poetess
poetess
  10 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Witam :and:
Jak wyżej, temat o filozofii.
Filozofia, jak zapewne większości wiadomo, to najprościej mówiąc poszukiwanie, umiłowanie mądrości. Pojęcie to dotyczy zarówno nauki, religi, poglądów jak i wielu ideologii.
Tak bez żadnych podzialow kilka najczęsciej zadawnych pytan filozoficznych:
- Czy istnieją granice poznania świata?
- Kim jest człowiek i jaka jest jego rola we wszechświecie?
- Czym jest dobro, a czym zło?
- Czym powinno się wytyczać zasady i normy moralnego postępowania?
- Czy istnieje Bóg?

No i to właściwie są pytania do tematu, pofilozofujmy trochę ( oczywiscie oczekuje jakiś argumentów, a nie tylko odp. typu "tak" lub "nie" )
Tyle,
pozdrawiam :and:
poetess
poetess
  10 sierpnia 2008
Dragonnn
Dragonnn: pytanie jest jaki byl przyczyna ze byl wielki wybuch. Naukowcy mowili ze gwiazda ktora umiera i wybucha. Stad sie niby wziely bacterie bo temperatura umozliwia na ewolucje bakterii. A poza tym nie pytaj sie mnie bo nie wiem A Archimeda i Pytagores czy nie wytlumacza bo juz nie zyja hahaha.

Idac tym tropem skad sie wziela temperatura, gwiazdy, jakakolwiek materia a nawet i pusta przestrzen?

Jakbysmy cale zycie poswiecieli zastanawiajac sie nad tym, to pewnie szybko wyladowalibysmy w psychiatryku na oddziale zamknietym, wiec chyba nie warto ;)
666kamilka666
666kamilka666
  10 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Skoro dajesz coś dobrowolnie to znaczy, że popełniasz dobry uczynek, jeśli nie dasz na tace to nie popełniasz ani grzechu ani dobrego uczynku- tak mi sie wydaje

Ale taki przykład. U mnie w parafii ksiądz zbierał na ogrzewanie (tak, szczytny cel, pizga w Kościele jak nie wiem co).. Zebrał w uj pieniędzy, i zrobił ogrzewanie-a co to jest to ogrzewanie? Dywaniki na ławeczki żeby dupka nie marzła :tak:.
Mi się wydaje tak samo jak Tobie, ksiedzu inaczej ;)

Qbkens
Qbkens: Wiesz, 7,8 letnie dziecko nie ma jeszcze w pełni rozwiniętego poczucia zła i dobra. Aczkolwiek taki sposób na spowiedź jest moim zdaniem niepotrzebny

Ale tam masz wiele pytań, z których możesz wywnioskować, jakie mogą być grzechy "lekie", zajrzyj sobie :mrgreen:

Qbkens
Qbkens: Więc cieszmy się, ze spowiadamy się tylko jednej osobie a nie setce. To by był wstyd i pokuta zarazem :)

Chyba bym wyczekiwała momentu gdzie nie ma nikogo, albo jest masa ludzi, żeby mnie nikt nie słyszał :D.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co Ty robiłeś kiedy miałeś 9 lat?!

kształtowałem swoja osobowość

Qbkens
Qbkens: no właśnie więc jest ograniczony

nie jest.. może kiedyś będzie ktoś.. kto pojmię wszystko.. i wtedy ..on Zostanie Bogiem
nowej ERY
umarł król niech żyję król

coś podobnego było chyba w filmie Źródło :woot:

Qbkens
Qbkens: No właśnie sam przyznałeś, ze masz ograniczoną zdolność postrzegania świata :)

tłumaczysz wszystko tak jak chcesz..
jak Jehowiec

Qbkens
Qbkens: Nie znam się na teologi, aczkolwiek raczej obecne Pismo Święte zostało uformowane wieki temu

wiec jak nie znasz sie.. to nie upieraj się twardo .. na nowe spojrzenia..
może To Ty własnie jestem "ograniczony: zamkniety na nowe..
Kościół tyle nazmeniał przez wieki.. na samym Sobórze Trydenckim ..dokonano takich reform.. że obecnie ..równie dobrze można stwierdzić.. że Kościoł sam żyje w zakłamaniu..
bo co ileś lat.. zmiania swoje poglady ..

