zależy jaki masz nauralny kolor i odcien włosów i jaki pigment, bo są dwa a one się różnie rozjaśniają no i czy masz jakąś farbę położoną.
Jeśli masz naturalne włosy kolor do ciemnego blondu to farba powinna pokryć ale nie gwarantuję, że taki odcien, mogą wyjść żółte. Najlepiej udaj się do fryzjera, to moja rada :-) bo z blondami to nie ma żartów...
Paulinessa
Paulinessa
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:


Jakie nożyczki fryzjerskie mogłąbyś mi polecić? Przy okazji powiedz, czy dostane je na necie i w jakiej cenie :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie nożyczki fryzjerskie mogłąbyś mi polecić? Przy okazji powiedz, czy dostane je na necie i w jakiej cenie :)


Hmm ja mam Jaguar Pastell Plus rozmiar 5,5', fioletowe, w sklepie cena to od 260 - 300 zł. Na targach fryzjerskich dałam 219, musiałabyś szukać na allegro.
Z tańszych hmm Fox Student (nożyczki do nauki) cena 150 zł, nożyczki HR PROFESIONAL w bardzo fajnym design'ie, kolorowe chyba po 80 zł

Ale takie w zupełności Ci wystarczą do użytku domowego, kup rozmiar 5,5 albo 6,0, w żadnym wypadku 5 bo raczej będą za małe i nie wygodne.
http://allegro.pl/klasyczne-nozyczki-fryzjerskie-rozm-5-5-i1381273486.html
http://allegro.pl/tytanowe-nozyczki-fryzjerskie-do-wlosow-hr2582-i1354808857.html
http://allegro.pl/tytanowe-nozyczki-fryzjerskie-do-wlosow-hr1025-i1356834392.html

Myślę, że droższych nie masz co kupować, te moje np. są też do ślizgu ale Ty chyba ślizgiem nie będziesz strzygła? :-) a może planujesz isc na kurs?
Paulinessa
Paulinessa
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę, że droższych nie masz co kupować, te moje np. są też do ślizgu ale Ty chyba ślizgiem nie będziesz strzygła? :-) a może planujesz isc na kurs?


Nie, nie. :) chce po prostu porządne nożyczki do ścinania sobie końcówek, żeby mi się nie rozdwajały jakbym ścieła jakimiś zwykłymi :) a ceny tych co podałaś w linkach są bardzo przystępne :) dzięki :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:


Ja bym wzieła te ostatnie kolorowe, są jeszcze w innych kolorach ale u mnie uczennice mają i naprawdę fajnie się nimi strzyże :-)

NIE MYJ NOŻYCZEK CIEPŁĄ/GORĄCA WODĄ I NIE WYCIERAJ W RĘCZNIK FROTOWY bo się szybko stępią :-) ważne: nożyczki trzymamy kciukiem i palcem serdecznym
ważne: jeśli jesteś leworęczna musisz mieć nożyczki dla leworęcznych
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010

Raport:
Po 8 dniach stosowania Biovaxu i innych (Placenta Midollo, Artego na wypadanie itp), tabletek Vitapil (wiem, ze trzeba min 3 mies aby widziec efekty) oraz ampułek Radical nastąpiła poprawa, włosów nie wypada tak duzo (2 tyg temu naliczylam 92 a wczoraj tylko 5 po myciu) niestety brak poprawy w szybkosci wzrostu włosa, farbowałam 7 dni temu i na razie nawet nie widac odrostu, wiec zostaje po staremu.

PS. NIE UMIE ZNALEZC TEJ MASKI BINGO! Dzisiaj zjezdzilam cale Gliwice, Katowice i Zabrze, bylam w Auchanie, 3 Tesco, Carrefour i Real. :nie:

Jasmina
Jasmina
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: PS. NIE UMIE ZNALEZC TEJ MASKI BINGO! Dzisiaj zjezdzilam cale Gliwice, Katowice i Zabrze, bylam w Auchanie, 3 Tesco, Carrefour i Real.

To zostaje internet.. Czasem w zwykłych małych drogeriach można je znaleźć :)
Paulinessa
Paulinessa
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ważne: jeśli jesteś leworęczna musisz mieć nożyczki dla leworęcznych


Dobrze, że o tym mówisz, bo jestem :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze, że o tym mówisz, bo jestem :)


A widzisz :-)
Paulinessa
Paulinessa
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A widzisz :-)


Tak się złożyło :ziober2:
abstractly
abstractly
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: PS. NIE UMIE ZNALEZC TEJ MASKI BINGO! Dzisiaj zjezdzilam cale Gliwice, Katowice i Zabrze, bylam w Auchanie, 3 Tesco, Carrefour i Real.

Jedź do Sosnowca, na Zagórzu jest Auchan i tam jest, widziałam. A jak nie to w SCC w Tesco, też widziałam.
Paulinessa
Paulinessa
  27 grudnia 2010

Po trzykrotnym użyciu, polecam:


Pięknie nawilża :)

lovelaska
lovelaska
  27 grudnia 2010
http://allegro.pl/clip-in-100-naturalne-wlosy-na-tasmie-do-55-cm-i1298088703.html

fajne te wlosy fajnie sa pokazane wyraznie kolory jak sie kliknie na ktorys wybrany kolor, tylko ciezko wybrac odcien do swoich wlosow;/
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: SCC w Tesco


Ze nie wpadlam na to, bylam w tym auchanie ale tam kolo tego osiedla duzego w kato.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.