RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 czerwca 2009 (pierwszy post)
Witam



FILMY
(polecane, szukane, opinie..itd.)

Widziałeś/aś ostatnio dobry film ?
Chcesz go polecić innym ?
Szukasz filmów ?
W tym temacie masz szanse zareklamować film innym
i znaleźć to co polecają inni




Chcesz wyrazić swoją opinie na temat któregoś filmu
w tym temacie masz okazje podzielenia sie swoimi spostrzeżeniami




Nie pamiętasz tytułu filmu którego szukasz ?
umieść krótki opis i czekaj... cierpliwości ktoś Go na pewno widział



ZASADY

- wstawiamy najwyżej dwa filmy z krótkim opisem o czym są
(można dodać własne spostrzeżenia )
- Proszę o nie wypisywaniu listy np. 50 filmów co są kÓl
- Proszę nie "nabijać" niepotrzebnych postów
( piszemy tylko o filmach i naszych opiniach na dany film )
- za zbędne posty nagrodą będzie :ban:
- Nie "obrażamy" innych forumowiczów
(każdy ma prawo lubić to co chcę, uszanujmy gust innych)
- Filmy proszę prezentować TU a nie odsyłać linkami do innych stron

Proszę stosować się do tych zasad lub :ban:

Pozdrawiam
...Ignorance is bliss...
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: szukam filmów (znowu) :) z wątkiem wielorakiej osobowosci/rozdwojenia jazni/dysocjacji jak kto woli schizofrenia tez moze byc:P pomijając "piekny umysł" "siłe strachu" "mechanika" i "blady strach"

shrooms :woot:
wiewiooorka
wiewiooorka
  11 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nawet niezły? Jeżeli Fight klub to film niezły, jaki film zatem jest dobry lub bardzo dobry?

wiesz nie jestem facetem i nie jarzą mnie tego typu filmy :mrgreen: (gdyby nie był oznaczony jako psychologiczny pewnie bym nie obejrzała lub lukneła przypadkowo jednym okiem :mrgreen:)
jest wiele filmów które uznaje za dobre i bardzo dobre i sa to w wiekszosci europejskie i francuskie produkcje (zwłaszcza horrory )
:woot: Ty uwazasz "Fight club "za dobry a ja ,,zatrute pióro " Quillisa (spora różnica gustów) nie mam zamiaru tłumaczyc dlaczego :ninja:
NeverMind1910
NeverMind1910
  11 lipca 2009

Wczoraj późnym wieczorem zdecydowałem obejrzeć thriller "Ostatni dom po lewej".

Film wydaje się banalna produkcją amerykańską. Oklepana fabuła- Po śmierci syna małżeństwo wraz z córką nastolatką udaje się do domu letniskowego nad jezioro. Podczas wypadu córka wraz z koleżanką napotykają w sklepie nastolatka który sprowadza na nie kłopoty.
Pomimo typowo amerykańskiej fabuły film mi się podobał. I obok "Eden Lake" stawiam go najwyżej jako ostatnio oglądane thrillery.
Film charakteryzuje znakomity podkład muzyczny, napięcie, brutalność, determinacja i zwrot akcji.
Oczywiście film ma niedoskonałości, jednak nie wpływają one znacząco na ocenę filmu przeze mnie. Jedynie ostatnia scena mogłaby zostać wykonana lepiej.

Bynajmniej gorąco polecam film. Oczywiście thrillery trzeba oglądać osobno, bez zbędnych koleżanek czy partnerów..

unfounded
unfounded
  13 lipca 2009
RexMundi
RexMundi: Widziałeś/aś ostatnio dobry film ?

shelter

Konto usunięte
Konto usunięte: Zach rezygnuje z wymarzonej uczelni, spędza dni pracując, opiekuje się zniedołężniałym ojcem oraz pomaga siostrze, Jeanie, w wychowaniu jej pięcioletniego dziecka. W wolnym czasie surfuje, rysuje i spotyka się ze swoim najlepszym przyjacielem, Gabem, który mieszka w bogatej części miasta. Idąc pewnego dnia posurfować na morzu, spotyka starszego brata Gabe'a, Shauna. Jest on zachwycony talentem Zacha. Chłopcy spędzają ze sobą coraz więcej czasu, wspólnie opiekując się małym siostrzeńcem Zacha. Zach zakochuje się ze wzajemnością w Shaunie. Wkrótce czeka ich i ich bliskich ważna decyzja, która zaważy na ich dalszym życiu.