zagłębiając się w lekturę na ten temat.. możesz zadać sobie pytanie..
TO CO JEST PRAWDĄ

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja uważam, żeto z tym wielkim wybuchem by było dobre ;d

wielii wybuch też musiałby mieć jakiś zapalnik

Konto usunięte
Konto usunięte: Może Bóg sobie poten dotworzył kilkuset ludziów na całym świecie?

czemu biblia o tym nie wspomina,..
a co po wielkim potopię ?
przeżył NOE i jego rodzina..
dzieci ich dzieci.. to też rodzina.. i co .. znowu..kazirodztwo ?
na szczęście na ARCE znowu były małpy i kozy :mrgreen:
...Ignorance is bliss...
Dragonnn
Dragonnn
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tego też nie rozumiem

nie wiem jak ci to wytlumaczyc bo moj poziom polski jest bardzo slaby :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Kilka tysięcy lat przed Jezusem nie wierzno w Boga, tylko w Zeusa Albo Jowisza ;)

wierzyli go Grecy, a kto to Jowisz?? :P

Skoro piszesz ze kilka tys lat przed Jezusem nie wierzono w Boga to Moizesz nie wierzyl??? Abraham nie wierzyl w Boga??? Co mi tu opowiadasz hahaha ^^ :D :lol2:

Bog byl od poczatku i Adam i Ewa wierzyli. To czemu przed jezusem nie wierzono w Boga???

Widzisz przez taki temat mozna sie pomylic bo tak jak juz mowilem ze bedziemy wiecznie pisac o tym ale nigdy nie bedziemy zrozumiec :)
666kamilka666
666kamilka666
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Idac tym tropem skad sie wziela temperatura, gwiazdy, jakakolwiek materia a nawet i pusta przestrzen?

Właśnie, dlaczego, dlaczego, dlaczego? [dla kału psiego :ninja:]
jak?gdzie?kiedy?
Głupie pytania kiedy się zadawało w wieku 7lat ;-)

Ja muszę już iść, ciekawie się dyskutowało.
Większość trzyma sie swojej teorii i jej broni [ja też ;)].

Na koniec: wiara-temat rzeka.
Ja się skłaniam do teori, że bogowie istnieją, dopóki ktoś w nich wierzy.

Dobranoc wszystim, jutro tutaj zajrzę :bye:
poetess
poetess
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Przez miliardy lat sie kształtowała, przecież wiemy że jest wiele galaktyk, wiele "czarnych dziur", jeśli z naszej strony można w nie wpaśc, to może i z tamtej strony coś wleciało do nas? Nie wiemy co tam może być... Poza tym nie lubię fizyki, to o galaktyce się nie wypowiadam. Lubię biologię, ale nie jestem wybitnym naukowcem żeby wymyślać teorie ;).

Nie rozumiecie mojego pytania :mrgreen: Pytam, gdzie byl poczatek wszystkiego, a nie naszej galaktyki, pytam skad sie wzielo cokolwiek :D
Dragonnn
Dragonnn
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakbysmy cale zycie poswiecieli zastanawiajac sie nad tym, to pewnie szybko wyladowalibysmy w psychiatryku na oddziale zamknietym, wiec chyba nie warto ;)

probuje to jakos wspominac ^^ ze nie jestesmy w stanie tego zrozumiec. NIE jestesmy w stanie wszystko kumac.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Z czego/kogo sie zrodził w takim razie? Jest tyle niedociagnięć, niedopowiedzeń w Biblii, w całej naszej wierze, że trudno wierzyć bez żadnych wątpliwości.

Nie uważasz, że jakby wszystko było elegancko na tacy podane to wszyscy by wierzyli i by było gitares. Bóg specjalnie pozostawia niedopowiedzenia i wątpliwości, zeby poddać nas próbie. Całe nasze życie jest jedną wielką próbą

Konto usunięte
Konto usunięte: Kubuś, pytam co Ty o tym sądzisz, a nie czy istnieje na to odpowiedz w Pismie Swietym.

