RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 czerwca 2009 (pierwszy post)
Witam



FILMY
(polecane, szukane, opinie..itd.)

Widziałeś/aś ostatnio dobry film ?
Chcesz go polecić innym ?
Szukasz filmów ?
W tym temacie masz szanse zareklamować film innym
i znaleźć to co polecają inni




Chcesz wyrazić swoją opinie na temat któregoś filmu
w tym temacie masz okazje podzielenia sie swoimi spostrzeżeniami




Nie pamiętasz tytułu filmu którego szukasz ?
umieść krótki opis i czekaj... cierpliwości ktoś Go na pewno widział



ZASADY

- wstawiamy najwyżej dwa filmy z krótkim opisem o czym są
(można dodać własne spostrzeżenia )
- Proszę o nie wypisywaniu listy np. 50 filmów co są kÓl
- Proszę nie "nabijać" niepotrzebnych postów
( piszemy tylko o filmach i naszych opiniach na dany film )
- za zbędne posty nagrodą będzie :ban:
- Nie "obrażamy" innych forumowiczów
(każdy ma prawo lubić to co chcę, uszanujmy gust innych)
- Filmy proszę prezentować TU a nie odsyłać linkami do innych stron

Proszę stosować się do tych zasad lub :ban:

Pozdrawiam
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 lipca 2009

odświeżam

...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  24 lipca 2009
przeglądając gazetę natrafiłem na jedne z moich ulubionych filmów

Sobota
21.00 Universal Chanel


Uśpieni
Konto usunięte
Konto usunięte: Jest ich czterech: Lorenzo, Michael, John i Tommy. Wszyscy pochodzą z rozbitych rodzin, mieszkają w nowojorskiej Hell's Kitchen, słynnych slumsach na Manhattanie. W latach 60. razem dorastają, razem się wychowują, a ich domem jest ulica. Pracują dla miejscowego gangstera, Kinga Benny'ego, zajmując się kradzieżami i drobnymi rozbojami. Ale mają też inne zainteresowania: fascynuje ich książka "Hrabia Monte Christo" Aleksandra Dumas i uwielbiają grać w koszykówkę z zaprzyjaźnionym księdzem Bobbym (Robert De Niro). Pewnego razu wszystko się zmienia. Napad na ulicznego sprzedawcę hot dogów nieomal kończy się tragicznie. Za chuligański wybryk kumple trafiają do poprawczaka, gdzie są torturowani, bici i gwałceni przez grupę strażników więziennych, którym przewodzi sadystyczny Sean Nokes (Kevin Bacon). Mija 11 lat od tamtych dramatycznych wydarzeń. Każdy z przyjaciół poszedł inną drogą życiową. Lorenzo (Jason Patric) jest reporterem w "New York Daily News", Michael (Brad Pitt) wybrał karierę zastępcy prokuratora okręgowego, a ich kumple nadal żyją z przestępczego procederu. Pewnego razu Tommy i John spotykają przypadkowo w barze Seana Nokesa. Na oczach świadków z zimną krwią zabijają znienawidzonego strażnika. Zostają aresztowani i postawieni w stan oskarżenia. Tymczasem Lorenzo i Michael, którzy od lat nie utrzymywali kontaktów, teraz jednoczą siły, by ratować dawnych przyjaciół.
...Ignorance is bliss...
unfounded
unfounded
  24 lipca 2009
RexMundi
RexMundi: Widziałeś/aś ostatnio dobry film ?

tajne przez poufne

Konto usunięte
Konto usunięte: Akcja filmu rozgrywa się w Waszyngtonie. Tajny agent CIA, Osbourne Cox, zostaje zwolniony z pracy za problemy z alkoholem. Jego małżeństwo zaczyna się rozpadać, także za pośrednictwem kochanka żony, Harry'ego Pfarrera, szeryfa w ministerstwie skarbu. Chcąc się zemścić, Ozzie postanawia opisać swoje wspomnienia i działania CIA. Przypadkiem trafiają one do pracownicy siłowni, Lindy Litzke i jej niezbyt rozgarniętego przyjaciela, Chada Feldheimera. Postanawiają oni zwrócić zapiski właścicielowi, ale za sporą sumę pieniędzy. Niestety wszystko wychodzi nie tak, jak sobie wcześniej zaplanowali...

byc jak john malkovich

Konto usunięte
Konto usunięte: Utalentowany aktor teatrzyku lalkowego dostaje pracę zwykłego urzędnika w biurowcu na Manhattanie, na siódmym i pół piętrze. Pewnego dnia odkrywa w pokoju tajne przejście. Gdy próbuje zajrzeć do środka, wsysa go ciemny, mokry tunel. Okazuje się, że jest to... wejście do głowy znanego aktora Johna Malkovicha. Mężczyzna zaczyna widzieć świat jego oczami.

swietny john malkovich w obu filmach :tak:
RexMundi
RexMundi: Uśpieni

o. wlasnie niedawno ogladalam ten film.. chyba nawet przedwczoraj :woot:
bardzo dobry :tak:
electroTcKgirl
electroTcKgirl
  25 lipca 2009
http://uniteddogs.com/stopkillingdogs/

wejdz na strone i podpisz petycje !

2 mln psów rocznie mordowanych jest dla mięsa..

nie patrzmy na to bezczynnie..

podpisując petycje pomagamy im..

kazdy podpis prowadzi o krok bliżej do

tego by psy nie cierpiały!

czym szybciej zbierzemy 1mln podpisów tym

szybciej psy będą szczęśliwe...!
Majjuss
Majjuss
  26 lipca 2009
RexMundi
RexMundi: Widziałeś/aś ostatnio dobry film ?

