poetess
poetess
  10 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Witam :and:
Jak wyżej, temat o filozofii.
Filozofia, jak zapewne większości wiadomo, to najprościej mówiąc poszukiwanie, umiłowanie mądrości. Pojęcie to dotyczy zarówno nauki, religi, poglądów jak i wielu ideologii.
Tak bez żadnych podzialow kilka najczęsciej zadawnych pytan filozoficznych:
- Czy istnieją granice poznania świata?
- Kim jest człowiek i jaka jest jego rola we wszechświecie?
- Czym jest dobro, a czym zło?
- Czym powinno się wytyczać zasady i normy moralnego postępowania?
- Czy istnieje Bóg?

No i to właściwie są pytania do tematu, pofilozofujmy trochę ( oczywiscie oczekuje jakiś argumentów, a nie tylko odp. typu "tak" lub "nie" )
Tyle,
pozdrawiam :and:
666kamilka666
666kamilka666
  10 sierpnia 2008
Dragonnn
Dragonnn: co to znaczy? :)

Że można gadać, gadać, gadać i nigdy nie ma końca dyskusja na ten temat :)
Cześć :)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Już wiemy dlaczego teraz tyle osłów na świecie

i kaczek :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobranoc Wam

dobranoc
...Ignorance is bliss...
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale taki przykład. U mnie w parafii ksiądz zbierał na ogrzewanie (tak, szczytny cel, pizga w Kościele jak nie wiem co).. Zebrał w uj pieniędzy, i zrobił ogrzewanie-a co to jest to ogrzewanie? Dywaniki na ławeczki żeby dupka nie marzła . Mi się wydaje tak samo jak Tobie, ksiedzu inaczej ;)

Kurde, co się nie spotkam z tematami o kosciele to każdy na swoją parafie narzeka, czy to tylko ja mam takie szczęście, że u mnie jest ok :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale tam masz wiele pytań, z których możesz wywnioskować, jakie mogą być grzechy "lekie", zajrzyj sobie

Może później :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba bym wyczekiwała momentu gdzie nie ma nikogo, albo jest masa ludzi, żeby mnie nikt nie słyszał :D.

:lol: Twoi wrogowie by Cie śledzili by Cie póxniej jeszcze bardziej napiętnować :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobranoc wszystim, jutro tutaj zajrzę

Dobranoc :)
Dragonnn
Dragonnn
  10 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: ale chrześciajaństwo ..nie jest aż tak starą religią

heh juz nic nie wiadomo czy stara czy nie. Najstarsza religia to chyba religia z Egyptu ale nie wiem, nie jestem pewny. Nie chce mi sie juz myslec i filozofowac ^^ bo zaraz wyladujemy w szpitalu psychiatryczny
Dragonnn
Dragonnn
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Że można gadać, gadać, gadać i nigdy nie ma końca dyskusja na ten temat :) Cześć :)

no dokladnie to chcialem napisac :) 3maj sie ;*
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 sierpnia 2008

miło się rozmawiało..
ale i na mnie czas :bye:

...Ignorance is bliss...
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ehe, "zabij swojego syna jak mnie miłujesz" Miłosierny i kochany ten Bóg

Bóg to Bóg jeśli mówi, żebyś zabiła to nie należy tego rozumieć jako: zabij go, zrób mu krzywde
Takie żądanie można zinterpretować jako chęć Boga na wcześniejsze zbawienie takiego człowieka i jednoczesne sprawdzenie posłuszeństwa

Konto usunięte
Konto usunięte: Wzgledem nauki to ja wiem co bylo, ale nikt nie jest w stanie znaleść poczatku i o to sie wlasnie rozchodzi.

Przed nauką był Bóg :)
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  10 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: miło się rozmawiało.. ale i na mnie czas

wzajemnie :bye:
poetess
poetess
  10 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Bóg to Bóg jeśli mówi, żebyś zabiła to nie należy tego rozumieć jako: zabij go, zrób mu krzywde Takie żądanie można zinterpretować jako chęć Boga na wcześniejsze zbawienie takiego człowieka i jednoczesne sprawdzenie posłuszeństwa

Boje sie (o) Ciebie :wtf:

Qbkens
Qbkens: Przed nauką był Bóg :)

Jasne, Bog zawsze byl i będzie, nie mial początku, nikt go nie stowrzyl, ewentualnie stworzyl się sam..Czasami mam wrażenie, że zyje w matriksie :ninja:
Dragonnn
Dragonnn
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ehe, "zabij swojego syna jak mnie miłujesz" Miłosierny i kochany ten Bóg

sprawdzenie posluszenstwa :)
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Boje sie (o) Ciebie

:mrgreen: spokojnie, coś mi się zdaje, że nie będziesz miała tak łatwo :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jasne, Bog zawsze byl i będzie, nie mial początku, nikt go nie stowrzyl, ewentualnie stworzyl się sam..Czasami mam wrażenie, że zyje w matriksie

No właśnie, to jest kwestią tylko i wyłącznie wiary :)
poetess
poetess
  10 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: spokojnie, coś mi się zdaje, że nie będziesz miała tak łatwo

Z czym tak łatwo?
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Z czym tak łatwo?

ze zbawieniem :)
PS: kurde, przez Twój temat nie napisałem wiersza :P
poetess
poetess
  10 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: ze zbawieniem :) PS: kurde, przez Twój temat nie napisałem wiersza :P

Ze zbawieniem? Dlatego, bo uważam, że kościol to jedna wielka instytucja przepelniona ortodoksyjnymi moherami z rydzykiem na czele i duchownymi, ktorzy rÓchają swoich parafian? trudno. :and:

Nie przeze mnie, tylko dzięki mnie :lol:

Napisz mi coś kiedyś :mrgreen:
Dragonnn
Dragonnn
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ze zbawieniem? Dlatego, bo uważam, że kościol to jedna wielka instytucja przepelniona ortodoksyjnymi moherami z rydzykiem na czele i duchownymi, ktorzy rÓchają swoich parafian? trudno.

schowac dowod babci :swir: :lol2: :lol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.