Ja sądzę, że był od zawsze, aczkolwiek troszkę to niepojęte ale taka moja natura :)
Poetess bakterie i atomy wzięły się z praw które na początku ustanowił Bóg. Te prawa to taka opaska na oczy, taki mały żart mający utrudnić nam uwierzenie :)
Co było przed wielkim wybuchem konkretnie, poszukaj na necie :)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dokladnie na to wychodzi, dlatego mowie, że wiara powinna być wolna, a nie ograniczana przez bezsensowne obrzędy ustalenia i uprzedzenia.

wierzymy w to co chcemy.. i nikt nam tego nie odpierze..
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: odpierze..

odbierze* :zonk:
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  10 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: na szczęście na ARCE znowu były małpy i kozy

:crylol: Już wiemy dlaczego teraz tyle osłów na świecie :mrgreen:

Dragonnn
Dragonnn: nie wiem jak ci to wytlumaczyc bo moj poziom polski jest bardzo slaby

Aaa..bo Ty nie stąd... To już nie meczę ;d.

Dragonnn
Dragonnn: wierzyli go Grecy, a kto to Jowisz?? :P

To Rzymski ;)

Dragonnn
Dragonnn: Skoro piszesz ze kilka tys lat przed Jezusem nie wierzono w Boga to Moizesz nie wierzyl??? Abraham nie wierzyl w Boga??? Co mi tu opowiadasz hahaha ^^ :D Bog byl od poczatku i Adam i Ewa wierzyli. To czemu przed jezusem nie wierzono w Boga???

Wierzono, ale Ty pisałeś o kilka tysięcy lat przed Jezusem, a Mojżesz był max.tysiąc lat przed Jezusem ;)
A Adam i Ewa nie wiedzieli pewnie że to na górze to coś niesamowitego. W sumie dla nich wszytsko było niesamowite, więc Bóg nie odbiegał od reszty ;)

Dragonnn
Dragonnn: Widzisz przez taki temat mozna sie pomylic bo tak jak juz mowilem ze bedziemy wiecznie pisac o tym ale nigdy nie bedziemy zrozumiec :)

Temat rzeka ;)

Dobranoc Wam :bye:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 sierpnia 2008
Dragonnn
Dragonnn: Bog byl od poczatku i Adam i Ewa wierzyli. To czemu przed jezusem nie wierzono w Boga???

oczywiście że wierzono..ogłaszano przeciez nadejscie mesjasza..
ale chrześciajaństwo ..nie jest aż tak starą religią

Dragonnn
Dragonnn: a kto to Jowisz?? :P

Jowisz to rzymski Zeus
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  10 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Nie uważasz, że jakby wszystko było elegancko na tacy podane to wszyscy by wierzyli i by było gitares. Bóg specjalnie pozostawia niedopowiedzenia i wątpliwości, zeby poddać nas próbie. Całe nasze życie jest jedną wielką próbą

ehe, "zabij swojego syna jak mnie miłujesz"
Miłosierny i kochany ten Bóg :zonk:

Ale ja idę, :bye:
Dragonnn
Dragonnn
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Temat rzeka ;)

co to znaczy? :)
poetess
poetess
  10 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie, dlaczego, dlaczego, dlaczego? [dla kału psiego ] jak?gdzie?kiedy? Głupie pytania kiedy się zadawało w wieku 7lat ;-) Ja muszę już iść, ciekawie się dyskutowało. Większość trzyma sie swojej teorii i jej broni [ja też ;)]. Na koniec: wiara-temat rzeka. Ja się skłaniam do teori, że bogowie istnieją, dopóki ktoś w nich wierzy. Dobranoc wszystim, jutro tutaj zajrzę

Pytania nie są głupie, najwyżej odpowiedzi. :ninja:
Ok, pa ;)
Qbkens
Qbkens: Ja sądzę, że był od zawsze, aczkolwiek troszkę to niepojęte ale taka moja natura :) Poetess bakterie i atomy wzięły się z praw które na początku ustanowił Bóg. Te prawa to taka opaska na oczy, taki mały żart mający utrudnić nam uwierzenie :) Co było przed wielkim wybuchem konkretnie, poszukaj na necie :)

Wzgledem nauki to ja wiem co bylo, ale nikt nie jest w stanie znaleść poczatku i o to sie wlasnie rozchodzi.
RexMundi
RexMundi: wierzymy w to co chcemy.. i nikt nam tego nie odpierze..

Wlasnie, nikt nam nie odbierze, ani nie odpierze ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.