:tak: :mrgreen:
Narzeczony mimo woli
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Narzeczony mimo woli

ale przetluczyli :szok2:
nie no, te tlumaczenia z roku na rok sa coraz ciekawsze i coraz dalej odbiegajace od oryginalnego tytulu :ninja:
a odnosnie the proposal - podobaja mi sie trailery i chyba pojde na niego do kina :)

Sexdrive
(na polski: ''Sekspedycja'')



:lol: jedna z lepszych komedii :) akurat sobie ja wczoraj ogladalam :mrgreen:



no to ogolnie glowny bohater jest prawiczkiem, na necie poznal fajna laske, ktora mu powiedziala, ze sie z nim przespi, tylko, ze musi do niej przyjechac. wiec wzial zabral auto swemu bratu, wzial qmpla i znajoma w ktorej sie bujal od dosc dluzszego czasu i wyruszyli na przygode :mrgreen:
Majjuss
Majjuss
  26 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale przetluczyli nie no, te tlumaczenia z roku na rok sa coraz ciekawsze i coraz dalej odbiegajace od oryginalnego tytulu a odnosnie the proposal - podobaja mi sie trailery i chyba pojde na niego do kina :)

no tez sie zdziwilam jak weszlam w polskie google i wpisalam the proposal
przeciez proposal to oswiadczyny,ale ok...
tytul zgodny co do tresci filmu :ziober2:
idz,idz,niezle sie usmiejesz na tym filmie!
Majjuss
Majjuss
  26 lipca 2009

Widzialm jeszcze jeden swietny film,ale nie w kinie.

RocknRolla

Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy rosyjski gangster zamyka szemraną transakcję sprzedaży ziemi, w Londynie pojawiają się miliony dolarów, a wszyscy kryminaliści zaczynają snuć plany przejęcia pieniędzy.
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no tez sie zdziwilam jak weszlam w polskie google i wpisalam the proposal przeciez proposal to oswiadczyny,ale ok...

no dokladnie, ale tak juz jest, ze polskie tlumaczenie w wiekszosci przypadkow ma malo wspolnego z oryginalnym tytulem...

Konto usunięte
Konto usunięte: tytul zgodny co do tresci filmu idz,idz,niezle sie usmiejesz na tym filmie!

chyba pojde, ale musze przekonac jakas znajoma/znajomego, bo nie lubie sama chodzic do kin :/
Majjuss
Majjuss
  26 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no dokladnie, ale tak juz jest, ze polskie tlumaczenie w wiekszosci przypadkow ma malo wspolnego z oryginalnym tytulem...

coz,Polska jak zawsze wie lepiej -.-

Konto usunięte
Konto usunięte: chyba pojde, ale musze przekonac jakas znajoma/znajomego, bo nie lubie sama chodzic do kin :/

samemu sie niefajnie chodzi do kina
ja bylam z siostra i jej wspolokatorka-przyjaciolka :)
kruspe88
kruspe88
  27 lipca 2009
Bloody Sunday / Krwawa Niedziela


Genialny film opowiadający o wydarzeniach z 30 stycznia 1972 roku, kiedy to w Londonderry w Irlandii Północnej żołnierze brytyjscy z 1 Regimentu Spadochroniarzy zabili 13 uczestników (czternasty zmarł wkrótce potem w wyniku odniesionych ran) pokojowego marszu protestacyjnego przeciwko prawu umożliwiającemu internowanie każdego Irlandczyka podejrzanego o terroryzm.
Wg. zeznań świadków część ofiar nie była w żaden sposób uzbrojona, jeden z mężczyzn machał do żołnierzy białą chustką, a inny krzyczał, żeby nie strzelali. Sześciu z zastrzelonych miało 17 lat.
NeverMind1910
NeverMind1910
  29 lipca 2009

Ostatnio jestem fanem płytkich komedii..

Dlatego obejrzałem takie tytuły jak " Kac Vegas, Stary Kocham Cię i Fired Up.
Co ciekawe dwie pierwsze komedie miały dość wyrafinowany humor i były naprawdę sympatyczne w oglądaniu. Zwłaszcza drugi tytuł, swoją drogą uwielbiam grę komiczną Jason Segela. Ostatni tytuł dla bezmózgich nastolatków.. Alkohol, Pompony, Boops, czy jak ktoś woli Tits oraz szkoła..





Co nieco o tym tytule. Świetna komedia ze zmieniającym się biegiem wydarzeń.

agoosiaaa
agoosiaaa
  29 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego obejrzałem takie tytuły jak " Kac Vegas

kac vegs to the hangover tak :pavarotti: ?? bo tez mi sie podobal :)
NeverMind1910
NeverMind1910
  29 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kac vegs to the hangover tak ?? bo tez mi sie podobal :)


Tak. Fajna komedia, wszystko wyjaśnia się w trakcie trwania filmu.. Naprawdę fajna realizacja komedii z dobrą obsadą. Jedna z lepszych komedii jaką ostatnio oglądałem.
incurious
incurious
  2 sierpnia 2009
RexMundi
RexMundi: Widziałeś/aś ostatnio dobry film ?

gra ripleya

Konto usunięte
Konto usunięte: Tom Ripley namawia mężczyznę do popełnienia morderstwa wzamian za dużą ilość pieniędzy. Sytuacja wymyka się jednak spod kontroli i mężczyzna musi uciec...

desperaci

Konto usunięte
Konto usunięte: Dwóch kryminalistów porywa matkę zastępczą. Chcą dostać okup za nienarodzone dziecko od jego bogatych rodziców. Nie wszystko idzie jednak tak, jak zaplanowali.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.