juste une question d'amour

Konto usunięte
Konto usunięte: Film jest opowieścią o trudnościach emocjonalnych i rodzinnych na jakie narażony jest młody człowiek odkrywający swoje skłonności homoseksualne.
NeverMind1910
NeverMind1910
  13 lipca 2009

Obrzydliwe są filmy o homoseksualizmie. Zwyczajnie wywołują u mnie obrzydzenie.. Z tego powodu nie potrafiłem obejrzeć filmu "Milk". A właśnie za tą rolę Penn dostał Oscara. Jak widać najczęściej role dostaję się za rolę kontrowersyjną. W tym przypadku geja.

wiewiooorka
wiewiooorka
  13 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Obrzydliwe są filmy o homoseksualizmie. Zwyczajnie wywołują u mnie obrzydzenie.. Z tego powodu nie potrafiłem obejrzeć filmu "Milk". A właśnie za tą rolę Penn dostał Oscara. Jak widać najczęściej role dostaję się za rolę kontrowersyjną. W tym przypadku geja.

zalezy w jakiej formie jest przedstawiony homoseksualizm i inne ,,odbicia od normy" ja lubie filmy tego i podobnego typu np ,,xxy" tez bardzo dobry :mrgreen:
ale cos takiego jak ,,bruno" jest dla mnie odrażające
odwieczna
odwieczna
  15 lipca 2009


Konto usunięte
Konto usunięte: Dona Johnstona, mężczyznę stroniącego od wszelkich trwałych związków, rzuca jego ostatnia narzeczona. W tym samym czasie Don otrzymuje tajemniczy różowy list, w którym anonimowy donosiciel informuje go, że ma syna, który chciałby się z nim spotkać. Don postanawia odwiedzić swoje byłe kochanki i sprawdzić, która z nich pomoże mu rozwiązać zagadkę tajemniczego listu.


Murray genialny jak zawsze, oszczędność gry, komizm trudny do wytłumaczenia. Jarmusch nie zawodzi. Film jest 'inteligentny' i momentami diabelnie śmieszny (humor jest subtelny i momentami stricte absurdalny).
Majjuss
Majjuss
  15 lipca 2009

czemu nie moge dodac tu posta?

Majjuss
Majjuss
  15 lipca 2009


Ja nie widzialam jej w wersji trojwymiarowej,widzialam ja w wersji angielskiej,nie polskiej,lecz to jest naprawde super bajka :) A w wersji polskiej na pewno bedzie o wiele lepsza.
Pobija Epoke lodowcowa i Epoke lodowcowa 2,wedlug mnie to najlepsza czesc z tych trzech,przesmieszne sytuacje,przesmieszne dialogi-naprawde warto isc na to do kina :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  16 lipca 2009

Harry Potter i Ksiaze Polkrwi :)



Kazdy kto przeczytal ksiazke wie o czym jest film, nie bede krotko opisywac bo mi sie nie chce.
W kazdym badz razie widzialam go wczoraj w kinie i niestety sie troche zawiodlam.
Akcja sie niesamowicie wlecze jednoczesnie goniac za szybko (tzn. za duzo fragmentow ksiazki omineli).
Zakonczenie po prostu nudne.
Poza tym, niektore rzeczy kompletnie nie zgadzaja sie z ksiazka np. kiedy harry chce ukryc swoja ksiazke od eliksirow...
no dobra, wiecej nie powiem, bo po co mam wam rujnowac film.
Mimo, ze jest nieco nudnawy to go polecam :)

NeverMind1910
NeverMind1910
  16 lipca 2009

Van Wilder: Freshman Year


Kolejna cześć przygód Wiecznego Studenta. Tym razem tytuł lekko odbiega o filmu. Głównym bohaterem filmu jest Van Wilder, który po ukończeniu liceum uczęszcza do Collegu Coolidge, który charakteryzuje się reżimem wojskowym i dużą dyscypliną. Van postanawia zmienić to miejsce i zyskać sympatie dziewczyny Kaitlin Hays, ale najpierw musi wygrać rywalizacje z jej chłopakiem Dirkiem Arnoldem.

Komedia dla nastolatków w typu American Pie. Oglądałem z moją dziewczyną i się nie zawiodłem. Film ze sprośnym dowcipem, alkoholem, cyckami i zabawą.
Dla miłośników American Pie i nie tylko. Film z pewnością mało ambitny, lecz dający relaks i oderwanie od szarej rzeczywistości.

Pozdrawiam.

bziuuumxD
Posty: 15 (po ~135 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
bziuuumxD
  17 lipca 2009

hej. nie wiecie skad moge sciągnąć film ' już nadchodzi' ?

wiewiooorka
wiewiooorka
  18 lipca 2009
bziuuumxD
bziuuumxD: hej. nie wiecie skad moge sciągnąć film ' już nadchodzi' ?

z półki w wypożyczalni DVD i VHS?? :woot: ewentualnie z internetu :ninja: idz stad
bflowers
bflowers
  18 lipca 2009
"Zło"

Konto usunięte
Konto usunięte: Nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Oparty na autobiografii Jana Guillou, będącej bestsellerem w Skandynawii (w samej Szwecji przeczytały ją ponad dwa miliony ludzi), film okazał się międzynarodowym sukcesem. Nękany przez ojczyma Eric odgrywa się na otoczeniu w jedyny znany sobie sposób - bijąc każdego, kto stanie mu na drodze. Wyrzucony ze szkoły dostaje jeszcze jedną szansę: naukę w prestiżowej prywatnej szkole z internatem. Radość opuszczenia toksycznego domu gaśnie w chwili, gdy uświadamia sobie, że również tam zło jest częścią panującego porządku... Czy jest w nim miejsce na przyjaźń i miłość? I czy Eric będzie do nich zdolny? ZŁO to opowieść o przemocy i stawianiu jej czoła, ale również o prawdziwej przyjaźni i początkach miłości. Momentami przypomina melodramaty w stylu "Buntownika bez powodu" Nicholasa Raya. Z kolei temat tej prawdziwej historii przywodzi na myśl "Pręgi" Magdaleny Piekorz.

Może nie jest to "świeży" film, ale dopiero niedawno miałam okazję go obejrzeć i muszę przyznać, że bardzo mi się podobał. Historia buntu Erica przeciw choremu systemowi szkoły - poruszająca. Gra aktorska Wilsona również godna pochwały.
unfounded
unfounded
  18 lipca 2009
RexMundi
RexMundi: Widziałeś/aś ostatnio dobry film ?

pol zartem pol serio

Konto usunięte
Konto usunięte: Jedna z najwybitniejszych komedii w historii kina. Dwaj muzycy są przypadkowymi świadkami masakry w dniu św. Walentego. Uciekając przed gangsterami przebierają się za kobiety i dołączają do żeńskiego zespołu, z którym wyruszają w tournee.

to nie jest kraj dla starych ludzi

Konto usunięte
Konto usunięte: Mroczny thriller braci Coen (Ethana i Joela ), rozwijający się w prawdziwy dramat egzystencjalny - na 8 nominacji do Oskara. Pewien myśliwy (Josh Brolin) natrafia niedaleko granicy z Meksykiem na przedziwne znalezisko: paczki heroiny, 2 000 000 dolarów i kilka ciał. Niewiele myśląc, zabiera pieniądze - co sprowadza mu na głowę prawdziwe kłopoty, z szalonym płatnym mordercą (nagrodzony Złotym Globem oskarowy faworyt Javier Bardem) na czele. Zabójca nie będzie miał jednak łatwego zadania - przypadkowy złodziej służył bowiem w wojsku i doskonale potrafi zacierać swe ślady...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.